започна да хапе- помощ

  • 400
  • 4
  •   1
Отговори
здравейте,
моят мъж е на 20дена, от родилния дом до около 10-12-тия ден се кърмехме доста успешно. след което явно имахме фаза на равстежи започнахме да не можем да захапем- 15мин. докато почне да яде и още толко да се наяде. свали времето за ядене, което доколкото разбрах е важно в случая, ака и пишка добре, качва на кила и спи сравнително добре. обаче този ми проблем се застъпи и с това че жълтеницата още не ни се е изчистила и ме карат да давам по 200мл. вода с 4лъжички захар, което съвсем ми разби режима. виждам как не си отваря устата добре и като усети зърното я затваря, ако се случи да захапе хубаво веднага отпуска и си засмуква само зърното. вече успя да ми зачерви областта в основата на зърната. почнах да се мажа, но искам да ме посъветвате как да му оправя захапката.
моите гърди са много големи и се налага с едната ръка дадържа него а с другата гърдата и не мога да направя никоя друга поза освен люлка, опитвам да го завъртя с корем към мен, но то накрая пак си е по гръб, явно и позата ни не е првилна. започна и да хапе заедо с проблема със засукването, тегли и се гъне като кученце с чехъл, но на това му хванах цаката кажете как да му помогна да захапе хубаво за да не стане белята с АМ-то така не ме стимулира достатъчно и вечер не му стига а и виждам как му е по-рядко гълтането така.......
май се улях в обясненията ама......

# 1
  • Мнения: 4 242
Честита рожбица най напред!
Похвално че си видяла грешките сама, браво за което!  Hug
Значи махаш водата, и най- вече захарта, без лъжички и каквото и да било различно от гърдата, за да няма дразнители. Като засуче, щом се "изхлузи" поставяш кутре в ъгълчето на устичката, за да отхлабиш захапката, освобождаваш зърното и започваш отначало, и така колкото пъти е нужно. Като спреш детето няколко пъти така, бързо ще разбере че храна няма ако се дърпа. Друг по удачен вариант (понеже от предния, макар и ефикасен, може би ще се изнервя) да дразниш устичката със зърно и в момента на най- широкото отваряне да бутнеш гърдата възможно най- дълбоко, като в този миг може да я придържаш и оформяш с пръсти в удобна за засукване позиция, но само докато засуче,после отпускаш захвата. Макар че аз останах с убеждението че детето засуква добре, а после се изхлузва и суче само зърното.
Имай предвид, че колкото повече изчакваш, толкова повече се утвърждава лошия навик на неправилното сукане, така че не прави компромиси и не отлагай, защото хем те боли, хем детето не се нахранва добре, хем гърдите ти не се стимулират достатъчно и ще се отрази на количеството кърма.

# 2
благодаря за бързия отговор.
аз мисля че имам напредък. на дясната гърда се храним добре, започва да боли чак към края, а тогава не се нервира като му я взимам и я давам пак.
следя ушето , рамото и бедрото да са на линия и го баламосвам да не хапе и давам капки за коликите
в резултат тази гърда почти оздравя.
обаче лявата гърда е с двойно по-голямо зърно и явно му пълни човката и много боли все още - аз мажа и ходя като неандерталец в къщи- гола. надявам се скоро да мине, защото незнам доколко е добре другия ми син да ме гледа така.
освен това правя безуспешни опити да видя как си поставя долната устна и да я извадя навън. бих могла да натъпча горната част на ареолата в устата му ама с долната немога да се справя.....
 мисля че количеството което поема е било (мисля че от снощи го увеличихме) намаляло защото доста намали аканията, това не ме плаши, но последния памперс имаше съвсем малко жълто аки и мнооого попила течност от акито- явно е акал водичка, дали е притеснително?

# 3
  • Мнения: 4 242
За баткото не се тревожи, не само че е малък за подобни мисли и тревоги а и не е лошо това естествено сексуално възпитание Peace Нека знае и дано запомни първостепенното значение на гърдите все пак  Grinning
Акото щом го има всичко е наред, макар и рядко ако не мирише остро (трудно може да се сбърка разстройството) значи е Ок. Даже не акото е показател за достатъчно храна а по скоро мокрите памперси, хубаво е да има поне 6 напишани за денонощието.
Хубаво правиш, че внимаваш за позите и захвата, скоро ще се успокоят нещата/зърната.
Ареолата насочваш най- лесно и равномерно като притиснеш гърдата отгоре и отдолу, близо до ареолата, "сплескваш я като сандвич", значи не цялата а само отгоре и отдолу, странично детето ще се справи все пак. Дали ме разбра?

# 4
  • Мнения: 911
Мила, Мери ти е обяснила всичко. Само ще добавя, че аз до средата на втория месец докато кърмех и непрекъснато гледах бебето в устата и го дебнех да не се изхлузи болезнено както си го описала. Горе-долу до тогава ме боляха зърната. Не забравяй, че за бебето това си е тежък физически труд и може бързо да се уморява преди да се е заситил, затова да се ядосва и да те тегли.
А за четирите лъжички захар думи нямам!

Общи условия

Активация на акаунт