Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47

  • 11 931
  • 303
  •   1
Отговори
# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
....keine Kompromisse,kein anderes Bier!!!

Нат, страхотна тема!   bouquet  Наздраве!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 09:37 от Шехи

# 2
  • Мнения: 911
точно по мой вкус тема! хайде сега едно наzдраве и дайте да посъживим малко писанията си тук- zа секс ли ще говорим, zа пари ли, zа пиене или zа обувки, все тая, важното е прикаzка да става.

# 3
  • Мнения: 1 636
Нека е zа пиене,че да се вклÜча и аz  newsm48

# 4
  • Мнения: 7 605
Наzдраве  Wink

# 5
  • Мнения: 2 907
Здравейте малки и големи. Хайде и аз да си отворя една Urquell. Последните три дни бяха повече от изморителни. Но пък много плодовити. И сега ще ви кажа защо.

В петък отидохме както Сърфи казва на шатцзухе и ние. Беше повече от лудост, загубихме се в непознат за нас град, ядохме екзотични гъби и водорасли ( и аз незнам точно какво ), прибрахме се развеселени и размазани.
В събота отидохме до моя град Страсбург. Мъжът ми най-после е съгласен да се преместим в града! Най-после! Юхуууу, юху, юху! Черпя с бира и фъстъци  Wink
За Германия не иска и да чуе ( за съжаление ), но ето че в моята вечна бърлога Страсбург ще стане. Бавно и славно ще започна да търся нов подслон.
Не мога да повярвам, че ще се махна от това омразно за мен село. Много съм щастлива!

И да ви се оплача от летище Франкфурт/Майн. Бяхме днес там да чакаме дядо ми, който е на 82 години и нищо не разбира. Бяхме му поръчали придружител, Луфтханза го гарантира и ние бяхме спокойни.
Първо самолетът от София беше изписан на излаз Ц-1. Чакаме ние на Ц-1, кацна самолетът, минава около половин час. В един момент майка ми най-случайно вижда, че пристигането е преместено на излаз Б. Брей, като настъпи една паника, като наскачаха и другите чакащи, народът ( било то с цветя, други с табелки в ръка ) побягна да търси излаз Б. И това без никой да съобщи по високоговорител, нито някакво друго предупреждение.
И така както чакахме дядо, вратите се отваряха и излизаха ту японци, ту туземци, но ни вест, ни кост от софийския самолет.
Аз и мъжът ми вторачихме очи в затворените врати и отвреме навреме се отваряха и затваряха с по някой японец. И така както чакаме дядо излезе Томас Готшалк. Въх, той върлина този мъж. Наперен, със самочувствие и ухилен до уши се засилва към моя мъж и го гледа все едно го познава и всеки момент ще си отвори устата. Аха да го прегърне когато разбра, че се е припознал в някой и с почти балетна стъпка се врътна намигвайки ( не разбрах защо реши да намигне ) на моята Робиниа.
Реших да споделя, тъй като не бях срещала досега проминенти във всекидневието.
Една лелка зад мен ми вика после " той снощи беше в Базел, гледах му предаването и виждате ли, че на таблото има полет от Базел". Голям смут и възбуда настъпиха след него, започнаха едни разговори от рода на " ама той сигурно си къдри косата, та тя е само чуплива". Чудно нещо са това човеците.

# 6
  • Мнения: 3 423
Хохохох, наздраве и в тази тема!
Никога не съм била на Октоберфест.
Много е изпуснал.

Мистик, голям цирк разказваш. Но важното е,
че има какво да ви честитим. Кураж и късмет!
Всяка промяна зарежда, Страсбург звучи супер!
В крайна сметка какво стана? Дядо ти кацна, нали?
Аз веднъж съм била на летище Франкфурт, наистина
огромна лудница. А небето, все имах чувството, че не
един и два самолета ще се блъснат в моите, страхотия.
Впрочем, около Нова година има промоции на Луфтханза
до София - около 100 евро хин унд цурюк. Бухвахте ли, а?

# 7
  • Мнения: 2 907
Лиске, сега лягам да спя, получих ти съобщението, но аз 88е на човек хин унд цурюк не видях! 239 на човек е . Утре чакам обяснение, моля  Wink Ако е истина това с 88е ще е като Божия целувка по неверното ми чело.

Лека нощ!

# 8
  • Мнения: 911
Мистик, а дядо ти беше ли се ошашкал, или го намерихте навреме?
Ужасно много обичам Страсбург. Завиждам ти благородно.
Лис, дай вярно малко повече подробности, и аz не намирам нищо...

# 9
  • Мнения: 3 423
Не можах да кача снимката, където се вижда,
че между 26.12. и 25.1. билетите са по 88 евро.
Влезте на страницата на Луфтханза и дайте датите.
В посочения от мене период има промоция. Може и
за по-късни дати да има. Например.

# 10
  • Мнения: 1 584
Леле, цяла тема сте изписали, че и нова сте започнали ooooh!

Препоръчвам горещо Zermatt на всички - не знам как е в рая, ама много ми приличаше на него Mr. Green

# 11
  • Мнения: 911
Лис, връхта си, мерси!

# 12
  • Мнения: 2 907
Е не, не може да бъде! На мен не ми трябва Франкфурт-София, а София-Франкфурт! И обратният полет е на 4.01. Тогава не са никакви 88е на човек, а 239! Ако някой ми покаже, че съм в грешка, много, ама много ще се радвам!

# 13
  • Мнения: 911
не си, мистик, zа съжаление, и на мен така ми трябваше полета, но уви...
виж дали не те урежда с germanwings преz Köln/Bonn, оттам до всяка точка в BRD с влак отиване и връщане ти е 19 евро.

# 14
  • Мнения: 3 521
Мойн мойн,

Мисти, кой ще прекарваш към Франкфурт? Ако е някой по-млад може да огледаш в посока.ком - винаги вадят разни студентско-младежки намаления за празниците Peace
Еййййй, нави го най-накрая тоя твоя мъж! Бравос! Laughing

Мамун, малката беше с нас по време на пороя, но не се измокри, защото в "оборудването" и постоянно присъства един огромен, отровно жълт дъждобран.

Наздраве на Сопранов!
Весето, къде се изгуби?

Цум вол и на останалите
Знаете ли кой има концерт днес в Нюрнберг? Джо Кокър! Музикален поздрав от Франкен. Утре ще разкажа дали е пич и без брада Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт