как да направя домашен хляб?

  • 2 153
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
моля ви помогнете ми с някоя бърза и лесна рецепта за хляб/пита. Знам,че основните съставки са брашно,вода ,мая,яйце,сол,захар,олио,но точните стъпки кое след кое и как се замесва Thinking

# 1
# 2
  • Мнения: 490
благодаря,аз търсих в готварскат книга,но тази я пропуснах,като си помислих,че е по-трудна или завъртяна.Ще я направя (може да неразточвам,ще видим)

# 3
  • Мнения: 7 474
Успех, отзивите са добри за нея  Peace

# 4
  • Мнения: 7 106
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.0

Това са рецепти за машина за хляб, но ти можеш да си го омесиш на ръка и да го опечеш във фурната  Wink.
Ако си съвсем начинаеща - накратко : брашното се изсипва в длбока тава и в средата му се прави кладенче. В кладенчето се изсипват всички съставки по рецептата и се омесва тестото. Всички продукти трябва да са със стайна температура, а не току що извадени от хладилника. След като омесиш тестото го слагаш в дълбока купа, покриваш с кърпа и го чакаш около  час да втаса на топло място (трябва да удвои обема си). След това го размесваш пак за кратко, оформяш хлебчето или питката и го слагаш в намаслена тавичка или форма за хляб. Пак чакаш да втаса и като е удвоило обема си мажеш отгоре с разбит жълтък и печеш в предварително загрята фурна до готовност.

# 5
  • Мнения: 490
да споделя резултата, за съжаление в момента фотоапарата не е зареден  да направя снимки.Моята питка разделих на две защото  тавата ми е малка-една половинка направих с шарена сол отвътре- ммм стан амечта,но  незнам защо не ми се вдигна . В момента пека другата половина като съвсем обикновенна питка, тя се понадига малко.Вкусът е невероятен ,само ми трябва да разбера защо не ми се вдига
  bouquet за Биляна и за Лео ,че ми показа рецептата

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Освен да не ти е втасало тестото Thinking... то втасва преди печене, а по време на печенето по- малко.

# 7
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Да споделя и моя опит.
Това, което са ти пропоръчали мамите е питка. За хляб са нужни само вода, мая и брашно. Технологията предполагам, че ти е ясна. Но аз винаги измесвам два пъти, за по-сигурно. Имам формичка кексова, която ползвам за печенето и става буквално като купешкия хляб и на вид, и на вкус. Та, ако искаш може и това да пробваш  Grinning

# 8
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Хей, забравих солта, но ти си знаеш, нали Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт