Моля за съвет..

  • 1 205
  • 17
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Момичета помагайте моля!
От 5 дена давам на бебчо пюре от ябълка, а едновремено с това той сам си мина на хранене през 4 часа и сега яде 4 пъти по 180гр. Всичко това е чудесно, но от 2 дни е доста нервен, както се смее и почва да реве като си пъчи коремчето и се подпира на крачета все едно ще направи мост, и не е от глад защото го прави по всяко време. Освен това акото му е зелено, което аз отдадох на новата храна, но незнам дали всъщност е нормално / то и не му е съвсем нова защото сок от ябълка давам от около месец /.  Кажете моля нормално ли е това според вас и дали не го боли корема от пюрето или пък от новия режим на хранене. Нашто педи никога не ми дава ясни обяснения за нещата та затова реших да питам вас. Случвало ли ви се е и какво ще ме посъветвате да правя.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 978
Възможно е да е от пюрето. Може нещо да не му понася.
Спри я за няколко дни и после пак пробвай.

# 2
  • Мнения: 2 529
На мен ми се струва, че 4 пъти хранене на тази възраст е малко.  Thinking По книжките го дават 5-кратно хранене до 9-ия месец като нещата изглеждат горе-долу така - сутрин мляко, 10ч пак мляко, обяд на пример плодово пюре с мляко, следобедно хранене и вечер пак мляко. Сега количествата ми убягват, но синът ми ядеше 5 пъти до 8м и 1/2, а и сега има междинни хапвания, но с теглото е ок.
А пюрето от ябълка наистина може и да не му понася на сладурчето, така че можеш да изчакаш около 1 седмица до 10 дни и отново да започнеш да предлагаш по мъничко. Ще се оправи детенцето, не е лесно с въвеждането на нова храна Wink Трябва много търпение и колкото по-бавно и постепенно, толкова по-добре. И без това няма закъде да бързате Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 8 275
Цитат на: Moni
Момичета помагайте моля!
От 5 дена давам на бебчо пюре от ябълка, а едновремено с това той сам си мина на хранене през 4 часа и сега яде 4 пъти по 180гр. Всичко това е чудесно, но от 2 дни е доста нервен, както се смее и почва да реве като си пъчи коремчето и се подпира на крачета все едно ще направи мост, и не е от глад защото го прави по всяко време. Освен това акото му е зелено.....


Ох и ние сме така от само дето още не сме почнали пюретата и ядем 6 пъти х 160ml мляко и 1 х 30-35 ml сок от ябълки + моркови...
... гладен е, а реве като му давам млякото ... в тези случаи ядем прави, като се разнасяме из цялата къща (не че е голяма), даже в банята сме влизали.. като спра да се разхождам и ревва.

.... и се събужадаме с писък поне по веднъж на ден
newsm45   smile3518

# 4
  • Мнения: 3 379
Възможно е да е от ябълката, която освен че е нова храна за крехкото стомахче на бебчо, може да възобновява и коликите, което се вижда и по зеленото ако. Спри я и изчакай 10-тина дни, после пробвай пак, има време за твърдите храни.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Цитат на: kiki27
На мен ми се струва, че 4 пъти хранене на тази възраст е малко.  Thinking По книжките го дават 5-кратно хранене до 9-ия месец като нещата изглеждат горе-долу така - сутрин мляко, 10ч пак мляко, обяд на пример плодово пюре с мляко, следобедно хранене и вечер пак мляко. Сега количествата ми убягват, но синът ми ядеше 5 пъти до 8м и 1/2, а и сега има междинни хапвания, но с теглото е ок.
А пюрето от ябълка наистина може и да не му понася на сладурчето, така че можеш да изчакаш около 1 седмица до 10 дни и отново да започнеш да предлагаш по мъничко. Ще се оправи детенцето, не е лесно с въвеждането на нова храна Wink Трябва много търпение и колкото по-бавно и постепенно, толкова по-добре. И без това няма закъде да бързате Simple Smile


Ами аз вече спрях пюрето, а за храненето незнам как да го направя, защото той през останалото време спи.

# 6
Ние не пием сокови и не ядем пюрета още,но имаме същите оплаквания,Акото е зелено и непрекъснато пъшка и свива крачетата.Питах педито за акото и тя каза,че било нормално.
Така,че и аз незнам защо е така.

# 7
  • Мнения: 4 176
Nie imahme absolutno sashtiq problem. Ot iabulkata beshe. Babata na moeto bebe beshe dala 1/2 izbulka ,a  mu beshe za 2-3 pat i ia beshe smliana ne mnogo fino.
Izvivaneto e ot bolka w koremcheto. Sprete izbulkata. Sled 2-3 sedmici dawajte poparena ( warena). Prosto sthte zahranite dosta po-kusno s vsichko.
A i chestno da ti kaza neznam kakvo me nakara da dam na 4m. bebe surova iabulka. Slushah lichnata lekarka. Otkakto ne iz slusham i zahranvams  mesec po-kusno sam dovolna.
M/u drugoto towa nalozi da smenim adaptiranoto mliako ot NAN1 na  NAN-HA.

# 8
  • Мнения: 4 176
Цитат на: TANITA-30
Ние не пием сокови и не ядем пюрета още,но имаме същите оплаквания,Акото е зелено и непрекъснато пъшка и свива крачетата.Питах педито за акото и тя каза,че било нормално.
Така,че и аз незнам защо е така.

A wie ako se kurmite e normalno da e zeleno.

# 9
Цитат на: Mamica
Цитат на: TANITA-30
Ние не пием сокови и не ядем пюрета още,но имаме същите оплаквания,Акото е зелено и непрекъснато пъшка и свива крачетата.Питах педито за акото и тя каза,че било нормално.
Така,че и аз незнам защо е така.

A wie ako se kurmite e normalno da e zeleno.


Не,не се кърмим.До скоро бяхме на смесено,но от една седмица сме само на Аптамил.И аз докато кърмех си мислех,че е от зелената храна,която ям аз ,но сега......

# 10
Цитат на: Mamica
Цитат на: TANITA-30
Ние не пием сокови и не ядем пюрета още,но имаме същите оплаквания,Акото е зелено и непрекъснато пъшка и свива крачетата.Питах педито за акото и тя каза,че било нормално.
Така,че и аз незнам защо е така.

A wie ako se kurmite e normalno da e zeleno.


Не,не се кърмим.До скоро бяхме на смесено,но от една седмица сме само на Аптамил.И аз докато кърмех си мислех,че е от зелената храна,която ям аз ,но сега......

# 11
  • Мнения: 4 176
Цитат на: TANITA-30
Цитат на: Mamica
Цитат на: TANITA-30

A wie ako se kurmite e normalno da e zeleno.


Не,не се кърмим.До скоро бяхме на смесено,но от една седмица сме само на Аптамил.И аз докато кърмех си мислех,че е от зелената храна,която ям аз ,но сега......

Ne se shash. Normalno e. I nie biqhme taka. Dokolkoto pomnia w knigite pishe che e taka, zashtoto e nesavarshenna hranosmilatelnata mu istema. Niama strashno.

# 12
  • Мнения: 1 172
Цитат на: Moni
Момичета помагайте моля!
както се смее и почва да реве като си пъчи коремчето и се подпира на крачета все едно ще направи мост, и не е от глад защото го прави по всяко време.


А бебчо може ли вече да се завърта от гръб на корем? Защото на същата възраст моят син така се пъчеше и се оказа, че това бяха първите му опити да се завърти... Откакто се научи да се завърта сам, спряха тези "акробатични" изпълнения.

# 13
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Moni

Ами аз вече спрях пюрето, а за храненето незнам как да го направя, защото той през останалото време спи.


Е, в такъв случай няма да го будиш детенцето Wink
Може обаче да поиска по някое време пак да яде по 5 пъти и това да не те учудва Simple Smile

# 14
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Цитат на: *SV*
Цитат на: Moni
Момичета помагайте моля!
както се смее и почва да реве като си пъчи коремчето и се подпира на крачета все едно ще направи мост, и не е от глад защото го прави по всяко време.


А бебчо може ли вече да се завърта от гръб на корем? Защото на същата възраст моят син така се пъчеше и се оказа, че това бяха първите му опити да се завърти... Откакто се научи да се завърта сам, спряха тези "акробатични" изпълнения.


Ами не се обръща още. Значи почвам да внимавам да не го изпусна и да се изтърси отнякъде:)
А иначе днес пак ще го мина на 5 хранения защото се събуди по рано и то гладен та явно не е съвсем готов за новия режим и ще видим как ще е.
Благодаря момичета:)))

Общи условия

Активация на акаунт