околосветско пътешествие...ех

  • 1 847
  • 17
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Ех, newsm49 photo smile3548  newsm01grinning039: newsm41 че се размечтах!
Здравейте момичета,
седя си аз тази съботна вечер и изведнъж се сетих за мечтата ми от край време - истинско околосветско пътешествие!
Веднага като истински интернет манияк проверих тук - там - не намерих никаква смислена информация  newsm78
После проверех тук в търсачката - същото информационно затъмнение  Rolling Eyes
Нека да систематизираме информация ако въобще някой знае нещо - не че ще хукна утре ама кой знае  Crazy
Бях чувала че такива пътешествия се организират от някакви немски тур оператори ама пустото немски ме разбирам!
Имате ли някаква информация?
А ако се окаже че и някой е бил на такова пътешествие и иска да сподели -  Hug Hug

# 1
  • Мнения: 3 461
Знам само за околосветски круизи от по 3-4 месеца, а може и така. Laughing
http://uk.news.yahoo.com/afp/20071006/tuk-lifestyle-britain-trav … -p-a7ad41d_1.html

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Знам само за околосветски круизи от по 3-4 месеца, а може и така. Laughing
http://uk.news.yahoo.com/afp/20071006/tuk-lifestyle-britain-trav … -p-a7ad41d_1.html
ха ха ха  Joy
сметнах че ако искам и аз като него за се завърна на 40 години имам само месец за да подготвя пътуването и да тръгна

# 3
  • Мнения: 11 747
Ох,доста порових докато открия офертата на която се бях натъкнала преди време :

http://www.tourchance.eu/programs/bg/world/world.html

ето им тук офертата и в цифри
http://www.journey.bg/offers/?page=145&

На мене ми идва скъпо.... Cry

# 4
  • Мнения: 11 747
Преди година/две,в желанието си да пътуваме и все липсата на пари с една приятелка здравата се бяхме навили да ходим пеш до Испания - спейки под звездите.
Е,на следващия ден се отказахме,ама цял ден бяхме убедени,че ей сега и тръгнахме....  Laughing Crazy

# 5
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Преди година/две,в желанието си да пътуваме и все липсата на пари с една приятелка здравата се бяхме навили да ходим пеш до Испания - спейки под звездите.
Е,на следващия ден се отказахме,ама цял ден бяхме убедени,че ей сега и тръгнахме....  Laughing Crazy
hahaha hahaha Joy Joy

# 6
  • Мнения: 4 916
Преди година/две,в желанието си да пътуваме и все липсата на пари с една приятелка здравата се бяхме навили да ходим пеш до Испания - спейки под звездите.
Е,на следващия ден се отказахме,ама цял ден бяхме убедени,че ей сега и тръгнахме....  Laughing Crazy
hahaha hahaha Joy Joy

Щяхте да вървите и да пеете "Каминоооо..."
Между другото все повече се навивам на идеята да вървя пеш Камино - пътя на поклонниците до Сантяго де Компостела   Crazy  Обаче не смея да кажа на никого, за да не ме затворят на място със звукоизолирани стени.

# 7
  • Мнения: 369
Чувала съм, че тук някои самолетни компании предлагат т.нар. "Arount the world" билет. Не знам точни данни, но е нещо от сорта, че за 1200-2000 Евро имаш право в рамките на 1 година да летиш неограничен брой пъти (или беше между 8 и 15 пъти newsm78 ?) с дадената самолетна компания и партньорите й. При това не можеш да кацаш някъде два пъти без да си обиколил Земното кълбо, тоест не може да летиш Мюнхен-София-Мюнхен, а трябва да минеш например следния маршрут: Мюнхен-Кайро-Ню Йорк-Канкун-Токио-Хонг Конг-София-Мюнхен.  Crazy

Обикновено завършващите студенти се възползват от тази оферта преди да започнат работа. Много ми се иска и аз да направя околосветско пътешествие като се дипломирам. Но самичка няма да е интересно, а приятелят ми по принцип мрази да пътува...  Cry

# 8
  • Мнения: 11 747
Да,то за Сантяго де Компостела и аз съм си го мислила.Дори съм споделяла с познати,но нямам съмишленици за сега.Дори да тръгна - не знам дали пътьом идеята ми все още ще ми изглежда привлекателна,както докато го обмислям.... Mr. Green
От този билет бих искала да се възползвам "Arount the world"!Чувала съм,че много се уморяваш,почваш да претупваш нещата и накрая не си видял кой знае какво.Въпреки това съм мераклийка да се пробвам... Peace

# 9
  • Мнения: 473
Да,то за Сантяго де Компостела и аз съм си го мислила.Дори съм споделяла с познати,но нямам съмишленици за сега.
Ами като гледам вече се събираме група - аз също съм много навита.... Laughing
Само трябва да се организираме - кога, как и т.н.

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Да,то за Сантяго де Компостела и аз съм си го мислила.Дори съм споделяла с познати,но нямам съмишленици за сега.
Ами като гледам вече се събираме група - аз също съм много навита.... Laughing
Само трябва да се организираме - кога, как и т.н.
защо пък не....сигурно остава спомен за цял живот!
Чудя се изпълнимо ли е на практика  newsm78

# 11
  • Мнения: 11 747
Със сигурност е изпълнимо,щото много хора го вървят.Работата е там,че според мен не е шега работа и си иска подготовка - раници,палатки,обувки.Най-вече и психически да се подготви човек за дългото вървене и лошите условия на пребиваване за месец поне.За мен ще е проблем да не се къпя... Confused
Честно казано,аз май няма да дойда....,макар че било голяма красота по пътя....
Може да четете 11 минути на Паулу Коелю за сухи тренировки  Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 2 199
Чувала съм, че тук някои самолетни компании предлагат т.нар. "Arount the world" билет. Не знам точни данни, но е нещо от сорта, че за 1200-2000 Евро имаш право в рамките на 1 година да летиш неограничен брой пъти (или беше между 8 и 15 пъти newsm78 ?) с дадената самолетна компания и партньорите й. При това не можеш да кацаш някъде два пъти без да си обиколил Земното кълбо, тоест не може да летиш Мюнхен-София-Мюнхен, а трябва да минеш например следния маршрут: Мюнхен-Кайро-Ню Йорк-Канкун-Токио-Хонг Конг-София-Мюнхен.  Crazy

Обикновено завършващите студенти се възползват от тази оферта преди да започнат работа. Много ми се иска и аз да направя околосветско пътешествие като се дипломирам. Но самичка няма да е интересно, а приятелят ми по принцип мрази да пътува...  Cry

В България такъв билет има ли?  Flutter
И ако няма, може ли да се купи от Германия примерно  Mr. Green
След 2 години завършвам и съм навита с диплома в ръка да обиколя света  Crazy

Цитат
Може да четете 11 минути на Паулу Коелю за сухи тренировки  Laughing Laughing
Може и Война и мир с тънки корици обаче за да не тежи много  hahaha

# 13
  • Мнения: 11 747


Цитат
Може да четете 11 минути на Паулу Коелю за сухи тренировки  Laughing Laughing
Може и Война и мир с тънки корици обаче за да не тежи много  hahaha


Да пукна,ама Война и мир ми е любимата книга и нямам спомен там да се говори за Сантяго де Компостела...??! newsm78
вярно,че е много обширна

# 14
  • Мнения: 2 199


Цитат
Може да четете 11 минути на Паулу Коелю за сухи тренировки  Laughing Laughing
Може и Война и мир с тънки корици обаче за да не тежи много  hahaha


Да пукна,ама Война и мир ми е любимата книга и нямам спомен там да се говори за Сантяго де Компостела...??! newsm78
вярно,че е много обширна

Не нямах предвид Сантяго и т.н ако ни стане скучно да четем  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт