Тендовагинит при 2годишно дете - моля някой да сподели опит!

  • 2 045
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 272
Здравейте.
Скоро забелязах, че на 2годишната ми дъщеря палчето на дясната ръчичка(горе първата става при нокътя)не се изправя хубаво.Остава лако свито,но при пипане или опит за изправяне тя не ми реагира от което си мисля, че няма болка. Водих я на ортопед и той ми каза,че е за операция и диагнозата е - тендовагинит. Притеснена съм въпреки,че ме успокояват, че това било козметична операция и била 100% успешна - все пак си е операция. Имам и колебания относно това дали е необходимо да я правим при положение, че детето няма болка и движи  свободно палчето.
Моля някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да сподели опит си, какво са направили,евентулно как протича операцията и възстановяването след това, какъв е резултата.
благодаря на всички предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 272
Никой ли не е имал подобен проблем?

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз не мога да ти помогва с информация, но защо не я заведеш при друг лекар? Все пак когато става въпрсо за операция, задължително трябва да се проучат алтернативите.

# 3
  • Мнения: 48
 Дъщеря ми е със същата диагноза,предстои ни операция,която отлагам вече повече от половин година.Ще споделя след като мине.Ако ползваш английски напиши в google:congenital trigger thumb,има много информация,статистика и снимки.

# 4
  • Мнения: 100
Мисля,че е по-добре да се консултираш с още един лекар.Все пак се касае за оперативна интервенция и трябва да си сигурна в диагнозата.Успех. Peace

# 5
  • Мнения: 177
И моята дъщеря е с такава диагноза. Поставиха й я, след като случайно забелязах, че палеца на лявата й ръка седи свит и не може да се разгъне.Състоянието се нарича trigger thumb, на български не знам как е. Изчетох купища литература по въпроса, и се съветвах с няколко специалисти, но на всички мнението съвпада, че единственото лечение е оперативно. Има малък шанс, пръстчето да се оправи от самосебе си, но ако това не стане до 2,5-3г, няма друг начин. Аз също отлагам операцията, поради факта, че се прави с пълна упойка, тъй като децата не могат да съдействат. Иначе самата интервенция не е сложна, доколкото разбрах.

# 6
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря за отзивчивостта момичета.
милче  - не съм на ти с английския, но ще пробвам с преводачката, че на нас са ни определили дата 30.10.07г. за операция.(Трябва да получа възможно повече информация до тогава)Благодаря.
Фукла  - разбира се, че я водих при двама, а и както казва  mariiche   на всички мнението е - операция(само от пръв поглед,без снимки, изследвания или каквото и да е чудене).
Моля някоя мама, ако има такъв проблем и са правили операцията, нека да сподели. Хиляди благодарности предварително.

Общи условия

Активация на акаунт