Моля за съвет!

  • 522
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 836
Привет, момичета!

Имам нужда спешно от съвет. На 27 септември се родиха моите момченца. Понеже бременността вървеше нормално, без проблеми, едри бебета, отговарящи на гест. седмици, (родиха се 3450 и 3050 кг.) си мислех, че ще ми ги дадат веднага и ще ги закърмя след раждане. Обаче за съжаление не стана така. Нямаше проблеми, но ги оставиха под наблюдение, големият ми го дадоха на 3 ден, а малкия на 6 ден, беше на системи и със сонда. Големият започнах веднага да го слагам на гърдите, първите два дни се опитвах да изцеждам, но нямаше нищо и в понеделник засука. За съжаление обаче явно не е фен на сукането и цялата процедура е много сложна - суче, реве, суче, реве. Аз обаче упорито не давах АМ и така карахме до днес. Само да отбележа, че имам кърма, дори в повече. Малкият обаче засука супер още първият път и дори не остави нищо за цедене, но бяхме дотук, два дни след това само спи, суче много малко. Днес ни изписаха с голям скандал, оказа се че големият е смъкнал 500 гр. и шевката на отделение беше против. Само че през това време никой не ми беше казал, че бебето не наддава, дори напротив казаха ми че единият ден е качил 50 гр., а предния 30 гр. Проверихме, но нямаше такива дни. Аз естествено много се притесних. Съветът беше да давам кърмата със шише, през два часа по 20 мл., за да дръпнат. Обаче мен ме е страх да не се отбият (каката ми се отби и се цедих). Така, че приемам всякакви съвети как да процедирам. Давам първо от гърдите и след това шишетата, но не сучат, млякото тече в устите им, а те не си правят труда да го преглътнат. Забравих да напиша, че имат малко по-силна жълтеница и трябва да давам и глюкоза. Моля, посъветвайте ми какво да направя!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Първо честити бебчета...да са живи и здрави...това е най-важното...Има много мами с близнаци...дано се включат...и  стискам палци всичко да се нареди добре...Заради жълтеницата и аз цедях и давах от шише...защото бебка беше много поспалива и мързелива...и по ред др.причини...та цедях и давах..с две думи не свикна с шишето...и след време пак беше на цица...бибероните на шишето бяха силиконови...пускат доста по- малко и на бебето коства усилие за да измуче млякото...Тука по разни теми чета, че хранят бебетата с лъжичка..Виж да нямат къса юздичка на езичето и затова да не могат да сучат...смени позата...аз кърмя легнала...или настрани...за друго не се сещам...дано други мами да се включат...

# 2
  • Мнения: 77
Здравей!
Когато родих моята дъщеричка и тя си засука много добре на първия ден, но след това внезапно отказа, ревеше и се дърпаше, чак се опитвах да и капна малко в устата, но беше голяма истерия, а след това супер отпусната и пак не яде, а то кой да ми каже, че при силна жълтеница дечицата стават вяли и губят апетит, добре че мъж ми провери в интернет и правихме инструктаж по телефона. Та мисълта ми е да не се отказваш и отчайваш, ние се кърмим успешно вече 8 месеца и няма изгледи да спираме, успех!

# 3
  • Мнения: 4 343
ако са здрави и добре захапват,щом имаш мляко не се отказвай ,но зарежи тия глупости за 3 часовите паузи .кърмата се преработва за около час т.е предлагай по често.кофти е да даваш на 20 мин защото така си докарахме зверски колики.също като е по малко бебето се уморява по често и суче по бавно.на мен ми обясняваха как 10-15 мин стигали ,но аз държах бебка кокато сама не ме пусне понякога и 40 минути..на края на първия месец беше с 1.1 кг,отгоре.понеже не трябваше да кърмя в болницата и бяха я  научили да си отвори устата и да чака да и тече в гърлото с тия големи дупки на шишетата там  #Cussing out бая ядове брах понякога дръпне малко и като стане по трудно пусне и плаче аз стисна леко са потече една две капки и и мушна в устата.няма балами почне пак да дърпа и пак се умори аз пак помогна....и така гладът  я кара да се бори.но и трябва да ти е сладка кърмата гледаъ поне 2- 3 литра течности /ако имате компоти че са без консерванти и шепа сурови орехоови ядки на ден задължително/
дано съм ти полезна аз съм с едно бебе обаче с две сигурно е по трудно .успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 836
Момичета, мерси, но вече започнах да се отчайвам. Вчера и днес до обяд давахме шишета - живнаха и почнаха да пълнят пампите, но виждам как се отбиват, изобщо не искат да сучат. Четири часа се мъчих и бутах цицата, ама не. Рев и пак рев. Сега спят. Майка ми и мъжът ми настояват да им дадем от шише. Аз все още се дърпам, ама знам че и гладни не мога да ги държа.

# 5
  • Мнения: 8
Искам да попитам има ли разлика между Aptamil с пребиотици и само аптамил.Аз разбрах че с пребиотици е за чувствително коремче ама не съм сигурна.Първо давах фризолак ама ми се запече и докторкат ми каза да сменя млякото каза ми аптамил,хип,миомил,но аз не съм обърнала внимание и от магазина съм взела Aptamil с пребиотици.Има ли само аптамил.Моля ви даите ми съвет.Моето бебенце е на 2 месеца.чакяам да ми пишете.

# 6
  • Мнения: 4 242
Танини честити рожби най- напред! Да сте живи и здрави!
Пиши от къде точно си, кой квартал, мисля че е добре да се свържеш с някоя успешно кърмила или кърмеща майка наблизо, за да поговорите а и да види от къде идва проблема. Или иди в консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом и говори направо с доктор Анета Попиванова, ще ти помогне убедена съм!
Прочети моля те от библиотеката тук за проблемното кърмене, за кърменето на близнаци, за методите за кърмене на деца неискащи или неможещи да засучат. Ориентирай се по заглавията на статиите, вярвам че ще са ти от голяма полза. Знам че нямаш много време за четене сега с децата, но пък си струва усилието.
Виждам знаеш от опит, че ако даваш от шише, вероятно децата бързо ще се научат на лесното хранене и ще се наложи пак да цедиш. А и ще поставите началото на края на кърменето.
Освен това спри глюкозата и всичко различно от кърма и гърда, за да не се объркват бебетата,  настоявай да сучат, виж и статията за компресия на гърдата, и тя ще ти помогне много в случая.
Стискам палци да се похвалиш скоро!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 01:12 от Мери

# 7
  • София
  • Мнения: 1 836
Мери, чела съм почти всичко в Библиотеката и сега пак препрочитам, ама на практика е съвсем различно. Днес пак същото. Не искат и не искат. Решила съм да ходя до Майчин дом, въпреки че мъжът ми не е много навит и не знам как ще стане.
А иначе живея в Лозенец.

# 8
  • Мнения: 4 242
Знам че практиката е различна от теорията  Hug, все пак ако вярваш повечко на инстинкта си и не се поддаваш на  страничен натиск (знам че е много трудно) всичко ще се оправи скоро. Предполагам ще се свърже някоя мама от района с теб.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
   Много искам да ти помогна с каквото мога.
   За съжаление определено са се събрали доста проблеми при теб.
   Първо смятам че дори въпреки риска от отбиване в твоя случай е необходимо дохранване с шише и след като имаш кърма задължително с изцедена такава. Аз определено процедирих на смесено хранене в началото въпреки че не сме карали тежка жълтеница, но лесно се изморяваха и не сучеха също добре. Важно е бебетата да се хранят и да преминат трудния момент в началото за да могат да се спряват с кърменето после.
    Интересно ми е обаче къде ражда? Защо са ти ги дали толкова късно и как така не са казали че е спаднало дори на кг едното бебе???? Става въпрос за спадане на теглото след първоначалното нали? Колко време изкарахте в болницата?
    Новородени и малки бебета рядко се отбиват толкова бързо при хранене с шише стига да не е единствено с него и да е с възможно най-малките дупки и за най-кратък период. Предлагай първо гърда и то преди да огладнеят сериозно и докато са още сънени например, през ноща е идеален вариант за това. След това ако смяташ че не са се наяли достатъчно им давай изцедената кърма.
     Може да вземеш кантарче за да следиш все пак качването на кг, най-вече за твое успокоение.
    При мен нещата потръгнаха именно когато се успокоих че все пак качват достатъчно и няма нужда от малкото АМ което давах, а шишето с изцедена кърма постепенно го премахнах и останахме само на гърда. Може би това стана някъде към втори месец и разбира се благодарение на подкрапата на всички майки от този форум подплатено с доста инат от моя страна.
    Знам в момента че поста ми е малко объркан, но ми се спи вече. Ако искаш с удоволствие бих ти помогнала с каквото мога, може да се чуем и по кюто. Основното обаче е често кърмене и предлагане на гърда, от една страна така се стимулира лактацията и малко по малко се поема необходимото количество мляко, а от друга бебетата стават пристрастени кърмачета и отказват малко след това дори всякакви шишета и биберони  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт