Фурна на газ ?

  • 1 795
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Интересно ми е има ли някой от вас такова чудо.
Ще споделите ли близки контакти с газовите домакински уреди като цяло, защото мене лично ме е малко страх от подобен род техника.
Ето два примера:
http://www.homelux.bg/product_info.php?cPath=358_248&product … d590903700a3d79cc
http://www.homelux.bg/product_info.php?cPath=358_248&product … d590903700a3d79cc

Ще сме централно газифицирани и заради това се чудим дали да си купим и фурна на газ.  newsm78

Ето и една комбинирана /последна на страницата/:
http://web.need.bg/conegliano/custom1_1.html

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 08:53 от Dulce Pontes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Аз съм готвила една година. Обаче не е като фурната на ток. Просто друг вкус има храната. Не казвам по-добър или по-лош, но е различно. И забрави за 170гр по рецепта, или 180грд за 15 минути. Няма такива точни градуси при газта. За някои сладкиши е проблем. Имаше 1-2-3-4 степени, оттам нататък се оправяй. Голям проблем ми беше докато свикна. Имах един странен термометър за месо, набождаш го в месото докато се пече за да му следиш Т, с него съм тормозила и доста сладкиши в опит да уцеля някаква подходяща температура. Май тоя термометър е странен само за Бг де. Виждам такъв в доста кулинарни предавания.
А, има и предимство - палиш я и е готова, няма време за загряване. Всъщност при някои яденета това и недостаък може да е.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Аз се отказах от фурна на газ, точно по причините описани от Янтра и....защото леко ме е страх. Котлон на газ бих си сложила, но и от него се отказах Wink

# 3
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Ние сме на централна газ. И котлоните и фурната са на газ. Нама нищо страшно, при прикачване то си има защита, а след  това и самата печка. Имала съм фурна и на газ, имала съм и на ток. Предпочетох газта, за мен много по-бързо загрява фурната. А и кой знае каква разлика във вкуса на ястията не намирам. Важно е да и хванеш цаката при готвене.
Като недостатък определям, че няма горни и долни степени както фурните на ток и вентилатор.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Моята фурна е само на газ, доста е стара, но съм доволна само от ястията, защото не мога да направя никакъв сладкиш - изпича само отдолу. Иначе не намирам разлика във вкуса на ястията.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Не намирате, защото сте свикнали с вкуса на "газовите" яденета. След месец някъде и аз не намирах разликча, докато не сготвих пак на ток. Е Балкан разлика имаше Simple Smile

# 6
  • Мнения: 575
Така е, има си разлика във вкуса. Пък и остатъчната миризма от газта е много гадна.  Като още един минус ще добавя, че газта отделя влага. Всеки път като готвих прозорците на кухнята ми се запотяваха. За една зима ми мухлясаха стените.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
И двата вида сме имали и определено тази на ток е по добре. С газ ни беше първата и почти никакви сладкиши не ми се получаваха  #Cussing out и даже се бях отказала да готвя по завъртяни неща. Сега сме с ток фурната де и определено повече се завъртам в кухнята и правя глезотиики  Peace

# 8
  • Мнения: 197
За фурната, ясно! А какво ще кажете за котлоните? Нали и там понякога се правят "по-завъртяни" неща Grinning. Предстои ми да си купувам нова печка и се чудя кой е по- добрия вариант. Знам , че вече има и комбинирани, в смисъл футна на ток, котлони и от двата вида.  newsm78

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Амммм не знам за котлоните. newsm78 Котлоните може и на газ. Винаги има тенджера мажду котлона и яденето. Не е като фурната директен контакта. Обаче ако харесваш комбинираните плотове газ и стъклокерамична плоча с два котлона ще е най-добре според мен. Аз гледах един, много ми хареса - две спретнати газови котлончета и плочата с двата котлона. Единия котлон беше такъв да включиш три размера, а другия се увеличаваше под формата на овал. Много яко, става за всякакви тенджери.

# 10
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Готвила съм доста време на фурна на газ и не съм доволна. Наистина изпича само отдолу и ястията са с друг вкус.

# 11
  • Мнения: 575
За котлоните няма проблем, освен ако не те дразни миризмата на газ.

# 12
  • Мнения: 142
Благодаря ви момичета  Hug
Май и ние ще се откажем от печка на газ.
С ваша помощ по-лесно разубедих мъжът ми.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт