Какво не може да излекува хомеопатията

  • 3 339
  • 17
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 За да не ни упрекнат в нескромно самохвалство, трябва за заявя, че хомеопатията не е всесилна и има редица състояния при които и тя е безсилна.

 Това са настъпили необратими физиологични промени в тъканите или органите.

 Всички състояния които налагат компетентна хирургична намеса или намесата на заболекар.

 Тежки наследствени или вродени генетични малформации, като синдром на Даун (тризомия 21)

 ДЦП - поради настъпили необратими промени в мозъчните центрове.

 Рак с метастази - въпреки че има отделни случаи на успешно хомеопатично излекуване и много случаи на многократно удължаване на живота /спрямо медицинската прогноза/
 Тук хомеопатията много може да помогне за премахване на болката, вкл. и при латентни състояния, без при това болния да е неадекватен, както е при тъпкането му с все по-увеличаващи се дози Морфин.

 Очаквам да допълните списъка или да се включите с въпроси.  Peace
 


 
 

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 225
Моля Александър, споделете как стои въпроса с наднорменото тегло при деца и възрастни.  bouquet


 необратими физиологични промени в тъканите или органите.

 
Вроденото далекогледство отнася ли се към тези промени?Ако НЕ- има ли случаи на компенсирано далекогледство само с хомеопатия ( т.е. без друга терапия напр. очила, лазерна хирургия и т.н.)?

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 11:35 от krasito

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 В ранното детство се определя броя на мастните клетки, като след пубертета броят на клетките не се променя. Колкото мастни клетки произведе тялото Ви до тогава, толкова остават за остатъка от живота Ви. При мнозинството от хората са останали вече само бели мастни клетки и при надебеляване, те просто увеличават обема си (броят остава същият).

 Затова е толкова трудна борбата с наднорменото тегло след пубертета и затова е толкова важно децата да не бъдат прехранвани.
 
 Шансът макар и трудно, но хомеопатичното лечение може да ви "върне" до известна степен фигурата, която сте имали в пубертета.  Peace

 Има обаче някои т.н. Конституции, (като Калкареената или Нат-мур например), при която напълняването е един вид защитна реакция спрямо заобикалящата ни враждебна среда, и пълнеенето, съпроводено с вълчи апетит, се отключват след силен Стрес!
 Затова е толкова важно, навременното овладяване на стреса чрез хомеопатично лечение, а не простото му потискане с транквиланти и психотропни алопатични л-ва.

# 3
  • Мнения: 588
       Класическата хомеопатия лекува ли инсулинозависим диабет тип 1. Получен в следствие на стрес в млада възраст без фамилна обремененост.

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
       Класическата хомеопатия лекува ли инсулинозависим диабет тип 1. Получен в следствие на стрес в млада възраст без фамилна обремененост.

 Ако лангерхенсовите островчета в панкреаса все още могат да произвеждат инсулин, има надежда. Но за съжаление инжектирането на инсулин ги потиска и те бързо "излизат от строя".
 Разбира се инжектирането на инсулин е наложително при такива пациенти, тъй като високите нива на кръвна захар, бързо могат да доведат до тежки патологични промени - гангрени, ослепяване, незарастващи рани, кръвоизливи!

 Но дори и инсулинозависими, пациентите могат да бъдат предпазени от други заболявания, тъй като в основата на Диабета лежи карцинозиновия миазъм, а с помоща на подходящото индивидуално подбрано хомеопатично лекарство, могат да бъдат изведени в безопасната зона.
 Паралелно с инжектирания инсулин, хомеопатичното л-во може да спомогне за по-доброто усвояване на глюкозата от клетките.

# 5
  • Мнения: 363
Александър,дъщеря ми имаше гнойна ангина преди няколко дена и излекувахме с инжекции Амикацин,за съжеление,защото не искаше да приема АБ през устата.Интересува ме ,лекува ли се с хомеопатия това и как се овлядвява високта Т ,която е от гнойните налепи по гърлото?
Благодаря  bouquet

# 6
  • Мнения: 678
Здравейте Александър! Искам да попитам дали хомеопатията може да помогне на дете, което има недостиг на еритроцити в кръвта и от там страхотни усложнения в организма? Благодаря Ви!

# 7
  • Мнения: 678
Здравейте Александър! Исках само да уточня,че болестта на детето,чийто еритроцити не са в норма е много рядка--казва се Шонлайн Пупура(капиляро токсикоза).Ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите. Praynig

# 8
  • Мнения: 56
Интересува ме раничка на шийката на матката повлиява ли се от хомеопатия ? Предварително благодаря

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър,дъщеря ми имаше гнойна ангина преди няколко дена и излекувахме с инжекции Амикацин,за съжеление,защото не искаше да приема АБ през устата.Интересува ме ,лекува ли се с хомеопатия това и как се овлядвява високта Т ,която е от гнойните налепи по гърлото?
Благодаря  bouquet

 Вижте и тук:
  Как се лекува Грип с Хомеопатия

Жизнената Сила – План за действие

 Непрекъснато пиша за високата Т. - това че сама по себе си тя не е болест и срещу не  трябва да воюваме самоцелно!
 Какво е тогава, ще попитате - отговора е: Защитна реакция, приятел а не враг ( с някои малки изключения, като сърдечна или друга тежка патология или при малък процент деца предизвикваща фебрилен гърч).
 На Запад е прието при висока Т. до 39 - 39.5С да НЕ се дават температуропонижаващи за "овладяването" и. У нас тази граница е "смъкната" на 37.5 - 38С?!
 На Запад много, много трудно изписват Антибиотици и може да се купят само с рецепта  и в повечето случаи след Антибиограма!
 У нас "профилактично" се изписват широкоспектърни АВ, и разбира се без антибиограма.

 Окончателното лечение на Ангините е най-качествено след....... преболедуване от Скарлатина, след което Имунната система си изработва така наречения "доживотен напрегнат антистрептококов имунитет". А именно стрептокока е причинителя на Ангините.

 Сега конкретно - да се надяваме че е еднократна ангина, но при всички случаи за укрепването на имунната му система, най-добро си остава индивидуалното му т.н. конституционално хомеопатично л-во, а какво ще е то се определа от класически хомеопат, като т.н. хомеопатично интервю първия път е с продължителност 1.5 - 2 часа.

# 10
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте Александър! Искам да попитам дали хомеопатията може да помогне на дете, което има недостиг на еритроцити в кръвта и от там страхотни усложнения в организма? Благодаря Ви!

 При вас конкретно как се проявява? - кожно, ставно-ревматично, стомашно или бъбречно.

 По принцип етиологията е алергична, а се знае че истинско излекуване при алергиите, макар не винаги, но се получава само с хомеопатично лечение.  Peace

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Интересува ме раничка на шийката на матката повлиява ли се от хомеопатия ? Предварително благодаря

 Да, повлиява се много добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 113
Някъде бях чела, че ако е отстранена щитовидната жлеза, хомеопатията  не може да помогне пряко-човекът трябва да си взима доживотно хормони във вид на лекарства. Хомеопатията може да помогне при борба с последствията от приемането на хормони. Вярно ли е това?
И до къде хомеопатията може да помога при борба с хормоналните проблеми (не само в контекста на щитовидната жлеза) - може ли при някакво хормонално нарушение да помогне за възстановяване на баланса, без да се пият хормони, ако е възможно в кои случаи?

Благодаря  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 3 648
А пролапс на матката лекува ли се? На майка ми и предстои операция - дали може да я избегне?

Извинявам се за двойното питане - пуснала съм и тема по въпроса!

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  sue2003
Така е, щом няма къде да си произвежда собствени хормони - ще внася отвън.
 
Цитат
И до къде хомеопатията може да помога при борба с хормоналните проблеми (не само в контекста на щитовидната жлеза) - може ли при някакво хормонално нарушение да помогне за възстановяване на баланса, без да се пият хормони, ако е възможно в кои случаи?
Да, в много случаи може да възстанови и хармонизира хормоналния баланс.

Вени*
Цитат
А пролапс на матката лекува ли се? На майка ми и предстои операция - дали може да я избегне?

 Да, може да помогне и трябва да опита и този шанс, преди операцията, още повече че проблема не е животозастрашаващ.  Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт