Как разделяте неделимо нещо?

  • 1 048
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 302
Вече повече от пет години си блъскам главата с този проблем и все още не съм намерила най-доброто решение. Става въпрос за следните ситуации: на празник подаряват на децата две еднакви играчки и двете решават, че едната е по-хубава и започват да се карат за нея. Или ако им подарят различни те обявяват едната за "по-хубава" и искат нея.  smile3511 Винаги съм се чудила как да раздам справедливост  newsm78. Последния ни подобен скандал беше за едно рапанче, което и двете обявиха за най-хубаво от цяла торба рапанчета и го искаха за герданче - аз обяснявах, предлагах решения, имаше викове, рев и накрая реших - прибирам рапанчето и няма да го дам на никой Naughty Тогава и двете се разреваха и Ани каза: "И какво стана сега - всички сме нещастни"  newsm45 newsm45 smile3511 - това съм аз.
Ако някой е измислил план за действие в тези ситуации - да казва!

# 1
  • Мнения: 1 895
Слава Богу, поради различията на пола, при нас този проблем полека-лека отшумява. Все още спорят за разни неща, но успявам да пресека караницата преди да прерасне в бой. Аз пробвам с комплименти от сорта - това няма да ти отива на очите, ето това е за теб, а това за него, защото така изглежда по усмихнат и от сорта...Абе импровизация и отвличане на вниманието от предмета на раздора.  Пробвай и нещо такова например - взимаш две рапанчета и оцветяваш едното в любимият цвят на едната щерка, а другото в любимият на другата. Или питаш всяка по отделно какво иска да има отгоре - цветя, пеперуди, рибки, каквото ви е кеф. Като краен вариант можеш да помолиш да ти подарят рапанчето на теб, за да ти напомня за тях двете всеки път, а ти да им подариш на всяка специална мидичка наречена на името на всяка от тях, която да им казва на всяка думичките, които ти искаш да запомнят. Само спокойствие и обилна фантазия - иначе няма оправия Laughing

# 2
  • Мнения: 4 965
Моите имат различен вкус (с изкл. напоследък за дрехи, което пък най-много ме дразни, защото не харесвам еднакво облечени близнаци, но уви - примирявам се) и никога не искат едно и също нещо - даже се стараят да са си контра.
Но, случва се да има подобни ситуации за храна - примерно, някой е почерпил едната с 1 бонбон, без да знае, че има сестра, но тя го е донесла вкъщи; или има останала последна ябълка в панера; или точно в този момент решават и двете да пишат с моята химикалка.
Първо - предлагам компромис. Ако не стане - вземам спорната вещ и я заменям с 2 други "по-интересни" неща. Тогава просто следващия път им напомням въпросната ситуация и те стават склонни на компромис.
А варианта на Креми го прилагам най-често.
Не виждам друг вариант.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз също имам този проблем с моите близнаци.Обяснявам,потретвам,и понеже не срещам никакво отношение прибирам играчката,или предмета за поредния скандал за мен.Следват две намръщени физиономии.Делили сме всичко, което е попадало .По тази причина имаме няколко компютъра вкъщи,два телевизора,две тоалетни,защото не можех да поделя единствената такава.

# 4
  • Мнения: 23
При нас не винаги го има този проблем.По принцип се купуват еднакви играчки но понякога има и случаи в които става страшна караница за дадена играчка.Но това за щастие е доста рядко,по скоро си ги разменят отколкото да се карат.

# 5
  • Мнения: 302
Момичета, да се похваля, стратегията предложена ми от Креми подейства  smile3501. Правихме гипсови отливки, които момичетата оцветяваха и се скараха коя да вземе едно цветенце. Аз доволна, че ще пробвам нови тактики в помиряването казах - ех, аз най-много харесвам това цветенце, подарете ми го на мен!!! Съгласиха се и се възцари мир и любов  Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт