Държавата да компенсира медиците?

  • 2 004
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Темата ми е провокирана от следното: Сутринта гледах част от интервю с една от либийските сестри (за съжаление не си спомням името й). Съвсем накратко, тя обясни как са им дали само по 10 000 лв. и смята, че държавата им дължи парична компенсация. На въпроса дали тя би съдила държавата, за да получи пари, отговори положително.

Извинявам се, ако не съм точна в предадените думи, чух интервюто от съседната стая, но сигурно някой ще допълни.
Питането ми е: Трябва ли медиците да бъдат компенсирани? И как, защото те очевидно искат сериозни суми? Длъжна ли е държавата да се грижи за тях и след завръщането им в България?

# 1
  • Мнения: 1 492
Питането ми е: Трябва ли медиците да бъдат компенсирани? И как, защото те очевидно искат сериозни суми? Длъжна ли е държавата да се грижи за тях и след завръщането им в България?
Ами не, ама всеки има различно мнение по въпроса.

# 2
  • Мнения: 3 116
Моето мнение е че не трябва да бъдат компенсирани. Те са отишли там поради лични причини, а не държавни такива  newsm78

Даже си мисля че държавата и компаниите прекалиха с подаръците за медиците  Sick

# 3
  • Мнения: 2 563
Пак ли тази тема?! Дъвкали сме я в поне три тем от по 20 страници!

Всеки има право да търси правата си. Ако сестрите мислят, че са ощетени, да съдят държавата, прато на всеки български гражданин е. Даже мисля, че повече трябва да съдим държавата.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Харесвах ги, уважавах ги и се молих да ги освободят.

 Но ми станаха антипатични с алчността си и наглостта си.Трябва да се радват на свободата, апартаментите и парите които получиха!

# 5
  • Мнения: 236
Съжалявам, но не съм виждала тема точно за това, че ще съдят държавата. А това е нещо, което чух сутринта и го анонсираха едва ли не като топ новина. newsm78

# 6
  • Мнения: 2 563
Съжалявам, но не съм виждала тема точно за това, че ще съдят държавата. А това е нещо, което чух сутринта и го анонсираха едва ли не като топ новина. newsm78

Всичко що се заканиха да съдят го обсъдихме, нищихме, плюхме ги, подкрепяхме ги, карахме се, дърпахме си сутиените, когато ги освободиха. Топ новина е това само в главите на авторите на предаването.

# 7
  • Мнения: 14 133
И аз много се радвах, като се върнаха,но мисля, че достатъчно им дадоха.  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 236
Ей, изпуснала съм. На мен ми бяха писнали тия медици и бях престанала да чета. Убягнало ми е. Съжалявам. Peace

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пак ли те  ooooh! ooooh! ooooh!.
Писна ми от тях. Да правят каквото знаят, само да не ме занимават мен. Ей не наядоха се, бе. Чудни хора.  Whistling

# 10
  • Мнения: 410
Пак ли тази тема?! Дъвкали сме я в поне три тем от по 20 страници!

Всеки има право да търси правата си. Ако сестрите мислят, че са ощетени, да съдят държавата, прато на всеки български гражданин е. Даже мисля, че повече трябва да съдим държавата.

Подкрепям това мнение,те са граждани на България и имат право да я съдят.
Аз лично съм на мнение,че щом се чустват ощетени,в правото си са да съдят.Все пак един от главните виновници те да са там толкова време е именно нашата мила държава.

# 11
  • Мнения: 2 161
Те май имат право да са озлобени.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Те май имат право да са озлобени.

 Сигурно е така.Но все пак им дадаха апратаменти, возят ги с луксозни коли(да не казвам на коя фирма)............................не са забравени.Все пак държавата е бедна, не могат да им дадат милиони.

 Уф, не знам.Но наистина ми станаха антипатични с вечното си недоволство и оплакване.Все очаквам да поискат от Саркози да ги изтегли във Франция и да им даде жителство за да са добре.Сигурно звуча злобно, но това ми е мнението.

# 13
  • Мнения: 2 161
Те имаха два варианта.Или да забравят,за простят и да се опитат да си съберат живота.И вторият вариант-да вкарат в употреба типичната българска максима-на лошото с лошо до дупка.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Въобще не ми пука за тях, пукаше ми докато не ги видях да слизат от самолета, следващите 24 часа ми бяха достатъчни за да преценя, че не заслужават вниманието и мислите ми!
Не заслужават никакви компенсации, ама никакви!

Общи условия

Активация на акаунт