За всеки здравословен проблем ли ходите на хомеопат ?

  • 1 555
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Опитвам се да си изясня някой от принципите на хомеопатията. Четох малко и от "Хомеопатия – нежната медицината" на Георгос Витулкас. Но продължавам да се чудя дали за всяко нещо трябва да се ходи на хомеопат. newsm78 Давам пример - хрема  и кашлица от настинка. Ако овладея проблема с чайчета и бабешки рецепти на билкова основа, можем ли да кажем че говорим за "Излекуване", а не за "подтискане" на проблема, което после да доведе до засягане на по - важен орган??? В този ред на мисли - билковите сиропи от аптеките (Проспан ) и едни капки за нос (например Коларгол) дали "лекуват" или "подтискат"?

# 1
  • Мнения: 1 655
Чайчетата и бабешките рецепти лекуват, а сиропите и капките за нос - подтискат.
Ходим на хомеопат, когато детето не може да се самоизлекува. Не търся хомеопат при първия сопол, а ако проблема се задълбочи.

# 2
  • Мнения: 415
От началото на юни лекувам детето с хомеопатия. Засега ходим доста често, за всеки здравословен проблем.
Според мен, в началото трябва да се ходи по - често, за да може хомеопатът да опознае детето.

# 3
  • Мнения: 201
И ние в началото ходехме по-често, после разредихме. Но не давам на децата никакви други лекарства, вкл. капки за нос /само Стеримар/.

# 4
  • Мнения: 4 414
при първи симптоми на грип/настинка давам ЗЕ и коластра, увеличавам плодовете...за хрема - само Стеримар/физиологичен р-р. избягвам билковите чайове и сиропи, но нашият хомеопат понякога разрешава Хустагил. ако детето не се справи, звъня на хомеопата и обикновено и давам конституционното л-во.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Когато е намерено най-близкото хомеопатично подобие - т.наречения "Симилимум" - няма нужда - понякога то остава за цял живот.
 Освен това т.нар. конституционално хомеопатично л-во, има нужда и от още едно - това за използване при Остро състояние.
 Разбира се това е идеалният случай.
 Колкото до хремичките с продължителност до 1 седмица, те се нуждаят най-вече от .......
 носни кърпички.  Peace , защото до 1 седмица имунната система би трябвало да изработи специфичния имунен отговор спрямо причинителя, а той най-често е един от хилядите минириновируси.
 Капките за нос, т.н. сребърна вода са палиация а не лечение и може да се ползват рядко - най-добре вечер, за да подобри дишането и качеството на сън.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 228
          Много интересен въпрос. АЗ също се интересувам именно от това. Против антибиотиците съм и макар да не ползвам все още хомеопат и хомеопатично лечение, просто с таткото когато настинем изчекваме да оздравеем. Не съм пила антибиотик сигурно от 10 години. Единствено понякога имам проблем с главоболието. Та се чудех за какво в крайна сметка в този случай може да ми помогне хомеопата. МОже би за малките? Но с какво, защо да се лекуват настинките, като и сами както сте написали след седмица оздравяват, скоро именно това се случи.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 225
Обикновено изчаквам 3 дни и ако нещата се усложняват тогава посещаваме хомеопата.Капки за нос използвам само вечер и то наистина когато  не може да спи детето.
Използвам темата да попитам- моя син(13 месеца) според хомеопата е Calcarea carbonika.До сега са му изписвани 3 лекарства за остри състояния-Ipeca, Aethusa и Sulfur Jodatum.Според вас правилно ли е това?В смисъл може ли да има повече от едно лекарство за остро състояние? newsm78

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Да, възможните хомеопатични л-ва при остро състояние, като например рязко вдигане на висока Т. може да са много, но само едно ще бъде в "резонанс" със Жизнената Сила.

 При Калкареена конституция, често показаното хомеопатично л-во за остро състояние е Беладона.  Peace а това че са пробвани няколко, най-вероятно показва че още не е намерено най-подходящото.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 225
Благодаря!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 098
Според мен - НЕ! Само когато наистина има проблем.
Сополки, леки кашлици, малко разхлабен стомах и т.н. - не ходим никъде. Справяме се сами.

# 11
  • Мнения: 3 506
Определено не. От стандартното за сезона - търся помощ при по-сериозни кашлици (с лоши пристъпи или от които не могат да спят повече от една нощ), висока (39+) температура, продължаваща повече от 3-4 дни, болки в ушите.

Всъщност не мога да дам ясни критерии - водя се по детето най-вече, както и по часовника - когато то се чувства в кондиция, не се тревожа толкова, и обратно - ако ми изглежда омърлушено, дори едно просто зачервено гърло може да ме накара да звънна по телефона на хомеопатката. В работния ден понякога си позволявам да звънна за мое успокоение просто, в един през нощта критериите ми са още по-завишени от гореизброените Wink
Но като цяло май по-често я търсим за психоемоционална помощ и проблеми, които не са свързани с вируси.

От друга страна гледам да не ползваме средства, които да ме притесняват от подтискане - увеличаваме плодовете, сокчетата, водата; понякога давам чай, от време на време витамин С и/или коластра, ако съм в настроение за битки - зелена енергия, лучени компреси, промивки на носа със солена вода. Това е общо взето арсеналът ни...

# 12
  • София
  • Мнения: 12 228
  Само от любопитство, явно не съм запозната с хомеопатичната фразеология, но какво имате предвид под "коластра" в случая?

# 13
  • Мнения: 3 506
Коластрата е продукт на "Аквасорс" (разбирай изсушена по специална технология коластра от крави-родилки  Laughing), който се вярва (вкл. и от част от най-известните хомеопати), че засилва имунната система. Няма нищо общо с хомеопатичната фразеология.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 228
  Мерси за отговора, може за следващото дете да си изсуша моя си коластра  Simple Smile Това в рамките на шегата разбира се, но наистина си представях нещо от типа на замразена първа кърма от жена.
 

Общи условия

Активация на акаунт