Песен - Шампионска лига

  • 7 318
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Някой знае ли как се казва песента, която върви, когато започва "Шампионска лига" по bTV?

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Химна на Шампионската Лига?!

# 2
  • Мнения: 1 680
Свали си го от wap сайта Vodafone live!

# 3
  • Мнения: 2 111
Ами "Химн на Шампионска Лига" си се казва май...Тъй като съм фенка, телефонът ми звъни с тази мелодия и си спомням, че като търсех откъде да си я дръпна навсякъде така пишеше...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 672
Химн
Химнът на Шампионската лига, озаглавен просто "Шампионска лига", е по аранжимент на Тони Бритън от "Zadok the Priest" на Georg Frederic Handel. УЕФА назначава Бритън през 1992 година, за да аранжира техния химн. Бритън взема началото на "Zadok the Priest" като начална точка за аранжимента му. Химнът е изпълнен от Кралския филхармоничен оркестър и изпълнен от певци от академията при църквата St. Martin in the Fields на официалните езици, ползвани от УЕФА: английски, немски и френски. Химнът се изпълнява преди всеки мач от Шампионската лига, както и в началото и края на всяко телевизионно предаване на мачовете. Целият химн е дълъг три минути, има два кратки куплета и припев. Никога не е бил издаван с комерсиални цели в оригиналната си версия. Все пак през 2006 година полското денс дуо Kalwi & Remi прави ремикс на химна, кръстен "Victory", който съдържа както вокални, така и музикални части от оригиналния химн.

http://www.zazz.bg/play:b85af8b9

# 5
  • Мнения: 1 937
Струва ми се, че Bi_k има предвид това - Los fabulosos cadillacs - Matador

# 6
  • Мнения: 950
Струва ми се, че Bi_k има предвид това - Los fabulosos cadillacs - Matador

Благодаря ти, точно това имах предвид.

Общи условия

Активация на акаунт