"На който каквото му е писано " или "Който каквото си напише" ???

  • 6 225
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Според вас и вашия житейски опит ,коя е вярната сентенция ?
Много често спорим по този въпрос с мои познати ,любопитно ми е какво мислите вие ?

# 1
  • Мнения: 84
По принцип каквото ти е писано ще се случи, но огромен фактор е и това какво ти сам ще си напишеш! Нали знаеш: Каквото сам си направиш и господ не може да ти го направи!!!!

# 2
  • Мнения: 1 761
И двете могат да са верен отговор на въпроса, но в различни етапи от живота.
Аз никога не правя планове-става точно обратното на това,което съм планирала.Но понякога непланираните събития са били в моя полза много повече, отколкото тези,за които съм си точила зъбите, а са ми се разминали.Просто докато чакам да стане време за Великите дела,вместо да стоя със скрстени ръце-действам.За себе си-учене,забавление,фитнес и т.н.И когато настъпи момента не се чудя какво да правя, а използвам момента в своя полза.

# 3
  • Мнения: 100
По принцип каквото ти е писано ще се случи, но огромен фактор е и това какво ти сам ще си напишеш! Нали знаеш: Каквото сам си направиш и господ не може да ти го направи!!!!
Peace

# 4
  • Мнения: 474
"На който каквото му е писано" е вярното според мен. Човек си въобразява, че сам си "пише" какво да се случи, но просто той следва нещата, които  са му съдба. Така мисля аз.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм пасивна и гоня интересите си, но съм се убедила във верността на първата сентенция.

# 6
  • Мнения: 104
Първата сентенция,понякога ти се случват такива неща ,за които даже и не си помислял.

# 7
  • Мнения: 3 611
Каквото му е писано...
миналата седмица едно падащо от 3тия етаж стькло с острото надолу, едва не ме уцели, цяло чудо е, че секунда преди това бях на сьщото място  #Crazy... нещо ме спаси.. явно не ми е дошло още времето  Thinking
Относно другите неща... zа това какво и колко е постигнал човек... мисля, че пак не всичко си "пише" сам...  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 427
Отдавна се убедих че и света да обърна,това което е писано не може да се промени.Така се нося по течението и очаквам да видя какво ще ми сервира бъдещето.Коя съм аз за да оспорвам Божата воля.

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
На каквото си постелиш на това ще легнеш. Няма съдба, макар да е по-лесно да се оправдаваме с нея.

# 10
  • Мнения: 2 270
Всеки сам определя по кой път ще тръгне! Според мен сами си го пишем!

# 11
  • Мнения: 764
И аз съм на мнение,че съдбата много често ни налага своето,но мисля,че също много често ни дава шанс ние сами да вземем решението.Това са май най-важните и трудни моменти. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 397
Много често съм се оставяла по течението,с оправданието,че явно така ми е писано.Но когато съм си казвала:"Я се стегни и пробвай,каквото и да ти струва!",обикновено нещата са се променяли и то в моя полза.Така че-по-скоро второто. Peace

# 13
  • Мнения: 117
И аз съм на мнение,че съдбата много често ни налага своето,но мисля,че също много често ни дава шанс ние сами да вземем решението.Това са май най-важните и трудни моменти. newsm78
Съдбата винаги предлага най-малко две възможности,но ние избираме една от тях!

# 14
  • Мнения: 14 133
И за мен всеки сам си пише пътя!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт