Трябва ли да ревнуваме от "бившата" .... съпруга?

  • 20 955
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Аз съм втора съпруга на мъжа ми и колкото и топли чувства да показва бившата към мен......ми...не и вярвам много! А имаме мноооого общи теми за разговор, сещате се! А и всяка от нас му е родила дете, няма начин да не общуваме....те са братя и искат да се виждат, нормално е! Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 4 665
 моят вече бивш си няма половинка все още, но когато има тя със сигурност ще го ревнува от мен. Нормално е, делила съм живота му 10 години, а тя тепърва ще навлиза в неговия. Аз обаче не бих го ревнувала.
 Теб кое точно у държанието ти предизвиква ревността ти?

# 2
  • Мнения: 84
 Thinkingхм, значи наистина може да е спряла да чувства нещо към него, защото имаше период в който той сам не знаеше какво да прави и се луташе едва ли не м/у двете #Crazy, но аз никога не съм се натискала за тази роля и най-вероятно за това му е по-интересно newsm78, а и си имаха проблеми в отношенията, но май не е много добре че с ния имаме обща тема за него, защото май нещата започват да се повтарят Sad

# 3
  • Мнения: 4 665
Няма нужда да я допускаш чак толкова навътре във взаимоотношенията ви, това мога да те посъветвам.

# 4
  • Мнения: 84
Благодаря за съвета! Това ми трябваше! Hug

# 5
  • Мнения: 1 761
Не можете да сте най-добри приятелки, но можете да поддържате прилични отношения.Все пак децата ви са братя и когато вас двете ви няма те ще се държат един с друг както вие ги научите.

П.С.Не ревнувай.Ако наистина са искали да са заедно-щели са да са.Ама не са.

# 6
  • Мнения: 84
 PeaceМного благодаря за съветите, правят ме силна!

# 7
  • Мнения: 950
Много е сложно и индивидуално , зависи как сте скроени ...........

# 8
  • Мнения: 100
Е,нали все пак е ''бивша''.Място за ревност няма.

# 9
  • Мнения: 474
Аз не познавам бившата, с детето му от първия брак се запознах преди няколко месеца, когато го доведе да види нашето общо бебе. Никога не съм търсила, питала или искала да видя хората от "предишния" живот на мъжа ми. Да, синът му ще виждам и това съм го знаела винаги, но... да допусна бившата му жена до себе си и нашия общ живот- няма да стане, а не се и налага де. Тя няма място при нас. Направо паднах като ти четох постинга- да седна с нея да обсъждам мъжа си, леле майко!
Сигурно съм много нецивилизована, ама това ми се вижда крайно. Все едно да направя бившо гадже приятел с мъжа ми, да си говорят за мен.  Shocked
Ще продължа да следя темата, че ми стана интересно, дали аз нещо съм извън пътя в разсъжденията си.  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 427
В началото изпитвах много смесени чувства към това момиче.Много я харесах в самото начало като човек,много си допаднахме веднаха,но си казвах мамака му,каква абсурдна история.Фло е делил 4 години леглото си с нея,а аз и се усмихвам.После започнах да ревнувам.Той непрекъснато ме караше да и се о0баждам,да излизаме.Подгони ме параноята.Мислих си че чрез това иска по някакъв начин да я държи близко до себе си.Непрекъснато ме питаше доволна ли била тя от разходката с мен.Откачах.Не ме беше яд на нея,колкото на него.После се спрях и помислих.Реших че след като толкова години е живял свободен в близост до нея,имайки възможност да започне наново и не го е направил,значи просто не чувства нищо друго освен обич към близка приятелка.Така се и оказа по-късно.Че много държи на нея като на приятел.С това момиче се разбирам чудесно.Явно сме една и съща категория хора.С малки разлики.(Тя е по-мързелива от мен. Mr. Green)Явно и затова се е спрял на мен,начина ми на мислене му е бил фамилиарен,нещо с което е свикнал.
Излизаме с Барбара непрекъснато заедно,прекарваме си чудесно.Понякога го оплюваме заедно и се хилим на недостатъците му.Познава го толкова добре.Дава ми съвети,когато не го разбирам.Имаме почти еднакви вкусове за дрехи,кухня(ама тя не готви,само консумира Mr. Green),изкуство,интериор.Допълваме се Peace.
Тя е кръстница на нашето дете Фло на нейното.
Мисля че подобни отношения са много хуманни и полезни.Няма място за ревност  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 427
И още нещо исках да кажа.В началото когато се чувствах зле от това че си имам вземане даване с бившата много се чудех как да постъпя.Говорих с Фло(мъжа ми)и той каза че мога да избера.Да се виждаме с нея или да не се виждаме.Което автоматично означаваше че ако не се виждаме с нея не трябва да се виждаме и с останалите му приятели,защото непрекъснато се излиза заедно.Беше готов да постъпи така както е по-удобно за мен.Рших че ако наистина обичам този човек не трябва да правя така че да го отделям от нещата които са част от неговия живот и на които толкова държи.
Мисля че това че имате деца от един мъж е достатъчен мотив да я възприемеш,дори защо не да обикнеш.Какво значение има кой какъв бил ,какво направил и какво станало.Всеки има бивши,важните са настоящите.

# 12
  • Мнения: 674
По скоро може да ревнуваш от някое бивше негово гадже не от бившата съпруга.
100% гаранция че той ако искаше да бъде с нея а не с тебе щеше да го осъществи. Така че споко... е недей и се усмихвай много. Wink Wink

# 13
  • Мнения: 26
Според мен ревността към бившата жена винаги остава, най-малкото zащото е втората  и както винаги има сравнения между двете.
.... също така съм останала с впечатлението, че мъжът винаги поддържа връzка с бившата.. Неzнам дали е така, немога да твzрдя, zащото не ми се е налагало да иzпадам в подобно положение, а ако иzпадна наистина не zнам как бих реагирала.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 10:04 от EGR

# 14
  • Popovo
  • Мнения: 571
Не, не мисля че трябва. Бившата на съпруга ми си има друг живот, друг мъж и е бременна с второто си дете, единствената допирна точка им е детето. Ако искаше да е с нея, нямаше да е бивша. Не си създавай проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт