Имате ли правилник за вътрешния ред в етажната собственост?

  • 760
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 651
Имате ли такъв правилник http://law.dir.bg/reference.php?f=ppvres78   ?
Действа ли?
Юристи има ли да кажат прилага ли се реално това нещо, можеш ли да глобиш съсобственик, неизпълняващ разпоредбите на правилника или неспазил решения на Общото събрание?
Ако има правилник, събрания, управителен съвет в какъв вид се документират решенията? Протоколи ли се подписват?

# 1
  • Мнения: 3 622
Незнам дали може да се глроби някой неизпълняващ разпоредбите, но в нашата кооперация всичко се спазва. Домсъвета ни се състои от няколко пенсионери активисти и са много стриктни и взискатални за неща свързани с нашия блок. Правят се събрания за всяко нещо свързано с кооперацията и винаги се събираме всички и взаимно решаваме проблемите си

# 2
  • Мнения: 4 651
Завиждам активно, това "край морето" ако е Варна, да взема да пратя част от нашите съседи - може да прихванат нещо  Mr. Green

Правихме ние скоро събрание, дойдоха по-малко от половината собственици. Взехме решения разни, включително за увеличаване на месечната такса, за да посъберем пари за ремонт на общите части. Чудя се каква стойност има това решение и как може да задължиш недошлите хора и тяхното "Ами аз пък пари няма да дам".

# 3
  • Мнения: 84
Целия въпрос за етажната собственост и общото събрание е изписан в Закона за собствеността. Всеки блок и кооперация би трябвало да провежда такива събрания, макар че наистина в реалния живот от тях полза никаква. По силата на закона даже ОС на блока с гласуване може да острани собственик от апартамента му, ако се докаже че той застрашава с някакво действие или бездействие целостта и здравето на останалите живущи там. Peace

# 4
  • Мнения: 230
Записвам се да  следя темата. Даже мислех да пусна подобна.  Актуална е за доста хора във времената на бездушие и арогантност отстрана на тези, с които сме принудени да делим по някакъв начин местата, в които живеем. Има сбъсък на възпитание, култура, светоусещане...Много болезнена тема за мен.
Зачестиха случаите, в които апартаменти се купуват за инвестиция и започват да се дават под наем. Живея в такава кооперация, няма оправия. Собствениците, реално ползващи имотите си, са мн. малко. Вс. останало е квартиранти, хазаите им са в чужбина. Изобщо- отчайващо положение. От няколко месеца съм свидетел, как едно хубаво и спретнато блокче става на "мармалад", защото както всяко нещо, което само се ползва, а не се поддържа - започва да се скапва...

# 5
  • Мнения: 14 133
Не знам дали има, но посочените правила се спазват.

# 6
  • Мнения: 2 700
Да имаме. Бившата ни домоуправителка е видна съдийка и го беше залепила на таблото във входа. Даже май е от по-стария вариант, защото е разпечатан на поне 6 страници формат А4. Друг е въпросът, как може да се прилага. Знам, че един от съсобствениците ползва общо помещение на входа, за което не е плащал от години. Щаха да завеждат дело, но какво стана newsm78

# 7
  • Мнения: 248
Бихте ли ми казали дали приеха закона за етажната собственост, и ако е така къде мога да прочета окончателен вариант?
Чичко Гугъл ми дава само проекти.

# 8
  • Мнения: 197
Добре ще е, ако навсякъде има такъв. Естествено определен от живущите във входа и променян и актуализиран от тях. Че иначе всеки може да ти се качи на главата и да се "из..ре" там! Ще следя темата-как такъв правилник може да е официален документ и евентуално да се санкционират недобросъвестните. При нас целия вход е пропищял от едни ..... #Cussing out #2gunfire

# 9
  • Варна
  • Мнения: 672
Незнам, не съм го виждала  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт