рецептите на детските кухни

  • 769
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Някой знае ли откъде могат да се намерят рецептите на детските кухни? След около месец предстои да се записваме на кухня, но искам и аз да приготвям някои неща

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
В нашата кухня продават една книжка "Детска кухня", в която са публикувани рецептите, по които готвят. Цена-8лв. Мисля, че я продават и по други кухни. Можеш да питаш там, където смяташ да се запишеш дали не я продават.

# 2
  • Мнения: 3 379
Не съм наясно с кухните, но само да кажа, че в последния брой на сп Моето бебе и аз има безплатна книжка с рецепти, доста от които ми допаднаха (като изключим малко ранното въвеждане на някои храни, но това е друга тема).

# 3
  • София
  • Мнения: 708
ок..мерси..ще се възползвам и от двете..бебе днес яде пиле фрикасе и питаше за още..ама аз като не готвя такова чудо..утре ще проучвам въпроса

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Утре ще ти препиша рецептата за пиле фрикасе от книгата, за която ти казах-аз го правих. Сега ако отида да ровя, ще събудя мъжете Sleeping

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
"Хранене на детето" и "Детска кухня",има рецепти от 6 месеца до 3г. и са много хубави и разнообразни.Посочено е за коя възраст какви месни и безмесни ястия се дават и какви десерти!

# 6
  • София
  • Мнения: 8 275
Стандартно фрикасе:  Simple Smile

1. Сварява е пилето или кюфтенца от ориз и кайма (не ги обичам осонено)
2. Запичат се няколко лъжици брашно. Разрежда се с бульон от свареното пиле (кюфтенцата)
3. За довършването се прибавят за необходии размит във вода жълтък, сок от лимон, малко кисело мляко (може и без него), черен пипер (може и без него), сол и олио/масло.

Не знам пропорциите щото никога не спазвам, на око и на вкус.
До колкото съм опитвала бебешки гозби от млечна кухня имат подправки ама да мнооого малко.

# 7
  • Мнения: 153
Някой не знае ли линк към рецепти?

# 8

Общи условия

Активация на акаунт