На някоя помогнали ли са нагревките?

  • 8 857
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте момичета, днес минах гинекологичен преглед след неуспешен едногодишен опит за забременяване. Докторката каза че имам уплътнени тръби и ми препоръча 10-дневни нагревки а после и снимка на тръбите. На някоя помогнали ли са нагревките? Дано не са запушени и отвътре. Моля пишете ми.

# 1
  • Мнения: 3 453
Аз лично не съм правила, дано някой се включи!
Спермограма правили ли сте? Rolling Eyes

# 2
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Снежи, аз правих такова нещо преди 3 години. Имах уплътняване отдясно, в резултат на възпаление. Една доцентка ми каза да ходя на плаж, друга лекарка ме изпрати на нагревки. Послушах втората и направих 2 курса физиотерапия в 2 поредни месеца. Не знам доколко се е оправило уплътняването, но когато съм ходила на преглед повече не е ставало въпрос за проблем /по същество, по-скоро са помогнали/, надявам се да няма проблем и при бебеправенето. Много е важно да ти прави нагревките добър специалист, а не между другото. Насочиха ми изследвания преди процедурите и ми бяха казали да си взема ампули с Алое и да настоявам да ми ги втриват в края на всяка процедура. Говорила съм с познати, които са по-наясно, било добре, защото замо нагревки без нещо такова били по-скоро безполезни. Друг е въпроса, че ме отсвириха от болницата и директно ме засилиха на частно, но не искам да се пазаря за здраве. За снимка обаче нямам представа. Дано да няма нищо обезпокоително при теб Praynig

# 3
  • Мнения: 7 716
Аз лично съм положитено настроена към физиотерапията, смятам, че човек трябва да опита. При необратимо запушване - няма да помогне.

# 4
  • Мнения: 290
Аз един единствен път съм виждала положителн тест и то беше веднага след физиотерапия.

На всичкото отгоре след нея болките ми спряха.
Аз също съм за физиотерапията. За уплътнени тръби се препоръчват и кални бани, но честно физиотерапията си е много по-чиста поне.

# 5
  • Мнения: 218
Момичета,дайте малко инфо относно това кой и как назначава физиотерапия.Трябва ли направление от личния лекар и въобще как стоят нещата.Мисля и аз да опитам,но до този момент никой не ми е назначил и не знам към кого да се обърна или може и на собствена глава да го направя.А ако отида без направление какви ще са цените.
Благодаря Ви предварително! Hug  bouquet Hug

# 6
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
На мен моята АГ ми каза,че ще ме прати на нагревки ,така че според мен те се назначават от АГ,а не от личния лекар.Също ходех и често на плаж,също по препоръка на АГ.Мисля,че нагревките биха помогнали и се надявам скоро и аз да ги почна

# 7
  • Видин
  • Мнения: 961
Аз от понеделник започвам нагревки.Моята АГ ми ги препоръча поради това че имам уплътнения в ляво.
Препоръча ми също втриване на ампули Алое. Каза че нагревките не вредят на евентуално забременяване в същият месец.Дано имам положителен резултат.
Пожелавам успех и на теб. Hug

# 8
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Момичета,дайте малко инфо относно това кой и как назначава физиотерапия.Трябва ли направление от личния лекар и въобще как стоят нещата.Мисля и аз да опитам,но до този момент никой не ми е назначил и не знам към кого да се обърна или може и на собствена глава да го направя.А ако отида без направление какви ще са цените.
Благодаря Ви предварително! Hug  bouquet Hug
Трябва ти направление от личния лекар, за да отидеш при гинеколог. Ако работиш и имаш договор с някой здравно-осигурителен фонд, не ти трябва направление, даваш направо осигурителния талон. Оттам АГ-то ти дава направление за физиотерапия. Знам ли, може и личния да ти дава директно за нагревки, но при всички положения е добре да те види специалист и да прецени дали има нужда. Аз лично не бих правила процедури на своя глава. Казах вече, че преди това ми пуснаха кръв и урина, явно има значение. Преди 3 години на частно беше 10 лв. едната процедура, не се и съмнявам, че сега е нагоре. Във Варна ми препоръчаха Военна болница и клиниката в кв. Аспарухово, но не знам ти откъде си. 

# 9
Забременях 2 месеца след края на физиотерапията.Направих 3 курса.Отиваш при личния лекар,той ти дава направление за гинеколог-да констатира проблем,и гинеколога те праща при физиотерапевт.Успех!

# 10
  • Мнения: 121
Забременях 2 месеца след края на физиотерапията.Направих 3 курса.Отиваш при личния лекар,той ти дава направление за гинеколог-да констатира проблем,и гинеколога те праща при физиотерапевт.Успех!

Да те запитам, казваш три курса, но от по колко нагревки на курс, защото здравната каса поема само10, а самите жени там където ме нагръват казват че някога здравната каса е поемала по 20 и сега ми препоръчват да си доплатя още пет защото тези 10 не били достатъчни.

# 11
  • Мнения: 121
Снежи, аз правих такова нещо преди 3 години. Имах уплътняване отдясно, в резултат на възпаление. Една доцентка ми каза да ходя на плаж, друга лекарка ме изпрати на нагревки. Послушах втората и направих 2 курса физиотерапия в 2 поредни месеца. Не знам доколко се е оправило уплътняването, но когато съм ходила на преглед повече не е ставало въпрос за проблем /по същество, по-скоро са помогнали/, надявам се да няма проблем и при бебеправенето. Много е важно да ти прави нагревките добър специалист, а не между другото. Насочиха ми изследвания преди процедурите и ми бяха казали да си взема ампули с Алое и да настоявам да ми ги втриват в края на всяка процедура. Говорила съм с познати, които са по-наясно, било добре, защото замо нагревки без нещо такова били по-скоро безполезни. Друг е въпроса, че ме отсвириха от болницата и директно ме засилиха на частно, но не искам да се пазаря за здраве. За снимка обаче нямам представа. Дано да няма нищо обезпокоително при теб Praynig

А нещо да си чувала за електрическа възглавничка, newsm78 дали може да замести тези наревки?

# 12
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Това не е ли нещо като електрическото одеало? Не знам дали ще има същия ефект. Защо не пробваш с кални бани? Аз все се каня ама все не стигам до там.

# 13
  • Мнения: 2 422
Не е като одеалото. Winkфизиотерапията може да помогне не вреди и защо да не пробваш Peace

# 14
Правих 3 курса по 10 нагревки.Всичко по здравната каса.Обясниха ми,че нагревките се правят след края на цикъла и преди овулацията.Така,че 10 са напълно достатъчни.С електрическо одеяло не е същото,при физиотерапията ти пускат нискочестотен ток,усеща се като боцкане,и ти втриват лекарство.Всъщност какъв вид нагревки ще правиш,колко курса,по колко минути,се опредля от физиотерапевта,в зависимост от проблема.При мен двата курса бяха сток,а третия-с ултразвук

Общи условия

Активация на акаунт