Имам болки!

  • 1 289
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Здр, момичета!

Наскоро сина ми падна по-сериозно и аз много се притесних и изплаших, бременна съм в 18 г.с. Wink Оттогава при всяко по-рязко движение или притеснение изведнъж ми се втвърдява корема и имам болки като при цикъл. Естествено ходих и при гинеколога си , който ми каза да внимавам какво правя, за да не не се налага да ми прави серклаж(още повече ме притесни)  Sad Пия магнерич,но-шпа, но втвърдяването продължава. Моля споделете опит, от какво би могло да е това, контракции или нещо друго, thanks Wink

# 1
  • Мнения: 4 451
Да, това са контракции. Гледай да си почиваш повечко. Успех!

# 2
  • Мнения: 229
Това са контракции и трябва редовно да пиеш магнерот или магнерич.А що се отнася до серклажа - няма нищо страшно , дори ти е като  застраховка.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Контракции са, почивай повече и не се натоварвай.

# 4
  • Мнения: 478
Контракции са, почивай повече и редовно да пиеш магнерич, все пак засечи колко са на ден.

# 5
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Със сигурност са контракции. С втората бременност от пети месец бях с такива. Трябва много да почиваш, ама много и редовно да си пиеш магнезия и нош-па щом имаш болки. Бъди колкото може по-спокойна и наистина засечи колко са ти контракциите на ден. Принципно казват, че безболезнени контракции до 10-тина на денонощие отиват към графата нормални ако матката е по-чувствителна, но все пак консулта с лекар е задължителен. Щом са болезнени и 2 на ден не са добре, просто не бива да са болезнени на този етап от бременността. Затова пий каквото са ти казали и изпълнявай стриктно указанията на доктора. Успех!

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Контракции са, почивай повече и не се натоварвай.
Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Да, и при мен беше така.
Почивай си и избягвай резките движения. Peace

# 8
  • Мнения: 2 274
Почивай колкото може повече! В никакъв случай не вдигай баткото!!! Не се задържай дълго седнала, а гледай повече да лежиш! И най-важното - никакъв секс  Mr. Green / сега ми е смешно ама преди година  ooooh!/! Вземи си баба да гледа големия!
  Аз почти цялата бременност си я изкарах на легло заради контракциите и въпреки това в 6 месец една седмица имах болезнени контракции, които се засилваха, въпреки че пиех 3х1 Магнерот+ 3х1 Но шпа! Като отидох накрая в болницата се оказах с 1 см. разкритие! 1 седмица бях на системи, правиха ми после изследване на кръвта, за да видят какви са нивата на магнезия, оказа се че много бързо го усвоявам и изхвърлям и за това имам толкова контракции! От там нататък пиех 3х2 Магнерот/Магнерич до края на бременността и повече не съм имала болезнени контракции!  
  Разказах ти това, за да си имаш едно на ум ако контракциите продължават да са болезнени, въпреки че си пиеш лекарствата и да отидеш пак на лекар! Дано всичко се оправи и да си изкараш леко бременеенето, а като му дойде времето да се появи едно сладко, здраво бебче  Peace!

# 9
  • Мнения: 1 427
Контракции са това. Почивай, не се натоварвай изобщо! Peace

# 10
  • Мнения: 3 478
И аз съм от 5-ти месец с контракции. Нито са ми казали да почивам, нито предписват нещо за тях тук. Нормално е да ги имаш до 5 на час, след това вече е тревожно. Само не разбрах ти менструалните болки по време на контракцията ли ги имаш или по принцип?

# 11
  • Мнения: 218
Да, и аз го имам втвърдяването на корема - подготвителни контракции (Braxton-Hicks), съвсем нормални са. С тази бременност ги имам от 4тия месец, тук нищо не изписват за тях, смятат се за съвсем нормално нещо, нито ти казват да си почиваш или да спираш секса (ако имаш енергия Simple Smile ) Моите са неприятни, но не болезнени. Ако имаш болки непременно си говори с доктора.

# 12
  • Мнения: 593
И аз съм от 5-ти месец с контракции. Нито са ми казали да почивам, нито предписват нещо за тях тук. Нормално е да ги имаш до 5 на час, след това вече е тревожно. Само не разбрах ти менструалните болки по време на контракцията ли ги имаш или по принцип?
Да, по време на контракциите са Wink

# 13
  • Мнения: 478
Недей да рискуваш консултирай се пак с лекар и е желателно  да те прегледа.

# 14
  • Мнения: 474
Вече си знаеш, че това са контракции - пий си стриктно лекарствата и се пази много. Серклажа наистина не страшно нещо - и да се стигне до там /дано не се налага, де..., ама и да се наложи/- не се притеснявай.... Пази се .....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт