Пациентска листа!!

  • 1 109
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Бясна съм, отивам днес при личния лекар да ми даде направление за хематолог, тъй като съм с таласемия, и ми казва няма ви в пациетската листа! Поне да беше някаква 1 априлска шега - ама не
 Imp Аз се самоосигурявам и лично си внасям осигуровките, при лекарката излиза, че няма пропуснат месец, но все пак от 01.01.2005 г. не съм в пациетската листа на НЗОК, същото излиза и в нета, пак съм с непрекъснтаи здравноосигурителни права, нооо пак ме няма в проклетта ПЛ! Някой да се сблъсквал с нещо подобно? какво се прави в такива случай, изследванията са ми спешни, ще пътуват до София и обратно и май ще се примиря да ходя на частно  Sad

# 1
  • Мнения: 191
Пиша, само за да ви кажа как се "оправя" този проблем, ако някоя от вас се сблъска с подобна глупост.
Отивате в здравна каса, където настоявате да ви издадат индивидуален лист с подпис и печат, че сте пациент на съответата районна здравноосигурителна каса и който важи пред лекари и лаборатории. Обясняват ви разбира се, е вината не е тяхна, а на НОИ, защото информацията им е стара, и разбира се всички разходи остават за ваша сметка. Не ходете в НОИ, там ще ви обяснят , че информацията при тях е наред, че всичко е ок, а ако сте имали проблеми, това е защото не сте си знаели правата!!!

# 2
  • Мнения: 1 320
Thinking Аз пък ходих в НОИ  и от там ми издадоха документ , че съм с непрекъснати права  / незнам дали точно така се казва/ , който важи 3 месец и .... спокойно си родих нищо , че не бяха оправили нещата в интернет.
И така става Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 791
Точно това и аз щях да кажа- като си платиш осигуровките и ти издават един лист, че си си платил.И с този документ отиваш при GP то и нямаш никакъв проблем. Казаха ми добре да го пазя, защото аз без малко да го хвърля с идеята, че те нали ще си получат инфо от ЗДравната каса, че съм платила, ама нанайци...

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Абе не знам в кой е вината, но се радвам, че си се оправила, аман от бюрокрация  Imp

Общи условия

Активация на акаунт