Няколко въпроса за кърменето

  • 383
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте, мами Simple Smile
На 26ти септември за първи път станах майка. Крис започна да суче много добре, отказва биби и аз съм изключително доволна. Има някои неща, за които обаче не съм сигурна дали трябва да е така и ви моля да ми помогнете с отговори.
1. Докато суче, в един момент започва да излиза мляко от устенцата навън и въпреки това той упорито продължава и се дави. Прави по няколко паузи докато хапва и така се храним около час. Мисля, че иска да заспива на гърда.
2. Има ли проблем ако не се оригва? Не се оригва и това е. Понякога само и то след първото хапване, след следващите не го прави. Много рядко повръща и то мъничко.
3. Педиатърката каза, че скоро трябва да пропуска нощното хранене, но като го гледам нашия...незнам как да стане това.
4. Проблем ли е, че не му плакна устата с водичка-той не обича да пия вода, още повече да суче от биби.
5. Има ли храни освен бобовите, които трябва да спря, за да не го дразнят?
6. Как да кърмя така, че да няма колики? И изобщо кърменето как е свързано с тях?
7. Как мога да разбера дали се е нахранил? Колкото пъти му подавам гърда започва да суче. Имам достатъчо мляко, а се събира доста време сукане - около 40мин.
8. Последен въпрос - по колко трябва да хапват бебетата до достигане на едномесечна възраст?

Това са засега моите питанки. Не са малко, но разчитам на вас!  Hug

# 1
  • Мнения: 5 401
Джиджа, честит юнак!   bouquet Да расте здрав, силен и послушен! Поздравявам те, че кърмиш и ти желая безпроблемно и дълго кърмене!  Simple Smile

Отговарям:
1. Не засичай времетраене на кърменето - колкото иска малчо да виси, значи от толкова има нужда. Моят ядеше и спеше по час и 1/2. Заспиването на гърда е най-любимия момент на всяко кърмаче - хем е гушнато в мама, хем папка.  Peace
2. Мисля че не е проблем, ако не се оригва всеки път и много хубаво, че не връща!
3. Педките винаги така съветват, но това е защото не четат - как да откажеш да храниш мъниче, на което стомахчето е колкото орехче. Как се очаква да заспи гладно?!
4. Ми май не е проблем, стига да няма млечница.
5. Газирано, зеле.. има по-знаещи мами..  Embarassed
6. Почти няма бебе, което да няма колики. Може би, ако кърмиш легнала, ще му е по-приятно, не знам!  newsm78
7. Мин. 5-6 пълни наакани и напишкани пампи за денонощие. Кърми на поискване, а не под режим и така ще си спокойна, че бебчо се храни добре!
8. Има разни мерки и теглигли, но ако кърменето е успешно и бебко си наддава добре, недей да се тормозиш с тях!

# 2
  • Мнения: 2 467
Честито бебче   bouquet


1. Ако се дави много , преди кърмене изцеди мъничко да смъкнеш напрежението в гърдата. Така ще му е по лесно.

2. Никакъв проблем.
3. За да му почива стомахчето, нали  Laughing На моето дете вече 26 месеца стомаха вечер почивка не е видял  ooooh!  Гладен спи ли се да му се невиди Crossing Arms
4. Не е проблем според мен. Никога не съм плакнала устата на моето дете. То пък и какво ли плакнене е това .
5. Има. Сама ще разбереш по бебето. Води се по него, най-добре то ще ти покаже кое може и кое не.
6. Незнам  Thinking Моята беба беше със страхотни колики и само с кърмене и висене на цицата се успокояваше.
7. По памперсите разбираш дали му стига храната. Ако е гладен ще разбереш (и съседите чак ще разберат Simple Smile ). Сега е мъничко бебчето и ще цока по-дълго. Колкото повече укрепва, по-бързо ще се насуква. Взимай книга, гледай филм, рови във форума през тия 40 мин. или се отпусни и релаксирай. Това ти е свободното време  Laughing Като поотрасне и започне сукане на челна стойка, вече ще е трудно да почиваш.
8. Кърмените по колкото преценят. Остави това на него. То си знае колко да изцока.

# 3
  • Мнения: 1 924
Честита рожба Grinning-и все така да ви върви кърменето!
Ето моите отговори:
1. Докато суче, в един момент започва да излиза мляко от устенцата навън и въпреки това той упорито продължава и се дави. Прави по няколко паузи докато хапва и така се храним около час. Мисля, че иска да заспива на гърда.-Лакомник е той GrinningНяма проблем,ако се задави по-лошо,го изправи и го потупай по гръбчето.Имай също предвид,че в сънено състояние бебетата сучат по-добре и по-рядко се давят,така че ако много се притесняваш,го "хващай" още преди да се е разбудил съвсем.
2. Има ли проблем ако не се оригва? Не се оригва и това е. Понякога само и то след първото хапване, след следващите не го прави. Много рядко повръща и то мъничко.-Моят син го оригвах само в първите седмици,с променлив успех-после почнах да забравям Embarassedи накрая съвсем спрях-не е фатално.
3. Педиатърката каза, че скоро трябва да пропуска нощното хранене, но като го гледам нашия...незнам как да стане това.Много педиатри го разправят това,но няма никакво основание да спираш нощното хранене,щом детето се буди и иска,особено пък в тази крехка възраст.Все пак доскоро то се е "хранило" по 24 часа непрекъснато,докато е било в утробата ти-твърде голяма нощна пауза ще го лиши  от храна,нужна за растежа му!
4. Проблем ли е, че не му плакна устата с водичка-той не обича да пия вода, още повече да суче от биби.Не е проблем-аз изобщо не съм му плакнала устата,нито съм му давала вода.
5. Има ли храни освен бобовите, които трябва да спря, за да не го дразнят?Газирано,шоколад...храни,които причиняват газове и при теб.Макар че според мен не е нужно да се ограничаваш(аз никога не съм),просто не прекалявай с по-острите храни и подправки. Grinning
6. Как да кърмя така, че да няма колики? И изобщо кърменето как е свързано с тях?Според мен не е пряко свързано...но не мога да ти кажа със сигурност.Истината е,че ако ви е писано да имате колики,нищо няма да ви помогне кой знае колко,освен може би самото кърмене(моят се успокояваше много на гърдата) и много гушкане!
7. Как мога да разбера дали се е нахранил? Колкото пъти му подавам гърда започва да суче. Имам достатъчо мляко, а се събира доста време сукане - около 40мин.На тази възраст е нормално да суче много често и продължително-постепенно обаче сам ще намали продължителността на сукане,моят към средата на втория месец сучеше около десет минути например.Какт са ти казали,гледай най-вече напишканите памперси и общото състояние на дребчо-изглежда ли доволен,всичко е наред;и макар сега да ти се струва ,че суче непрестанно,това скоро ще премине  Grinning
8. Последен въпрос - по колко трябва да хапват бебетата до достигане на едномесечна възраст?
Тук не мога да ти отговоря-нито съм брояла  колко често кърмя малкия,нито имам представа колко е изсуквал LaughingОстави го да ти покаже-давай му,когато поиска,и всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт