Дрънкалка и новородено

  • 1 558
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, трябва ли да се подготвя с дрънкалка за новородено (чакам го в края на април) или ще е рано. Получих няколко противоречиви съвети и не знам на какво да вярвам. Моля споделете с мен на вас дали ви се е налагало, дали е било удачно и ако да, то от кой вид. Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 5 228
Когато дъщеря ми се роди, най-интересно й беше едно музикално мече на Чико - помагаше и в най-ревливите ситуации. Дрънкалки й купих по-късно.

# 2
  • Мнения: 1 172
Аз бях купила само музикална играчка за леглото - със сигурност си виждала такива по бебешките магазини. И понеже пише, че е за деца от 0 до 12 месеца, веднага я монтирахме на креватчето. Но бебчо въобще не я забеляза в началото... едва към кр. на 3тата и началото на 4тата седмица започна да я заглежда и заслушва.... На месец и половина вече много й се кефеше. И досега й се радва.

Та ако мислиш ти да му дрънкаш с дрънкалка - по-добре си вземи музикална играчка, с пружинка или на батерии ... поне да не се тормозиш, а и звука е по-приятен и мелодичен :)  Ако мислиш той сам да си играе, изчакай. Чак на 3 месеца почват да хващат предмети с ръце и въобще да се занимават по малко с играчките.

# 3
  • Мнения: 7 831
Имахме някакви дрънкалки, но започнаха да им обръщат внимание към втория месец, май  Embarassed .
Ако искаш да купиш не виждам какво те спира  Wink , купувай смело, а кога ще дрънкате, ще прецениш на място  Simple Smile .
Леко бременеене.

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Здравей! Grinning
Според мен за дрънкалка още ще му е рано на твоето бебче, но можеш да му купиш една от тези играчки, които се въртят над леглото и свирят някоя нежна мелодийка Grinning ...ох, ама и аз как го обясних...дано си ме разбрала Wink

# 5
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Лелее, докато ти отговоря и гледам, че момичетата са ме изпреварили Embarassed

# 6
  • Мнения: 6 243
за какво му е на новороденото дрънкалка, питам аз! Нито вижда, нито чува ... Така че вземи купи това, което на ТЕБ ти харесва, а на бебето му е все тая.

# 7
  • Мнения: 128
triabva ti muzikalna igra4ka za prispivane i biberon. drugo ne ti triabva o6te, po natam.

# 8
  • Мнения: 299
Цитат на: sladka hapka
за какво му е на новороденото дрънкалка, питам аз! Нито вижда, нито чува ... Така че вземи купи това, което на ТЕБ ти харесва, а на бебето му е все тая.

Е как така не вижда и не чува? Вярно е че зрението му не е много остро , но си чува от 6тия месец от корема на мама.
Най-подходяща е музикална играчка, на която се издърпва един конец и тя свири - успокоява бебето.

# 9
  • Мнения: 516
Още като бременна купихме музикална игра4ка на бебо.Когато  много силно риташе,слагах игра4ката на корема си Simple Smile
4ела съм,4е освен гласът на майката,бебетата 4уват и музиката./е,не като нас,но явно това ги успокоява/
Сега същата игра4ка ни е любимата музикална и е над леглото на бебо,ве4е е достатъ4но голям и неволно се нау4и да я дърпа и тя запо4ва да свири... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Eti
Цитат на: sladka hapka
за какво му е на новороденото дрънкалка, питам аз! Нито вижда, нито чува ... Така че вземи купи това, което на ТЕБ ти харесва, а на бебето му е все тая.

Е как така не вижда и не чува? Вярно е че зрението му не е много остро , но си чува от 6тия месец от корема на мама.
Най-подходяща е музикална играчка, на която се издърпва един конец и тя свири - успокоява бебето.


абе като се родят и спят като слепи котета, а после до петия месец нищо не могат и да хванат. Тия хлопки само ги прескача човек из къщата. И мен ме е гонил мерака, ама на новороденото не му трябват играчки. То си иска мама, цица/биба и спокойствие, а като му почнат коликите - да го гушкат.

# 11
  • Мнения: 3 562
Цитат на: sladka hapka
.... То си иска мама, цица/биба и спокойствие, а като му почнат коликите - да го гушкат.

Ха - много оригинално и вярно Laughing

Но според мен една музикална играчка с нежна мелодия няма да е излишна - ние ползвахме един розов заек в ревливи моменти  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
на първо време купете някаква музикална играчка
Дрънкалките са интересни когато могат да се държат в ръчичко, а това ще стане доста по-късно

# 13
  • Мнения: 5 468
На моето бебе му бяхме купили едни пеперуди, които се навиваха и изкарваха една мелодия над креватчето му. Незнам доколко е разбирало на 1 месец, ама се заслушваше и спираше да реве, когато чуеше музиката. Беше ми втръснала тази мелодия, на чак ми се ревеше от нея. Та, съвета ми е за такава муз. играчка, която се монтира над креватчето. Иначе с дрънкалка, няма да се забавлява, защото няма да може да я хваща.

# 14
  • Мнения: 4 629
Първата играчка, която купих на сина си беше дрънкалка за количка. И първата му пдарена играчка беше дрънкалка. Харесва му звука от дрънкалките. Музикалните играчк от скоро започна а се заслушва в тях

Общи условия

Активация на акаунт