Защо синее около очите и устата

  • 9 167
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте мили мами Simple Smile
От скоро съм в този форум нищо че моето слънчице е вече почти на 1 г. и половина. Очарована съм и при всяка възможност влизам тук да чета..да се информирам и обменям опит. Ето сега е ред да питам и аз.
От известно време забелязвам , че покрай очичките и устата Алекс някак си ми...синее. Днес питах педиатърката, тя-нищо не забелязвала Shocked Но аз се тревожа и затова реших да питам и вас. Моля Ви, ако някой знае нещо по този въпрос нека ми пише. Било то да ме успокои или да ми даде съвет какво следва да направя.
 Thinking
Предварително благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 3 663
Точно около очите и устата минават едни вени и може, ако му е прекалено светла кожата, от тях така да ти изглежда....
или самата кожа синее - примерно както са кръгове под очите ?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Ами не знам ooooh!
Алекс е доста бял наистина и може сега като му хванаха малко тен бузките тези места да се открояват...знам ли??!! Thinking
Дано наистина да не е нещо здравословно.

# 3
  • Мнения: 928
Цитат на: T o n i
Точно около очите и устата минават едни вени и може, ако му е прекалено светла кожата...
Точно така е и при моята мома,много й е бяла кожата и направо прозира,та тези вени доста личат и стоят като сенки.Аз съм същата-всичките ми кръвоносни съдове се виждат през кожата.Явно при по-светлите хора е така. Wink

# 4
  • Мнения: 3 663
Аз не съм спец честно казано  Confused само за тези вени знам - едната минава точно над горната устна, а другите са под и отстрани на очичките..
Ако детето плаче примерно, те изпъкват повече...

# 5
  • Мнения: 1 250
Лилавите сенки около и под очите обикновено са при проява на алергии (баткото е типичен пример).

Чела съм, че при посиняване около устата и очите е добре да се отиде на кардиолог. Дъщеря ми синее в триъгълника над устичката, ама още не съм я завела, то и мойта докторка казва че нищо не забелязва (ямно да пести направления). Възможно е и да е от вените там, защото е много енергично и жизнерадостно дете (за разлика от баткото, който е кротък, меланхоличен)

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: dete_viara
Лилавите сенки около и под очите обикновено са при проява на алергии (баткото е типичен пример).

Чела съм, че при посиняване около устата и очите е добре да се отиде на кардиолог. Дъщеря ми синее в триъгълника над устичката, ама още не съм я завела, то и мойта докторка казва че нищо не забелязва (ямно да пести направления). Възможно е и да е от вените там, защото е много енергично и жизнерадостно дете (за разлика от баткото, който е кротък, меланхоличен)


Не знам какво да кажа. Повече приличат на сини отенъци. Около очите е по скоро само на клепачите и леко отстрани. От долу няма такова нещо.
При Алекс също сините отенъци са в триъгълника над устната Sad
А защо се ходи на....кардиолог ?!?!?ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 250
Тогава детенце имаше много други проблеми - алергия към млякото, масажи на крачета (беше обездвижена заради луксация) и честно казано не обърнах много внимание (с което не се оправдавам и си вярвам, че все пак ще го направя някога).
Не се стряскай, гледах го май по телевизията (Reality TV) имаха една поредица за педиатрични и родилни болници, та там за едно бебе казваха, че е хубаво да го види кардиолог - просто да се подсигурят. Отдаваха го на някакъв проблем в кръвната циркулация, ма нали не съм доктор...

Не искам да те плаша, просто не губиш ако го направиш. Аз още не съм я завела.

Тъкмо исках да пусна една тема за задължителните профилактични прегледи при новородени и малки деца.
Защото в събота видях една докторка в една аптека с цяло тесте за безплатни лекарства, понеже нали са социално слаби...

Пък и нямат право да отказват направление за дете. Ама знаеш ли за какво трябва да си поискаш такова, или тя ТРЯБВА да ти даде?
Та се запитах - на някой личния лекар му е изписвал случайно безплатна рецепта например за антибиотик?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
Когато съвсен наскоро Алекс изкара една гнойна ангина тя ни предписа един антибиотик, който го давали с намалени от НЗК. Даде си ни специална рецепта за него.
Иначе какво да кажа за докторите, като й кажа това четох или това споделих във форумите и си питам тя....не остава май много очарована от любознателни родители Thinking

# 9
  • Мнения: 1 250
Дъщеря ми на 2 пъти беше нмного зле, и точно моята "любознателност" и недоверие към педиатърката помогна много.
Втория път и вляха 3 литра физ. разтвор за 5 часа (на 10 кг дете), при все че докторката твърдешее "според мен още не сте за болница", а в болницата ме гледаха като ненормална "как искате да си ходите в това състояние, вие искате да си убиете детето"

# 10
  • Мнения: 1 250
Чак сега видях постинга ти за Горна Баня.

С направление ще те примет не в централната сграда, а в съседната - клиника "Ортомед", но там пък ще те накарат да си платиш ехографа. Ако отидеш пък при Драганов във ВМА, няма да плащаш, но попаднах на много недоволни от него.

Понеже дъщеря ми се роди с вродена луксация и съм любопитствала много за това кой добър, кой по-добър.
Имам познати, работещи в Горна Баня, които твърдят че проф. Владимиров си е най.-добрия, но е почти невъзможно да стигнеш до него. Иначе и другите били добри.

Нас ни лекува Драганов, но нашето беше класически случаи, даже аз без лекарско образование видях как крачето виси свободно и се върти във всички посоки без ограничения. Аз съм доволна от него, но пак ти казвам - попаднах и на други мнения за него.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: dete_viara
Втория път и вляха 3 литра физ. разтвор за 5 часа (на 10 кг дете), при все че докторката твърдешее "според мен още не сте за болница", а в болницата ме гледаха като ненормална "как искате да си ходите в това състояние, вие искате да си убиете детето"


Предполагам, че не е заради тези сини отенъци, за които питам newsm12

# 12
  • Мнения: 18 542
Здрасти! Посиняването около устата може да е признак на дихателна недостатъчност. При Борис посиняваше така няколко дни след пневмонията, но пък той не е имал около очите.
От кога си забелязала това синеене? Боледувал ли ти е скоро?

Може наистина да е заради бялата кожа пък. Мен ако питаш, настоявай пред педиатъра да ти каже от какво може да е.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 546
Ох, все да има за какво да се притесняваме около нашите слънчица Whistling
Да, боледува наскоро наистина..това беше точно около 8 Март, изкара първата си гнойна ангина  Sad 4 нощи беше почти с 40гр.Т. Сега е добре.
Ще настоявам. Другата седмица ще ходим да вземем бележки за изследване на кръв и урина за Детската ясла и пак ще й кажа за това...да видим какво ще ми каже.

# 14
  • Мнения: 1 266
Без да се плашиш, съвсем спокойно поискай да ви преслушат сърчицето и да ви проверят хемоглобина (анемия?). Права е мамата, която казва за кардиолога. Даже най-добре една ехография да сте спокойни.

Общи условия

Активация на акаунт