Събужда се нощем и прави странни неща

  • 1 814
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
2г и 3мес ми момче, често се буди нощем, отива в стаята на баба си, иска да я води в дневната, сочи тавана, но не може да каже какво всъщност има предвид с това. После не иска да си легне, и аз и баба му квото и да правим не можем да го сложим да си легне.  Ходи из цялата къща, опитва се да ни каже нещо, не реве. Но ако решим да го сложим в леглото почва рев. Тази нощ спа в леглото на баба си. Иначе не го е страх уж да спи сам. Баща му е единственият, който може да го сложи да спи почти без да роптае. Но ние не успяваме. Нощем избягваме да ангажираме баща му, но понякога се налага, защото иначе има опасност цяла нощ да ни врътка. Това, че не може да говори много ни затруднява, защото изглежда като че ли иска да ни каже нещо. Но пък интересното е, че на баща си не възразява. Много ми се струва, че ни врътка нас двете, щото сме по-меки. Но това да става посред нощ свежар, да се разхожда сам из тъмницата ми изглежда ненормално. Вие как мислите, чули ли сте за подобно нещо?

# 1
Да сънува кошмари? Thinking

# 2
  • Мнения: 14 133
Наистина, възможно е да сънува кошмари или да изживява отново силни впечатления от деня.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 062
Всяка вечер едно и също ли прави? Сочи към тавана? Винаги? Според мен е сънувал нещо. Не ми се струва странно. И моето дете понякога става и говори разни неща, но си личи, че е сънувала и като я успокоим, си ляга. Може да иска да му запалите лампата в стаята. На тъмно ли спи? Пробвахте ли да спи на светната лампа?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Явно е по-емоционален /съдейки и от други твои постове/ и това се отразява на съня му.

# 5
  • Мнения: 1 849
Детето ти съвсем ли не може да говори?

Синът ми също става на сън и говори разни неща, събужда се често, ако трябва да отиде в тоалетната отива във всекидневната....Но нещата се промениха, като смених градината, промених средата, всекидневието му... Сега е много по-спокоен. Предполагам, че е много емоционален и преживява нещата от деня. Опитай да промениш игрите му, приятелите му, да излизате на различни места на разходка. И го наблюдавай през деня проявява ли интерес към тавана, може тогава да може да обясни нещо.

# 6
  • Мнения: 1 915
Здравей Иве,
Да не спи много през деня и нощем да не му се спи?
Той сега ходи ли на ясла?
Според мен ако сънува кошмари ще изглежда уплашен, а не просто ще се разхожда.
На светната лампа ли сочи тавана - Марти така искаше да й запалим лампа.

# 7
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Попрочети нещо за сомнабулизма, нещо ми напомня на такова, но ти ще прецениш.

# 8
  • Мнения: 3
чувала съм че децата до 3 години имат силна връзка с предишните си животи и могат дори да споделят неща за това,могат лесно да излизат от тялото си. А може и просто детето да е превъзбудено. Ако имате възможност сложете до леглото му през нощта стъклена или керамична купичка с 2-3 пръста вода и една щипка сол.Това помага за спокоен сън. Сменяйте я всяка нощ.

# 9
  • София
  • Мнения: 344
Какво точно има над мястото, което сочи- таван ли е, има ли живущи?
При нас съседите отгоре тропат ужасно, имат и куче, което влачи някакви предмети по пода и дръчат....Дъщеря ми се впечатляваше от тези шумове и като по-малка често сочеше нагоре и казваше, че там живее  баба Меца.

# 10
  • Мнения: 753
детето ми сочеше една баба Яга на гардероба, отначалото не разбирах какво точно показва, после каза баба ага....преместих я в друга стая, сега е спокоен и преди да заспи и след като се събуди не посочва така към гардероба...

съвсем не ми е идвало наум че може тази играчка да го притеснява...така че внимателно го наблюдавай какво точно показва..

успех Hug

# 11
  • Мнения: 2 757
Той сам може да си светка и гаси лампата, но не го прави, като че ли го страх баща му да не го види. Иначе от нас не му пука. Става почти всяка нощ около 4 часа, отива в стаята на баба си и я води в дневната. И почва да сочи тавана много често, после други неща - все едно иска да си играе, но казва Не и тича на друго място и така ни разхожда из цялата къща. Не изглежда уплашен и не плаче. Но явно не иска да е сам, търси си компания която да занимава с приумиците си. Ходи на ясла и е нормално да спи там доста според мен просто защото нощем не спи достатъчно. Иначе казва думички частично, но много малко. Само тези за храна ги разбираме, а другите не защото примерно казва Там, сочи, ама не е ясно какво сочи. Тавана си ни е таван, никои не живее там освен мишки. Мислех си да не ги чува нощек как топуркат, защото понякога се чува. Не сме го плашили с  Торбалан и баби Меци и квото и да е. Дори да сме опитвали, той го взема на майтап. С куче като го плашим се радва и вика Ау Ау. Може би мишките го впечатляват, ама ми изглежда странно такова малко дете да се буди посред нощ и  да се разхожда в тъмницата. Чакам с нетърпение да проговори, белким ни просветне нещо. Въпреки че ние възрастни хора си говорим и пак не се разбираме понякога  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Да не би през деня да спи по много и вечер да си ляга рано и да се наспива?
Какво стана с притесненията ти за хиперактивност?

# 13
  • Мнения: 2 757
Да не би през деня да спи по много и вечер да си ляга рано и да се наспива?
Какво стана с притесненията ти за хиперактивност?

Ами спи в яслата 2-3 часа. Вечер си ляга към 8-8.30, но не заспива веднага - понякога майка ми го чува да тропа до 12 часа щото спи в съседната стая. Не мисля, че спи много. По-скоро малко. Иначе го водихме на специалист и каза, че на пръв поглед нищо му няма. Не му прави подробен преглед, само си игра малко с него и това беше. Според всички си е нормален и спрях да говоря за това. Но в себе си все още тая съмнения, че нещо му има. Особено след като прекарах известно време с първата му браточедка, която оня ден стана на 2 години, ама е доста напред с материала. Говори си всичко, махнала е памперса и като цяло Давидко е поне 1 година назад в развитието си в сравнение с нея

# 14
  • Мнения: 166
щом сте го оставили веднаж да става нощем и му обращате внимание много ясно че ще става всяка нощ ,моето момче на 1 годинка като беше се беше научил да става нощем и да удря определена играчка в земята и като му се скарах няколко нощи спря да се буди нощем 

Общи условия

Активация на акаунт