христов венец

  • 3 013
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
намерих една тема за него,но на картинката не се вижда добре стъблото.
моето е цялото на бодли които и бодат.
как се пресажда чрез резници тогава.
мен ме убодоха и се отказах.
ако някой може да ми разясни повече ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 1 909
Продават се специални градинарски ръкавици - с един или с пет пръста, както ти е по-удобно.

# 2
  • Мнения: 953
но нали това е христовия венец,със стъбло с бодли,или са ме излъгали- и още нещо, опасно ли е да те убодат тези бодли.
не съм запозната с това цвете.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
исусов венец

можеш да пробваш да хванеш резника с опаковъчно фолио, което е с балончета или с по-твърда хартия.

на моето бодличките са зелени, но аз не съм пробвала да го разделям, стои си едно растение.

# 4
  • Мнения: 2 467
Имам такъв троскот  Grinning С ножица режа което ми е нужно/или излишно и след това с дълга пинсета си го взимам.
Разсаждам като го увивам внимателно с вестник по -дебело и така го хващам. Като кактусите.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Стига бе хора, то не е по-бодливо от роза например, какви пинсети?  Laughing Аз си го хващам с ръка, вярно, че са остри бодлите, но не са чак толкова нагъсто, че да не може да се хване. А доколкото знам сокът е отровен, но едно убождане едва ли ще е фатално.

# 6
  • Мнения: 2 467
От убождане на мен ми се подува местото, затова пинсетката чиста работа  Simple Smile

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Имам го същото. Много бързо порасна и много цъфтя. Накрая го изхвърлих и отразях две клончета, сложих ги във вода, те си пуснаха корени и ги засадих. Не съм имала проблеми с бодлите.

Общи условия

Активация на акаунт