0,8мг фолиева киселина?

  • 1 885
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте млади дами  Simple Smile
Вчера бях на лекар, който потвърди бременността ми.
Препоръча ми да взимам по 2 хапчета фолиева киселина на ден  Sad
Не е ли прекалено много  newsm78
И ми каза да отида чак след месец отново на преглед, това не е ли много дълго време? сега влизам във втория месец.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 685
аз също пиех фолиева но по веднъж.пиех я до края на 5 месец

# 2
  • София
  • Мнения: 676
Аз пиех по 1 хапче до края на 3-ти месец. При нормална бременност се ходи 1 месечно на преглед  Peace. Някъде към края на 3-тия се правят необходимите изследвания. Може да посетиш и 3D-видеозон. За него забравих кои седмици са подходящи  Thinking.

# 3
  • Мнения: 636
И аз знам, че се пие по 0,4 мг, но не вярвам повече да ти навреди. Четох някъде, че жените, които са родили дете със спина бифида /това, заради което се пие фолиева киселина/, при следваща бременност и преди да заченат трябва да пият по 4мг на ден - 5 пъти повече от твоята доза. Значи не е отровно, това имам предвид...Лека бременност и хубаво раждане!

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не е много!Аз,я пиех до края на бременността!Ходи се веднъж месечно на консултация при нормално протичаща бременност!

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря ви за бързите отговори.
Май ще продължа да си пия по 0,4 мг поне докато се ориентирам кой и къде ще ми следи бременността- след това ще се оставя в неговите ръце  Simple Smile
Някакви предложения за добър лекар в района на студентски град?
Аз живея в квартал Витоша.

# 6
  • София
  • Мнения: 408
Мога само да ти кажа,че фолиевата киселина не се натрупва в депа в организма.Не се притеснявай няма страшно Peace
Относно консултациите,аз още продължавам да ходя веднъж месечно.
УСПЕХ Simple Smile

# 7
  • Мнения: 141
аз съм с анемия-около 70 хемоглобин и пия фол.киселина 2/1 на ден и така ще е део края на бременността.Не се притесняваи-в никакъв слу4ай няма да ти навреди.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Peace
При нормална бременност се ходи 1 месечно на преглед  Peace.
съгласна

# 9
  • Мнения: 3 478
Дозата не е никак голяма. Минимума е 0.4мг. Но в действителност тук дават по 1мг. В някои витамини е по 0.8мг, та затова ти е казал да взимаш 2 хапчета. Няма нищо опасно в това.
За консултациите, също е нормално. Ако всичко е наред до 7-я месец се ходи по веднъж в месеца.

# 10
  • Мнения: 1 006
Аз пиех по едно хапче от 4 мг. на ден до четвъртия месец.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
 Не мисля, че е много.  Аз пиех по 6 на ден - 3 пъти по две, но при мен имаше проблем с хемоглобина и затова. Peace
Лека бременност! Hug

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 22:35 от passion

# 12
  • Мнения: 858
Не е много!Аз,я пиех до края на бременността!Ходи се веднъж месечно на консултация при нормално протичаща бременност!
Hug честито и лека бременост

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Честито  bouquetЛеко бременеене Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 2 746
Не можеш да предозираш фолиева киселина, спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт