отново за злоядото дете

  • 587
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,мами.Дъщеря ми е на9 месеца,и просто ме смайва с предпочитанията,количествата и въобще,всичко свързано с храненето и.Значи,както си хапва с огромен апетит,примерно 10дни,то на следващите10...почивка ли,не знам какво.Относно храната,какво да ви кажа.Каши(различни по вкус),кремчета и кисели-абсурд,плодово пюре-според настроението.Единствено зеленчукови и местни,но приготвениот мен.Записахме се скоро на ДК,ами...1 седмица си я хапваше с кеф,но на втората Sad.А нощем яде,може би,по-често и от новородено.При условие,че вечеря с нещо,приготвено от мен,заспива с 150-170г АМ,и си иска АМ,понякога и 2пъти през нощта.Моля Ви,дайте някакви съвети за повишаване на апетит.Каката също беше злояда,и сега изживявам това отново.Иде ми да се #2gunfire

# 1
  • Мнения: 27 524
Децата ядат различно,е дни много, други малко. Не трябва да я насилваш. Колкото иска - толкова. Многото ядене не е предпоставка за добро здраве, напротив. И моят син има перидои на добро ядене, след това хапва по едно кисело млекце за целия ден, но не се притеснявам, нито го насилвам. Като каже - не, значи е не. Но нее злояд и проблемен. Така че се води по нея и ще стане. Опитай да махнше поне второто ядене на АМ през деня, нормално е ако дете пие 3 пъти АМ за нощта да не иска през деня почти нищо.

# 2
  • Мнения: 206
Ние също сме като вас. На приливи и отливи сме. Хвърлям много храна (направо ми се свиди),но какво да правя след 1 час не става. Когато приготвя по-малко ,а пък бебчо има апетит (рядко) ми се свива сърцето и аз не знам ,какво да правя.
Цитат
Опитай да махнше поне второто ядене на АМ през деня, нормално е ако дете пие 3 пъти АМ за нощта да не иска през деня почти нищо.
Ние също се будим през ноща и пием АМ по 100гр. 2-3 пъти ,но през деня изобщо не искаме мляко ,а знам ,че до 1 година то е основната храна на бебето и т. н. ,така че не мисля да се отказвам от нощното хранене докато го иска. Така си наваксваме не  яденето през деня. Много  нерви и притеснения  хабя с моя злояд и своенравен Валко ,все си повтарям търпение ,търпение и пак търпение. Praynig smile3522

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Децата ядат различно,е дни много, други малко. Не трябва да я насилваш. Колкото иска - толкова. Многото ядене не е предпоставка за добро здраве, напротив. И моят син има перидои на добро ядене, след това хапва по едно кисело млекце за целия ден, но не се притеснявам, нито го насилвам. Като каже - не, значи е не. Но нее злояд и проблемен. Така че се води по нея и ще стане. Опитай да махнше поне второто ядене на АМ през деня, нормално е ако дете пие 3 пъти АМ за нощта да не иска през деня почти нищо.
Напълно съм съгласна с Блонди. Дъщеря ми също има подобни приливи и отливи в храненето, но никога не съм си и мислела, че това е притеснително при положение, че общото и здравословна състояние е повече от добро.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Отдавна вече спрях да обръщам внимание на намаления апетит на детето. Понякога направо тотално отрича всичко за ядене. Друг път не мога да й насмогна на глада  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм на мнение, че детето не трябва да се насилва и да му се настоява - постига се обратният ефект. В началото изпадах в истерия направо от храненето на Калина, сега съм го приела. Предлагам й няколко различни неща, които съм преценила, че носят някаква полезност и я оставям да избира. Ако не иска нищо я оставям, докато огладнее и така.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз пък каквото и да предложа яде само хляб и плодове/+АМ/.Допреди месец я хранех с помоща на филмче,играчка,реклами....но някакси изведнъж порасна и въобще не ми минават номерата.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
При моя син пък,тези периоди са доста чести.Пълен бойкот на храната и може цял ден да изкара на едно парченце кашкавал,например.При него няма периоди на голям апетит.Има периоди на нормално хрнанене,в които си хапва закуска,обяд и вечеря.
По принцип си е злояд,но не му се впрягам много.Вече е голям и няма да умре от глад Mr. GreenЩом огладнее,знае къде е хладилника Laughing

Общи условия

Активация на акаунт