18 СОУ в София с японски, китайски, арабски и фарси.

  • 158 768
  • 903
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Моля Ви за споделени мнения за 18 СОУ в София. Предстои ми избор.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 13:12 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 750
Дъщеря ми е там от тази година - първокласничка.
Доволна съм във всяко отношение.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не ми е мн.актуално инфото - завърших това училище преди 11 години - езикова паралелка.
Като цяло организацията, дисциплината и учителите бяха на ниво /с изключение на един, който преподаваше математика/. Бих го препоръчала училището! Но пак казвам, че все пак е минало доста време.

# 3
  • Мнения: 3 192
Когато голямата ми дъщеря кандидатстваше поразпитах за него (то й беше резервния вариант, до който Слава Богу не се стигна). Дъщерята на моя колежка завърши там тази година паралелката с японски. Та отзивите от преди 2 години са:

Струва си само японската паралелка. Преподават само японци, има един българин, който явно в миналия си живот е бил японец Wink. Паралелката се спонсорира от японското посолство и почти всеки месец идват негови служители да видят как вървят нещата. На родителски срещи присъстват задължително, за да благодарят на родителите, че децата са избрали да учат техния език. Има възможност за обучение в Япония. В осми клас учат с удоволствие, защото е непознато и много интересно - изучават и японска култура, традиции... Много трудно става след 8 клас. Децата, които учат там, знаят езика по-добре от студентите японска филология.

А бе много неща ми разказа колежката, не мога да ги изпиша всички.

Много кофти неща съм чувала за арабската паралелка. За китайската - нищо.

Дано съм ти била полезна.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 074
Интересно мнение.
На дете, завършило ЯПОНСКА паралелка.
Питай смело, аз съм учителят по китайски там вече от 7 години Wink

# 5
  • Мнения: 3 192
A-a-a не детето, майката ми ги разказва тия работи.
Не гарантирам за достоверност, защото не съм ги чула от "потърпевш".
Може и да се хвали жената, не знам.

# 6
  • Мнения: 5 468
Племенницата ми тази година е първокласничка там, в японската паралелка. Но ходиха 3 дена и сега са в стачка. Та още нямаме наблюдения, какво и как... Ще следя темата с интерес Peace.

# 7
  • Мнения: 3 886
И аз пуснах тема скоро с избор м/у 32  ро и 18 то.МИлся че определено изборът ми клони  към 18 то Peace Peace

# 8
  • Мнения: 150
Имаи възможност в тази гимназия дете да учи като частен ученик - как става - какъв е учебния процес .

# 9
  • Мнения: 150
Имаи възможност в тази гимназия дете да учи като частен ученик - как става - какъв е учебния процес .

Всъщност питането ми е дали има такава възможност ? Дъщеря ми нещо проявява желание, освен като редовна ученичка в немска или английска гиманзия - да учи и като частна ученичка японски.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 074
Имаи възможност в тази гимназия дете да учи като частен ученик - как става - какъв е учебния процес .

Всъщност питането ми е дали има такава възможност ? Дъщеря ми нещо проявява желание, освен като редовна ученичка в немска или английска гиманзия - да учи и като частна ученичка японски.

Летиция, мисля че това са въпроси от административен характер. Трябва да се обърнете към ръководството и да обсъдите Вашите виждания с хората там.
Тъй като освен китаистика съм учила и японистика редовно близо година, мисля че е редно да Ви предупредя - тези езици не се учат самостоятелно. Не и в началото. В осми клас само езикът е 18 часа. Допълнително има часове по култура, които са още около 3. Как мислите е възможно да се изучи материал от 648 само за първата година и адекватно да се издържи изпит?
Частните ученици, доколкото знам, не присъстват в очните занятия.

В китайската паралелка досега сме имали 3 деца, които са държали приравнителни изпити, но всичките са учили преди в Китай и са имали съответното езиково равнище.

# 11
  • Мнения: 967
Имахме детегледачка, която е завършила японската паралелка. Преди това е била във френски лицей в Полша. Доста положителни неща съм чувала от нея за гимназията.

# 12
  • Мнения: 13 512
Ееееех, искрено ви завиждам за гимназиите, които имате в София..

# 13
  • София
  • Мнения: 1 074
Ееееех, искрено ви завиждам за гимназиите, които имате в София..

Уви, Монде, който си има - не цени нищо. Само погледни в темата за учителите в Нашите деца. Според част от тях аз трябва отдавна да съм се махнала, а китайската паралелка си е ненужна измислица...

# 14
  • Мнения: 13 512
Ееееех, искрено ви завиждам за гимназиите, които имате в София..

Уви, Монде, който си има - не цени нищо. Само погледни в темата за учителите в Нашите деца. Според част от тях аз трябва отдавна да съм се махнала, а китайската паралелка си е ненужна измислица...
Невежество...Ако можеха хората да разберат какъв подарък е  тази възможност...

Общи условия

Активация на акаунт