Ниска плацента и разкритие

  • 5 137
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте, бъдещи и настоящи мами. Обръщам се към вас с огромната молба някой, ако е имал подобен проблем да сподели, защото това би ме успокоило малко.
Сега се връщам от ЖК, в 21 г.с. съм.  Първия проблем, е че Доки каза, че плацентата ми е ниска, "не толкова, че да има кървене, но все пак малко ниска". Какво ще рече това? Много съм обезпокоена,
Другия и то май доста по-сериозен проблем, е че "имам дупчица на шийката на матката, но не пропускала и за това нямало нужда от серклаж"- се изрази Доки. Това разкритие се е получило вследствие на контракциите, който имах миналия месец.
Е, моля ви споделете нещо успокоително по тези проблеми, защото вече започвам да психясвам. Изчетох всичко в нета по въпроса и извода, който си направих, е че риска от спонтанен аборт и преждевременно раждане е ужасяващо висок.

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Наистина това се води рискова бременност.
Доки изписа ли ти лекарства, хигиенно диетичен режим? Болнични? Доки, само на кабинет ли работи или и в клиника?
Трябва ти добър гинеколог, стриктно и точно следене на бременноста ти, не само водене по документи.
Моя съвет е да направиш още една консултация с друг гинеколог!

# 2
  • Мнения: 171
Еми това е Доки, който ми води ЖК, в частна болница е, но работи по ЗК. Ще търся още едно мнение на лекар другата седмица. Сега пия Магнерот, но постепенно ще намалям дозата докато стигна на 2х1, защото - "това бебе иска да расте без толкова  лекарства" - каза докторката. Също пия и Но-шпа при болка.

# 3
  • Мнения: 1 753
Моето мнение е задължително да се консултираш с още един специалист и да си почиваш по много - имала си контракции, имаш ниска плацента, разкритие.... Спри работа ако работиш и почивай!
Аз имах ниска плацента с втората ми бременност, но не съм имала проблеми. Стискам палци всичко да е наред!  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И моята плацента беше ниско. Пих магнерот и така. Не съм имало проблеми

# 5
  • Varna
  • Мнения: 503
 И аз бяхс ниско прикрепета плацента и ....   задължително почивка - без много резки движения, много пазене,защото плацентата може да се отлепи. -  и аз бях на магнерот и но-шпа.   прокървих на 3 пъти - родих в 35г.с.

# 6
  • Мнения: 1 942
Aми след като лекаря е преценил, че си само за Магнерот, а не за серклаж то значи не е много сериозно положението. Спокойно, всичко ще е наред  Hug Но бъди разумна, лягай и лежи и си почивай докато нещата се подобрят. Дори и да се наложи цялата бременост да си полегнала, не е толкова страшно, ще си починеш и ще си готова за голямото бягане като се роди бебока  Laughing Аз знаех всички канали какво и кога са давали, чаках мъжа ми да се върне и да почна да му разказвам какво съм гледала  Joy

# 7
  • Мнения: 4 150
В 21 седмица  е рано да се каже дали плацентата може да се премести до края в по горно положение.
Това са иzлиШни страхове.
В началото на бременността всяка плацента може да варира в кухината на матката...Кьм 35 седмица трябва да се види дали се е покачила...ако не е,и е zапуШила Шйиката е индуцирано цеzарово сечение.
С ниска плацента,която не zапуШва отвора сьЩо се ражда нормално.

# 8
  • Мнения: 171
Благодаря на всички за успокоителните думи и съвети.
В понеделник ще ходя и при друг лекар да видим какво ще ми каже и той. Обаче съм решила да не давам повече да ми правят гинекологичен преглед, този днес ми стига. Чувала съм, че изменение на шийката се установявя и при преглед с ехограф.

# 9
  • Мнения: 2 865
На ехограф се вижда дали има отваряне в горната част на шийката, помоли ги да ти направят.
Иначе съм съгласна да не даваш да те преглеждат пак. А за скъсяване споменаха ли нещо?

# 10
  • Мнения: 2 746
Така както го описваш едва ли е нещо сериозно.Плацентата ще се вдигне, още е рано да се каже къде ще се позиционира окончателно.Моята беше ниско, но в края на седми месец ми казаха че се е вдигнала - сега е на нивото на диагфрагмата.За контракциите, ами почти всички ги имат и пият по нещо магнезиево или Но-шпа.Спокойно, не са ти толкова много лекарствата. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 183
Имах подобни проблеми.
Лекарят ми ме посъветва много да почивам, да се въздържам от секс известно време, а като правим секс по-нататък да е по-внимателно. Аз така се ошашках, че спряхме изобщо до самото раждане. А плацентата си се вдигна и родих нормално, иначе се предполагаше да е със секцио.

# 12
  • Мнения: 171
Благодаря ви момичета, наистина ме успокоихте доста. Аз имам склонност да се паникьосвам и от най-малкото.
За скъсяване на канала нищо не ми каза, какъв е риска от това?

# 13
  • Мнения: 88
Плацента превия , мисля че така се казваше - ниско разположена плацента.При мен беше така при първата ми бременност.В началото на 3-ти месец прокървих и така почти цял месец.Пазих леглото в болницата - биеха ми някакви хормонални и но - шпа.През това време постоянно се следеше състоянието на плода.В началото на 4 - ти месец кървенето спря и се прибрах вкъщи.Оттук насетне се съм имала никакви проблеми - работех , движех се много и не съм спряла секса.Родих нормално, съвсем навреме.А по отношение на разкритието - при втората бременност го имах , но в 9 месец.За тогава знам  , че не е проблем.

# 14
  • Мнения: 455
Няма място за паника!Консултирай се с друг специалист.Повече почивка и спокойствие!Колкото си по-спокойна толкова по-добре и за теб и за бебчето!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт