проблеми и при двата партньора

  • 1 938
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
Здравейте! За първи път се включвам във формуа. отскоро правим опити за бебе, но проблеми има и при двамата. Бих искала споделяне на опит и насърчение от вас!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Здравей и добре дошла Hug Ако споделиш за какви проблеми става въпрос, ще получиш повече отговори и съвети Peace

# 2
  • Мнения: 945
Проблемите ни се свързват с затруднено пукане на фоликули и намалено количество сперма

# 3
  • Мнения: 945
Трябва ли да се стигне до инвитро, когато и двамата имат проблеми с плодовитостта, които обаче не са фатални. Няма запушени тръби, има някаква сперма...

# 4
  • Мнения: 7 718
Зависи от спермограмата, къде е правена и я публикувай тук.
Зависи и дали с лекарства се пукат фоликулите.

# 5
  • Мнения: 945
Ами спермограмата е 30% бързоподвижни от що годе нормално количество сперма. А фоликулите не ги пукам и с лекарства някой път, а някой път сами се пукат и доктора регистрира овулациял

# 6
  • Мнения: 160
iglikalika, трудно може някое от момичатата да ти отговори на въпроса, при информацията, която даваш. Говорили ли сте със специалист, къде е правена спермограмата? А преди инвитро има и други възможности, за забременяване. Мисля че трябва да посетите андролог, а и ти да поговориш с твоя доктор за овулацията ти. Пожелавам ти скоро да разберете какъв е проблема при вас и да го решите бързо Hug Успех.

# 7
  • Мнения: 945
Ходиме от една година по доктори, твърдят, че при мен няма много проблеми, но количеството сперма не е достатъчно и за инсеминация. Чудя се дали направо да ходим на инвитро или още инсеминации да правим. андролозите могат до лекуват мъжлето, но не дават инкаква гаранция за кой знае какво подобряване. проблемът, е че ходих на фоликулометрия и не всеки път се пукат фоликулите, което пък затруднява и инсеминациите.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
iglikalika   желая ти успех Peace
А какво казват лекарите, кое е по-добре?

# 9
  • Мнения: 939
и аз не пукам фоликули. Спермограмата ни също не е добра (подвижност и втечняване куцат), но имаше надежда за инсе. И правих 2. Друг е проблемът защо говоря в минало време. Мисълта ми е, че има надежда и за иснеминации, от това което прочетох като проблеми, че имате.

# 10
  • Мнения: 4 324
Какво е количеството на спермата?
Морфология правихте ли?
И аз като Лали ще попитам къде е правена спермограмата?

# 11
  • Мнения: 1 950
Къде и при какви доктори ходиш? Това също е важно. Едно е да ходиш от година в клиника по стерилитет, друго е да си пациент на квартален гинеколог.
Сподели повече за да се опитаме да помогнем. Само подвижността ли е проблем при мъжа ти, количеството на спермитата какво е? Морфологията колко е?  Проходимостта на тръбите ти как е установена?
Изобщо дай някаква информация.

# 12
  • Мнения: 2 423
Квартален гинеколог Naughty няма да ви реши проблема. Къде е правена спермограмата и аз да попитам  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 062
iglikalika , ако искаш информация и насоки, ще е добре да публикуваш ако е възможно показателите на спермограмата. Така  момичетата ще могат да ти помогнат със съвети и да имат поглед върху нещата. Все пак като кажеш спермата е в достатъчно количество не става ясно колко е това като цифри в мл или в еякулата като цяло, колко е обема като количество, морфологията. Кажи и къде сте я правили, защото ако не е на правилното място не може да се вярва много на тези резултати Simple Smile
Успех !

# 14
  • Мнения: 945
Скъпи момичета, много съм ви благодарна, че се включихте с мнения в моята тема, от която вече се побърквам. Вманячавам се. Ту обвинявам себе си, ту тайно партньора си. И двамата ужасно искаме бебе и то от доста време. Правихме си няколко спермограми през няколко месеца в Майчин дом и в Репродуктивен център "Надежда", където правихме и инсеминация Cry без успех. Мисля, че количеството беше 60 млн. при всички спермограми и около 20 % от сперматозоидите са супер годни и бързи. Имаше и влошена морфология, но не в тия 20%, които използваха и при инсеминацията. Вискозитета бил леко  повишен, 60% са неподвижни, а 10% - слабоподвижни.  Вече му писна да ходи и на изследвания и ми казва да се успокоя, но аз все за това мисля и за следващите инсеминации или лечения при мъжа. На практика за нищо друго не мисля по цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт