Омръзна ми от некомпетентни счетоводители и юристи!

  • 528
  • 1
  •   1
Отговори
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Моля ако някой може да ми каже следното: от 01 октомври 2007 г. с молба до работодателя ми прекратих болничния за гледане на дете (бебка е на 6 м. и половина). Полагат ли ми се 50% от 1 минимална работна заплата? 315 дни ми изтичат на 24 януари 2008 г. Искам тогава да прехвърля платения отпуск за гледане на дете до 2 г. на съпруга ми, за да взимаме 180 лв (или колкото ще бъде тогава). Ще мога ли да го прехвърля? Един месец счетоводители и юристи на доста голямо и авторитетно държавно ведомство не могат да ми кажат, включително и какви документи трябва да попълня. Писна ми да питам за нещо, което все пак е императивно регламентирано със закон и което те трябва да знаят като азбуката. А не искам да пропусна каквото и да е, което ми се полага от държавата, особено когато е за отглеждане на дете.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Искам само да те посъветвам да си зададеш въпроса в закованата тема за счетоводството. Тя е в началото горе. Просто там веднага ще ти разяснят нещата. Те и модераторите сигурно ще ти я преместят там темичката. Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт