Може ли да се пропусне зеленчуковото пюре?

  • 1 110
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Бях се жалвала преди, че девойката не иска зеленчукови пюрета. Мъчих я почти месец - не става.  Яде само плодови. Може ли да мине направо на месни?

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Те месните са всъшност зеленчукови с месо.
Първо трябва да захраниш с повечето зеленчуци.
Дай почивка на детето и след време пробвай пак.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Пробвай пюрета с плодово - зеленчукова смес, може да й харесат.

# 3
  • Мнения: 27 524
Може, така или иначе в готовите бебешки пюрета има само 8 процента месце  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Купените месни са голям процент зеленчуци и малък месо.Неможеш да храниш детето с изцяло месно пюре,защото ще надвиши многокаратно нуждите му от месо.Има шанс да хареса зеленчуците повече,ако са смесени с месо.А плодове пюре с месо ми се вижда някак Sick

# 5
  • Мнения: 27 524
Давай каши, като я мъчиш непрекъсато с едно и също нещо, има шанс никога да не го прояде. Шри отказ от нещо се изчаква две седмици и се пробва пак. И псоле пак така, все някога ще започне. Давай плодови и каши и АМ и това е достатъчно ззасега. Месните по-добре да са след 8-ми месец. А пробва ли зеленчуково с АМ вътре?

# 6
  • Мнения: 2 401
Не съм пробвала пюре с АМ. Как се слага, разредено или сухо?  Ще гледам да купя няколко с тиква, те са леко сладички та може да я излъжа.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Не съм пробвала пюре с АМ. Как се слага, разредено или сухо?  Ще гледам да купя няколко с тиква, те са леко сладички та може да я излъжа.
Тиква, морков, нещо такова пробвай-сладички са и може да се излъже да яде. А иначе АМ аз слагах сухо-2 мерителни лъжички на бурканче /затоплено, за да се разтвори млякото/. Ако пък пюрето е много гъсто-напремир картофено, тогава разтварям АМ първо в малко вода.

# 8
  • Мнения: 221
Опитай да прибавиш АМ към пюрето, за да му е по-познат вкуса Peace Освен това пробвай с по-сладникаво пюре - моят син за пръв път прояде с удоволствие зеленчуково пюре от тиква и картоф Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 24 467
Може, но аз лично не ти го препоръчвам. Имам опит с големия ми син, който също се мръщеше в началото на зеленчуковите пюрета, тъй като първо го захраних с плодови, които бяха твърде сладки. Не настоях, не направих необходимото, за да свикне навреме с вкуса на зеленчуците и сега вече на 7,5 години не обича твърде много салати. Яде ги често насила, "защото са полезни". Набляга на сладки и тестени произведения, а голямо дете, което ходи на училище не може да се контролира от родителите си по цял ден.
С малкия си син не повторих тази грешка. Разбрах, че вкусът и въобще добрите и полезни навици се възпитават и от страна на родителите е необходимо полагането на усилия и постоянство. Захраних със зеленчукови бавно и настоятелно. Първо ги давах в съвсем слаба консистенция в АМ, като постепенно увеличавах наситеността на разтвора, просто за да свикне полека с вкуса. След това започнах да захранвам с лъжичка. Много внимавах и с плодовите пюрета- взимах само от марки, които не добавят захар в тях, за да не привикне със сладкия вкус. Когато не искаше зеленчуково пюре го прибирах и след няколко дни опитвах отново. Не съм насилвала, насила детето не може да се храни. Просто опитвах, отново и отново. Просто бях настоятелна. Сега малкият ми син се храни изключително добре и разнообразно. Яде абсолютно всичко- и готови храни, местни и зеленчукови, и домашно приготвените такива, никога нищо не отказва. Това ме радва много, тъй като каквото и да сготвя, а аз определено не съм добър готвач  Laughing, се изяжда с апетит. 
Опитвай различни зеленчуци, докато не установиш какво му харесва /напр. картофът, грахът, морковът са често приятни на вкус/ и продължи да приготвяш пюрета, като акцентираш основно на него. Постепенно и съвсем полека добавяй други /нови/ вкусове.  За всяко нещо трябва постоянство- и за приучаване към разнообразно и правилно хранене и за гърне и за учене, за всичко, което се отнася до отглеждането и възпитанието на децата. Най- лесно е да се откажеш, като решиш, че не можеш или че детето преминавало определен етап или че еди какво си не е за него. Това е измамно улеснение. Нищо в дейността, свързана с възпитанието на децата, не е толкова лесно.

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 09:36 от Judy

# 10
  • Мнения: 753
да може и моето отказваше в началото зеленчуковите

# 11
  • Мнения: 206
Ние също не харесваме зеленчукови пюрета и по препоръка на педито ги смесвам с плодови пюрета и така се ядат.Чудя се как могат да му харесват такива странни комбинации  newsm78 .Сега когато въведох и месото продължавам пак да смесвам месно и плодово пюре.
Цитат
За всяко нещо трябва постоянство- и за приучаване към разнообразно и правилно хранене и за гърне и за учене, за всичко, което се отнася до отглеждането и възпитанието на децата. Най- лесно е да се откажеш, като решиш, че не можеш или че детето преминавало определен етап или че еди какво си не е за него. Това е измамно улеснение. Нищо в дейността, свързана с възпитанието на децата, не е толкова лесно.
Това ме накара да се замисля ,че може би не процедирам съвсем правилно и трябва да опитам отново само със зеленцуци или чисто месно пюре. Аз захраних с плодово пюре и след това когато въвеждах зеленчуковите пюрета ,3-4 пъти (дена) пробвах със зеленчуци ,но ми се отказваха и препоръката на педиатъра ми дойде добре дошла (да смесвам) ,но вече не съм толкова сигурна. Thinking

# 12
  • Мнения: 24 467
Привикването на децата към сладкото започва именно от бебешка възраст, а това е порок, който след време преследва човека цял живот. Искрено и без каквито и да било угризения препоръчвам на майките да не добавят захар в менюто на децата, поне до навършване на 1 година и плодовите пюрета да бъдат от марки, които не ползват добавена захар или направени в къщи с пасиране на пресни плодове /след успешно захранване с готови плодови пюрета, при които има подготвителна операция, като сваряване на плодовете/.  Същото важи и за кашите. Ползвах /и ползвам/ Хумана именно поради липсата на добавена захар.

# 13
  • Мнения: 8 917
Пробвай с каши или плодово-зеленчукови и след време отново опитай само зеленчуково. Peace

# 14
  • Мнения: 191
Аз захраних направо с месни. Месото се понася по-добре от повечето зеленчуци. Сега ядем всеки ден месо. Имаме чудесен хемоглобин.

Общи условия

Активация на акаунт