Newsflash 29:Baby Boom у американско

  • 12 285
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 253
AL 
mariyanac (Марияна) - Лияна 2г - Декатур AL /CA

AZ
benson10 - A.J. - 3 months

CA
ANAID (Диана) - Сан Франсиско
Didi3 (Диди) - дъщеря 14г, син 12г, син 4г - ЛА
Pal4eto(Галя)- в очакване на 1-во бебе- момче-София/ЛА
Juturna - Сан Франсиско
Зора (Зорница, 29г.) - в очакване на първо, Сан Франциско

CO
dessivl - Виктор 5м, 6.5г, 11г, 17г, София/Денвър
milf - син 1г - София/Денвър
eleonory - дъщеря 3г

CT 
eseymour (Елица) - Джейн 2м - Ню Хейвън
Hear Again

DC 
Abadjieva (Анна) - Анелия 2г, Elizabeth - 1 м.

FL 
MrsG - Sophia, 9/16/06 - София/Тампа
Джи [xG&J] - Anthony Kyle, 1/22/07 - София/FM-CC
Кейси - Самуил; в очакване на второ - Кейп Корал
Sunrise - 7г, 10г - Форт Лодърдейл
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг
Venera26 - Форт Лодърдейл
mariana (Марияна) - Синтия 2г - Варна/Орландо
val_karaliiska (Валка) - София (22 юни 2006) - Дестин

GA 
victoria - Елла (19 декември 2005) - София/Атланта
тед76 (Теодора) - Кристиян 8м - Нова Загора/Атланта
4baby -  Антоанета (22 август 2006) - Атланта

HI/CA 
Jungle (Петя) - Натали-Джоел; в очакване на второ - Ориндж Каунти

IL 
Jeanne (Жана) - Александър 6г, Виктор 1г - Сливен/Чикаго
Zhana (Жана) - Мими и Софи (4 март 2006) - София/Ямбол/Чикаго
Pety (Петя) - Ричард 5г, Дейвид 1г 3 м - Сливен/Нейпървил
twins_mama (Диди) - Аля и Влади 3г - Чикаго
missy7 (Мария) - момиченце 10м - София/Чикаго
curly (Ралица) - Джаклин (24 януари 2006) - Сливен/Чикаго
baumy - син 16м - Чикаго
ТинаХрис (Христина) - Жорко 18м
Atalanta (Петя) - Симон 10г, Мая 2г - Плевен/Чикаго
elmo (Теодора) - Ния 2г - Асеновград/Нортбрук (Чикаго)
Niki1 - Чикаго
vgzaharieva - Криси -3 г.
mucunka - Алекс  -16 месеца

MD 
DiMom (Христина) - Диана 2г 2м, Донна 2м
WinnieThePooh (Мая) - Николас (29 юни 2006) - София/Columbia

МА 
Бубка (Боряна) - Дани (11 април 2006) - Пловдив/Бостън
Ana- Mama (Борислава) - дъщеря Ана-Мария 14 месеца

MI 
phonelady (Ваня) - Ивона (10.25.1998), Наско (09.29.2005)

MN 
bistraz (Бистра) - Мартин 1,5 г
Atti - Сейнт Пол

NV 
smily_5q (Петя) - Йоана (1 май 2006) - Русе/Лас Вегас
Ра-ра (Ралица) - Йоана 3м - Варна/Лас Вегас
ina (Северина) - Ерик 2г - Русе/Лас Вегас

NH 
whity - 10г, 3 г

NJ 
sipirumi - Иво - 1/7/07 - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси 4 г
блажка
Jenna -Нолън 0 м

NY 
Zarka (Заряна) - Мария (22 април 2006) - Видин/София/Лонг Айлънд
danchita (Йорданка) - Александра 2г 4м - Асеновград/Ню Йорк
hotmama73 (Елица) - Рада (13 декември 2005) - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин (24 май 2003); Елена (24 август 2006) - Варна/Албъни
kader - Бруклин
LL Cool J - Ню Йорк
vinito - Ню Йорк

NC 
MissZ - Aлекса (12 април 2006) - Варна
maria_75- първо, края на Януари

OH 
anette1104 (Анна) - Ния 2г6м, Стефан 8м - София/Синсинати
Krassi (Краси) - Денис 14г, Косара 5г - Синсинати
Ружа - Лора 3г, Марта 21 месеца

PA 
Giraffa (Надежда) - Дамян 9 м - София/Стейт Колидж
jinajina - батко 13г, в очакване на второ - Питсбърг
Шоколадкина - Велизар 1г 5м, в очакване на второ - Ямбол/София/Пенсилвания

TX 
agito (Аглика) - дъщеричка 2г 4м -  Бургас/Далас

WA 
Liann (Ани) - Деси 06 Февруари 1992, Кристина 05 Май 2005 - Пловдив/Сиатъл
Etka (Елена) - Никола 3г - Карнобат/Сиатъл
mimoska (Мариана) - Адриан (28 юли 2006) - Варна/Сиатъл
Gergana - Мина 1г 6м - София/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана 4г 6м, Кристина 2г - Сливен/София/Сиатъл
Mama E - дъщеря; син - Seattle/ Bellevue

+ misholina

Предишни теми:
Бъдещи и настоящи мами в USA
Бъдещи и настоящи мами в USA-2
Бъдещи и настоящи мами в USA-3
US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4
American Beauties - 5
American Beauties - 6
American седянка - 7
American седянка - 8
BG Ladies in US - 9
Ladies, Beauties, Moms-to-Be: come around here - chat for free #10
American Pie #11
Tandoori for President -"12-та нощ" по американски
xАмериканска Фатална 13-та...
US-14
American chicks - 15 (И замириса на... кебапчета - 4th of July тема
Sweet 16th American
Mile "17" on the All - AMERICAN Highway
Rated PG-18: American Motion Pictures Presents....
Seinfeld - 19th Degree of U.S. Assimilation
20th Century American Foxes: You Name It - We've Got It !
21ва Темичка - Навършихме Форумско Пълнолетие (...по Американски тертип)
сънят на тандури или american dream 22
Какво значи във feng shui # 23 (поредната американска)
24 Desperate Housewives Lost in AMERICAN Translation #24
indian summer или циганско лято по американски 25
American "Friends" темичка # 26 (The one with... "no name")
27 причини да отворим нова Американска тема!
Урок #28:how to live healthy in this unhealthy environment?

     По-хубаво начало за седмицата от вчерашното,здраве му кажи...все така да я караме....

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 19:25 от ТинаХрис

# 1
  • Мнения: 1 800
Запис и тук Hug

Все така на хубаво да ни върви...

# 2
Здравейте,
Спомням си, че по едно време обсъждахте ваканции. Може ли линкче за изпитани travel agency , от които сте останали доволни. Или сте го правили организирането on-line?
Благодаря

# 3
  • Мнения: 3 367
Здравейте,
Спомням си, че по едно време обсъждахте ваканции. Може ли линкче за изпитани travel agency , от които сте останали доволни. Или сте го правили организирането on-line?
Благодаря
букваме сами без агенция онлайн каквото искаме; само до мексико ходихме с един ол инклузив който също намерихме онлайн след тип от приятели..
иначе измисляме място,търсим кондо,рентваме кола,товарим катуна и парти тайм!

# 4
  • Мнения: 948
Хихик, хихик, какво заглавие!!!

И тук честито на Джена, за големия сладък мъж! И браво на Пумпал; ще чакам още подробности!!! Да е здрав бебко, да расте и много да ви радва!

Аз съм 2 в 1 още  Mr. Green и май ми е добре така, още някой ден!

# 5
  • Мнения: 3 491
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226070.300

Тандури, цитирам отгоре контекста. Права сте за чистенето. А за притеснението дали майка им е "куул", честна дума, проклет да е моментът, в който този въпрос и това притеснение въобще ми се пръкна в главата. И май беше още преди да стана майка.  ooooh!
Сега чета "Майките" на Теодора Димова, вчера я почнах, вярно, че съм на 60-та страница още, но до този момент как пък нито един родител не се трогна по въпроса дали е "куул". Или го дават тотално през просото, или си правят кариера, или си изпадат в някакви техни депресии с необясним за мене произход, полудяват, самоубиват се, пък децата им са чуд-ни! И състрадателни, и отговорни, и амбициозни, и последователни, и упорити, и не са егоцентрични, и изобщо, пу-пу-пу. И моите са сладки, де.  Hug Но се чудя, какъв е въобще смисълът да се трепеш да си "куул", след като можеш да го даваш през просото, и пак да създадеш "куул" деца.
Ще видим какво ще правим с партито, мерси за идеите.  Peace Аз се издразних на заповедното наклонение, с което го поискаха, и още не ми е минало съвсем.  Naughty
Факт е обаче, че ще имат поне 4 партита за хелоуна: при детегледачката, в училището, в квартала от асоциацията, отсреща с мола, и къде ще вбутвам и домашно парти, не знам. Защото ако пропуснат някое от набелязаните партита, пак ще са нещастни.
Предложих им вместо парти просто да си поканят приятелите на плейдейт, но не - парти, та парти.
Живи-здрави, пък каквото сабя и мерак покажат.   bouquet

# 6
  • Мнения: 7 091
Блажка  Hug
А това за куул, аз си направих шега, надявам се разбра Simple Smile Определено от това дали си или не им разрешила да си направят парти не се определя дали си или не си "куул" ( ах каква хубава българска дума  Mr. Green Joy), ама в момент на афект като нищо да ти го изръсят.  Grinning
Не им се впечатлявай, обаче им постави избор да се лишат от  поне едно от другите партита! Честна дума, твърде много ми се виждат  ooooh! Как ще ги обходите и колко захар ще съберат не ми се мисли! ooooh! Crazy Може да им кажеш, че няма да успеят да си приготвят нещата за тяхното парти ако ходят на другите  newsm78

# 7
  • Мнения: 810
Здрасти банда  Grinning

Джена, ЧЕСТИТО   bouquet Да ви е здрав и силен сина и да ви носи цялото щастие на света!
Бързо възстановяване! Съжалявам за трудното раждане, но важното е че всичко минава  Peace

Нашия бебчо се появи с плач 2502гр  newsm44  /протеиновите шейкове явно са помогнали/ 34седмица и 5дни.
Роди се на 1. 10. в 1ч. /08мин/ Понеделник!

Болезнени контракции ми почнаха още в неделя, върнаха ме от триажа да се прибера и в понеделник сутринта бях обратно там. Бебето явно чакаше понеделник....да тръгне на работа .

Подробности - Така, ние нали сме спец по бързането така и се родихме  Mr. Green В понеделник в 2ам се събудих със болезнени контракции, хайде пак в болницата /там вече се крият от мен си мислех аз/. Замериха ми околоплодните води, бяха ниски в долния минимум, даваха ми системи, и тъкмо се напълниха и решиха да ме пращат вкъщи на обезболяващи когато с една контракция пльоп и ми се спукаха водите. Доктора ми реши да действа агресивно. Включиха питоцин /въпреки че съм против предизвикване, ги оставих да си вършат работата както намерят за добре, защото съм преждевременно раждане/. Настаниха ме с 1см разкритие, включиха питоцин веднага си поисках епидурал. Проработи главно на лявата страна, исках си още защото контракциите бяха ужасни, сложиха и изжеднъж почувствах че бебето като че ли бута някак си надолу. Викнах сестрата, тя провери- 10см за ЕДИН ЧАС  Laughing Почна се лудо бързане, закараха ме в родилна стая, до 10мин всички бяха дошли, включително пефиатри от неонаталната. За 20мин пушване малкия беше вече навън  Grinning По едно време му падна пулса значително и докторката каза, че ще ме среже и ако не помогне ще ползва вакуум. Сряза ме, а аз като чух вакуум и като се напънат /а нищо не усещах/ и бебето щеше да литне  Laughing

Бебчо е добре, диша сам, има рефлекс за сукане, храни се, за сега е здрав и силен. Днес даже са  го сложили да го пробват извън инкубатора. Още си няма име. За сега е безименния войн  Laughing За сметка на това си има две ухажорки рускини близначки на по 4паунда точно до неговия кувиоз. Но  Naughty ние си чакаме малката Зорничка! Няма да се даваме на някви си руси мацки, чак и две. Сега и тримата са извън кувиозите, но аз съм му забранила да си говори с тях  Crossing Arms

Това е от мен  Wink Кърмим се уж, не ме боли, но май съм като биберон само за сега, защото имам само малко коластра. Ще дойде, до тогава е на формула да дебелее. Снимки ще ви покажа като ги подредя.

Благодаря ви много на всички за милите пожелания, подкрепата през цялото време и вниманието  Hug Hug Hug Hug Hug

Наред са другите коремчета  Grinning Пожелавам ви същото лесно раждане. За 20 мин  Wink


# 8
  • Мнения: 7 091
Ехааа, Пумпал голямо приключение е било!!! Малкият бързак  Laughing да ви е жив и здрав!!!  bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 2 253
Ай,милия Спииди Simple Smile)) Да ти е жив и здрав Пумпал,и само да ви радва   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 563
Ей, Пумпал, прекрасен разказ! Стоплихте ми сърцето!

С маман бяхме на скенер в една нормална болница - на Чирков. Ремонтирано, модерно, чисто. Пейка и тоалетна с необходимото вътре. Цивилизован персонал. Консумативи от нашия век, не от преди Ренесанса. Нямаме резултатите още, чак сутринта ще излязат. А след това сме на ехограф в приветеливия ИСУЛ.  Sick

Аз за който няма бебе на цицата да кажа - четете Ship of Fools, Gregory Normington. На български е Корабът на глупците, а преводът на Иглика Василева е фан-тас-тиш! Тя е новият ми идол, искам да ида и да й нацелувам краката.

# 11
  • Мнения: 1 800
Пумпал, радвам се, че всичко е минало успешно. Верно сте много бързи. А.J се роди за 30 минути (преносен), ама вие сте шампиони Hug!!! Ама я виж колко сте големи, затова "безименния воин" искал да излиза. Да ти е жив и здрав!  bouquet

 Мама Jenna, успя ли да поспиш снощи? Чудя се защо не са ти дали повече епидурална,а са те оставили да се мъчиш? Как е Нолън( още искам да му кажа Н-чо Embarassed)? Hug

Кейси, ти ли си наред? Koгa?

# 12
  • Мнения: 7 837
Първо Мишолина, после аз. Имам поне 2 седмици още  Simple Smile

Пумпал, Джена, бързо възстановяване на силите, че тепърва ще ви трябват  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 783
Пумпал, как хубаво го разказа обаче, много ведро звучиш! Все така да я даваш и много да те радва за-сега-безименното бебче! Hug Hug

Блажка, и аз така като теб мисля, ама пусто се чувствам виновна, като бачкам и това е... Ето сега отивам в командировка за седмица и ми е жално, жално. Тук баби и дядовци ми разправят - много сме треперили над детенцето, ама пък какво да правя, като е ревнал от както сме тръгнали, и само мама-папа и друг не признава. Уморих се да ви кажа вече - не спи това дете, едни тантрум-и хвърля, рев, късане. Чак днес малко се поуспокои. А полета със самолета беше малък кошмар - за целия път спа около 4 часа само. И не знам дали имате същия опит, ама не можах да намеря достатъчно дълбоко легло за него тук, на всичките решетките им стигат до малко под гърдите и вече няколко пъти се опитва да прескача и да излиза. Че и за това се тревожа непрекъснато докато заспи. Тия българско-родени деца, не излизат ли от леглата си, какво?!? Всичко това е само от местенето и шока от новото място.
Ама, да се върна на темата за родителството - аз съм решила да не съм куул майка, има голям риск ако съм куул майка, да не съм куул като родител и затова, ще забранявам и няма да се правя на приятелка, колкото и да ми се иска.  Crossing ArmsАбе трудна работа е родителството.... Thinking newsm78

# 14
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Добре дошло и на малкото Пумпалче! Сладък малък нетърпеливец, да има много късмет и мама да е все усмихната и с чувството си за хумор от разказа за раждането!  Hug

Ех, какви хубави новини и разкази! Новите мами, пишете още, и ние да съпреживяваме с вас (стана ми едно топло, искам и аз бебе  Laughing).

Моето бебе снощи се прибра, и в първия момент на летището не иска да дойде при мен, а се гуши в баща си.  Crossing Arms Но после си играхме, днес вече ми се обажда по телефона и ме мамосва. Проговорил е разни нови смешни неща - бия (бира); пока (топка), диня-диня-диня... Laughing

Айде аз бягам, вчера се подмотавах, но до края на седмицата съм само на разни тренинги, та ще се пекне яйцето на дупето.
Но ще надничам за Мишолина и Кейси, а и ще ви информирам за първия ден на Дани в дейкеър де.

Общи условия

Активация на акаунт