Пълнен Крем карамел

  • 31 589
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 435
Тази рецепта я зная доста хора,но ми е една от любимите и затова реших да я напиша,а и е супер проста.Дано само да не повтарям някой от форума.

Значи нужни са 6-7 яйца, 2 чаени чаши захар,700мл прясно мляко и 4 кроасана (но обикновени,не Smaki или от тоя род).
Та рецептата е следната: 1 чаша  захар се карамелизира и се излива на дъното на формичка за кекс,като се минава малко и по стените.Веднага върху карамела се лепят кроасаните.Отгоре заливате със сместа от разбитите с миксер яйца,мляко и останалата 1 чаша захар. Пече се на водна пара на около 200C.Аз лично разбирам кога е готово с клечка за зъби.После оставате да изстине и обращате в някакъв съд,примерно голямо кръгло плато или табличка и т.н. и оставате хубаво да се охлади в хладилника.

# 1
  • Мнения: 7 474
Много вкусно става, правили сме го и с козунак  Grinning

Това е с козунак

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 14:01 от L е о

# 2
  • Мнения: 4 435
Много вкусно става, правили сме го и с козунак  Grinning


И аз съм правила с козунак,но сигурно зарди шоколада с кроасаните повече ми харесва.Абе и по двата начина става.

# 3
  • Мнения: 3 622
Slav4e_Av4e когато обърна кексовата форма не се ли разпада крем карамеле. До сега съм правила само в чашки. А кроасанчетата цели ли ги слагаш или ги разрязваш?

# 4
  • Мнения: 4 435
Значи кроасанчетата се слагат цели ,един до друг.В зависимост от формата,понякога и 3 стигат.Когато вече е готов,си го изваждаш от фурната и оставяш на стайна температура да изстине.Като изстине може по ръбчетата та минеж с нож ,да се отдели от формата (разбира се ,ако не е тефлонова).И си обращаш  върху плато или т.н. и то си седи във форма на кекс с дупка в средата.Досега не се е разпадал при мен.Но го хапнете добре охладено.Приятен апетит и да пишеш как е станал.

# 5
  • Мнения: 3 622
Ще го пробвам тия дни и ще пиша как е станал и ако има вид ще пусна снимка

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз също го направих днес.Изненадах мъжа ми,защото в нашата къща това е негов специалитет.А дне с го направих АЗ>

# 7
  • Мнения: 4 435
Ще го пробвам тия дни и ще пиша как е станал и ако има вид ще пусна снимка



Може да гарнираш с топка ванилов сладолед отстрани,ако ти се намира у вас.Много си подхождат.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Нямах сладолед,но разполагах със сметана и сложих по една топка бита сметана.Супер ее.

# 9
  • Мнения: 4 435
Нямах сладолед,но разполагах със сметана и сложих по една топка бита сметана.Супер ее.


Mъжът ти одобри ли го?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
няма го,а на мен ми текат лигите
Изненадата е за него.Аз го направих с козуначе.

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 19:54 от seat t.

# 11
  • София
  • Мнения: 580
Дайте снимки момичета,аз също ще го направя задължително може би още утре.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Още не сме го опитали с децата .Чакаме таткото.Не знам за вашите сладкишчета,но моят бухна .Много хубаво изглежда.За жалост няма с какво да го снимам.

# 13
  • Мнения: 4 435
Още не сме го опитали с децата .Чакаме таткото.Не знам за вашите сладкишчета,но моят бухна .Много хубаво изглежда.За жалост няма с какво да го снимам.


Той като изстине сладкишът не стои така бухнал. Леко ще спадне. Обърна ли го в друг съд, защото той стои бухнал само докато е във формата топъл.

# 14
  • Мнения: 337
Правих го миналата седмица  Rolling Eyes но не съм се сетила да го снимам. Става супер. Аз го правя в йенска тавичка и после много лесно се обръща, а като потече и карамелчето ... просто да си оближеш пръстите  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт