твърди частички

  • 398
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравейте, искам да запитам на 8 месеца сме, нямаме още зъбки, досега съм давала само много добре пасирани неща с натрошено та ситно сиренце да речем.
Трябва ли да започна да давам по едро пасирани зеленчуци или плодове, на малко по-едри частички или е рано още?

# 1
  • Мнения: 1 440
Ами то детето ще ти покаже Peace Дай му нещо и следи как ги приема...Например малко хапчица хляб..Ако започне да прави дъвкателни движения и се забавлява, спокойно можеш да дадеш пак. Така постепенно ще научиш детето и ще можеш да даваш и храната по-едра Peace

# 2
  • Мнения: 1 691
Narina, добър съвет!
Ако проявява интерес към вашата храна и посяга да опита - дай на детето една хапка, като естествено гледаш да не се задави. А дали е рано - не мисля. Аз на моя син му давам да дъвче откакто стана на 6 месеца. И не се е давил.

# 3
  • Мнения: 229


Голямото ми дете като беше на около 7 месеца беше започнало да отказва да се храни с пюрета, а много ги обичаше. Бях се видяла я чудо ooooh!. Тогава майка ми ме погледна и каза: "не виждаш ли че детето не ти иска пасираните истории" и взе че го нахрани със ориз на зрънца Grinning

# 4
  • Мнения: 5 401
Мможеш да опиташ! Ще разбереш по детето дали му е рано или дали е готово.  Peace

Моят на 9 месеца с 2 зъба се справяше с намачкана храна и с по-едри парчета плодове. Постепенно спрях и с намачкването и на 11 месеца ядеше цели парчоци от всякаква храна.

Успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 336
Аз бих посъветвала да си много внимателна, опирайки се на собствения си опит. И двата ми опита да дам на Еви парченца моментално повърна, първия път се и задави доста сериозно, а не е толкова малка вече. Първия път й дадох ябълка, втория - пюре с цели оризчета. Може би има значение дали има зъбки. Ние нямаме нито един.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние също нямаме зъби,веднъж преди време се задави зверски с малко парче ябълка,страшно се бях паникъосала и престанах да давам каквито и да било парченца.Освен това тя се потрисаше от всяко нещо,различно от пюрирана маса в устата си.Напоследък обаче забелязвам нещо друго,не й смилам толкова гладко пюретата и тя ги яде,днес щеше да ми извади душата като ме гледаше,че ям бисквита и отнесе няколко миниатюрни парченца.Преживяше си ги със страхотен кеф,следобед й давах и малки парченца банан и тях ядеше.Аз знам,че дали има или не зъби няма толкова голямо значение.Бебетата стриват храната добре и с венците си.Въпросът е обаче да предлагаш честичко и бебчо сам ще ти покаже кога е готов за по-едри парченца.

# 7
  • Varna
  • Мнения: 603
Всичко си е до детенце!Като пробваш ще разбереш дали детенце вече иска по-твърди частици.Голямото ми момиченце до 11 месец не искаше не смляна храна изобщо - задавяше се и от най-малките парченца.Малката ми сладурана вече от около месец,че може би и повече харесва в храната и да има парченца и си ги хапва с апетит!Та и моя опит показва,че трябва да опиташ,а то ще си проличи!

Общи условия

Активация на акаунт