овулация-въпрос

  • 719
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
здравейте, този месец за пръв път през живота си усетих кога съм в овулация /е, проверих я и с тест/- много болящи гърди вчера, по някое време ме заболя мн и коремът с усещане все едно се е подул. днес вече нямам тези симптоми, а болката в гърдите отшумява... това е първата ми овулация след мисед... предния ден правихме секс- дали има някаква надежда да е станало бебе? проблемът е, че мъжът ми постоянно пътува из страната, сега пак ще отсъства до събота и е малко трудно с бебеправенето..... не знам дали има някакъв шанс да се забременее със секс 12-24 часа преди овулация. навсякъде чета, че подходящите дни са след това......

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Възможно е,защото сперматозоидите живеят доста по-дълго от яйцеклетката и е възможно просто да я чакат.Успех-дано срещата се осъществи.Съжалявам за аборта!

# 2
  • Мнения: 7 718
Възможно е, спермазотоидите живеят във фертилна среда до пет дни.

# 3
  • Мнения: 674
Възможно е да,мисля че и при мен се е поучило така.Мъжът ми замина за чужбина на 12-тия ден от цикъла и тогава правихме и последния опит,а Ову-то го усетих на 16-тия ден.Не съм 100% сигурна,защото не съм правила и тестове за овулация,но имах силни болки в яичниците.Стискам палци да е станало и при вас.Успех !!!

# 4
  • Мнения: 361
благодаря ви:-) дано да стане! значи остава да чакам и да се надявам в следващите две седмици....иначе- през ноември пак ще дайстваме...мен ме изненада овуто. по принцип цикълът ми е мн дълъг и менструацията ми идва по веднъж на 40-50 дни. та затова чаках овулация следващата седмица най-рано, а тя вчера ме изненада......дали пък не ми се е скъсил заради аборта? а в момента пия и фолиева киселина и витамин Е, може би и те оказват влияние? и още нещо- докторът беше казал да започна да пия дуфастон- на 14 ден след началото на цикъла. тук някъде четох че тр да се започне след ову.....дали да го взема или да ида пак при лекаря и тогава?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Според мен се консултирай първо с лекаря си.Дуфастон се приема след доказана овулация,защото може да я подтисне.Твоята потвърдена ли е от лекар?

Общи условия

Активация на акаунт