Готова ли е за гърне?

  • 732
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Когато ака в памперса, Моника се напъва и прави физиономии, от които лесно се разпознава какво върши. И винаги като я попитам "Ака ли, Мони?" и тя винаги си сочи дупето и казва "Ака". Сега е на 1г. и 4м. Слагала съм я и друг път на гърне  и върши работата, но все още не съм се заела да я уча, защото не умееше да казва и не съм насилвала нещата. Според вас готова ли е за гърне? Да се заема ли сериозно с това? Може би тук трябва да отбележа, че в яслата също ги слагат на гърнето.

# 1
  • Мнения: 124
Аз знам за следното правило - децата са готови за гърне, когато могат сами да изкачват стълби.
Но пък щом ходи на ясла....има друго правило Laughing
Каквото правите, трябва да го правите заедно /в екип/ с персонала в яслата.  В смисъл, че не е добре те да я слагат на гърне, а ти не, или обратно.
И това важи за всичко, което се случва м/у детето и персонала в яслата и детето и родителите.

# 2
  • Мнения: 67
Според мен правила тук няма. Така както обясняваш звучи, че е готова. Определено ще разбере за какво става дума! И ако няма нищо против да седи на гърнето, мисля че ще се научи бързо. Аз започнах да слагам Мони (съвпадение на имената  Simple Smile ) на 1г 6 мес, но тя мразеше гърнето, "борихме" се до 2 годинки.
При вас и яслата ще помогне!
Успех и бъдете здрави!

# 3
  • Мнения: 3 146
Аз пък знам, че са кготови, като започват да седят стабилно. Така че, зарежи правилата и пробвай, според мен е повече от готова. Ако не стане сега, ще изчакате малко и пак Hug

# 4
  • Мнения: 27 524
Според мен правила тук няма. Така както обясняваш звучи, че е готова. Определено ще разбере за какво става дума! И ако няма нищо против да седи на гърнето, мисля че ще се научи бързо.

Подкрепям  Peace
Синът ми от десетина дни след като се изака  Rolling Eyes сочи и казва ако, но и дума не дава да се издума да седне на гърнето  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 886
Това си зависи първо от теб ,после от детето моето изпадаше в изтерия  като се доближи до гърнето беше на 1г и 3 месецапостъпенно под формата на игра се успокои няма такова нещо като ДЕТЕТО НЕ ИСКА(какво значи да не иска)при мен попринцип тази дума я няма в речника.Опитваи постъпенно но не и с нерви и агресия.Днес видях 3 г дете с памперс #Crazy #Crazyпри което ми се видя доста смущаващо.Ние за 1 седмица се научинме и през тази 1 седммица се е напикавала всеки ден.После нито 1 път.Почна сама и да си казва а бяхме к олкото вас.Тук ще срешнеш много отрицателни отговори от рода че е малка  ......Но ти си прецени най добре.Ние в момента и нощния се опитваме да махаме  почти не пикаме в него  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Единственият начин да разбереш е като пробваш - махаш памперса, слагаш гащички и периодично я слагаш на гърнето. Още повече, щом в яслата вече го правят.

# 7
  • Мнения: 3 499
Благодаря! Ще пробвам и ще пиша резултатите. Иначе, няма нищо против да сяда на гърнето , напротив - обожава, много пъти съм я слагала. Проблема е, че сяда само за по няколко секунди и бърза да стане. Става, сяда, става сяда и така доста пъти... Laughing

# 8
  • Мнения: 22
В жегите реших да пробвам да сваля памперса.Ники беше на 1г.4м.Успяхме да правим пиш до сифона и да спим на обяд без произшествия.На гърнето да седне и дума не можеше да става.Обаче се развали времето една седмица и имаше сополки, и аз спрях да го подтиквам да казва пиш.Разбира се той много бързо се отучи.Казаха ми да скрия гърнето и да не му го показвам1-2м.Сега е на1г.7м.Онзи ден сам си отвори шкафа, взе си гърнето и седна, като се правеше, че ака.Той си мисли, че е игра и се смее.Насериозно не съм го пробвала още, защото се притеснявам, че пак ще изпадне в истерия като преди.Незнаех, че има връзка между гърнето и качването по стълбите.Той вече го може второто.Та се питам и аз дали е готов?Да не го уплаша пак?

# 9
  • Мнения: 6 164
Щом казва и осъзнава, е готова. Ако не й се седи, дай й нещо да се занимава в ръцете, докато се заседи, или седни до нея. Mr. Green Постепенно ще се научи да си седи и без "помощни средства".

# 10
  • Мнения: 2 309
Ох,това ми е голям проблем...Сина ми е на 3г и все още е с памперс!
Въпреки настояването ми,по-мек и благ начин,не иска да сяда винаги...Рядко се случва да му е сух за деня памперса и да ползваме тоалетната!
Незнам кой катери стълби,но ние явно трябва да порасне за да се катери по дърветата и тогава да му подложа под задника гърнето Mr. Green
Живот и здраве,следващото ми дете го емвам от 6м. да ходи извън памперса Crazy

# 11
  • Мнения: 1 114
Благодаря! Ще пробвам и ще пиша резултатите. Иначе, няма нищо против да сяда на гърнето , напротив - обожава, много пъти съм я слагала. Проблема е, че сяда само за по няколко секунди и бърза да стане. Става, сяда, става сяда и така доста пъти... Laughing

Точно така беше и моят син до преди 2 месеца. Не се притеснявай! Laughing
От началото на юли започнах да го оставям по гащички вкъщи, но се напишваше. След 4-5 "фала" се отказах и върнах памперса, защото очевидно не беше готов. След 2 -3 седмици опитахме пак. Купихме мека седалка на Чико за тоалетна и там за първи път се изпиша. /Забравих да спомена,че му обещахме да му купим един джип, който си беше харесал и непрекъснато му напомняхме за "наградата". Бих казала,че това изигра доста важна роля.  Wink непрекъснато повтаряше "джип купим, джип купим"./ Започна да пиша в гърнето.Всъщност ту на тоалетната, ту в гърнето. Според настроението му търчим ту към едното , ту към другото.
За разходките слагам памперс. Не искаше да пиша навън или в тоалетна прав.
От миналата седмица вече върши и голямата работа на гърнето. Чак не му се става... Laughing
Убедих се, че наистина когато детето е готово нещата стават мнооого лесно. /Естествено с много похвали и никакво каране./
Успех!

# 12
  • Мнения: 470
Дъщеря ми е на 1г и 6м. от три месеца имаме гърне , тя знае за какво се ползва , като вляза в тоалетната я вземам с мен и тя си сяда на гърнето и казва ако или пиш , но не го прави.Винаги казва като ще ака , но се сепва като тръгнем на бегом към гърнето.Затова не я зоря , виждам , че детето осъзнава какво се прави там , но още не може да изчака да и сваля гащите.Ходи на ясла и там ги водят под час на гърне , но не че има резултат.

Не знам кога е готово детео , но знам, че не трябва да се слага на гърне на сила и да се натиска докато свърши нещо - това ги стресира , а и по себе си съдим , че тази нужда не може да се контролира под час.Е вярно , че си изграждаме някакъв биологичен часовник , но това става от само себе си , а не се програмира.

Общи условия

Активация на акаунт