Зъбките и биберона-залъгалка ?????????

  • 1 461
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Мамиииии , помагайте!
На Макс са му се променили зъбките от биберона-залъгалка и съм на път да се гръмна!
Чуствам се адски виновна , 4е не съм го "отказала" от бибата  , но това се оказа мисия невъзможна.
Днес ми беше N-тия опит...от 17ч. до към 23ч. Макс удържа фронта , но се наложи все пак и да спи ...бибата я няма и се запо4на една бясна истерия...По4на да се задъхва , да се тресе , за малко да повърне...
Дожаля ми и му я дадох , но не старата , а една поизостанала и с друга форма...
Предишния път пак се стигна до същото място , само 4е тогава му я бях резнала малко , ама той много бързо се усети. Днес му пробутахме номера , 4е котката пред блока я е изяла /той самия й я "поднесе"/ , но...пак не успяхме...
Утре мисля пак да не му я дам , но ще я "предам" тайно на госпожата в яслата-като легне да спи , ако ревне - да му я даде...
Дайте идеи , как да успея с тази гадна биба??? Наистина ли и другите зъбки ще са напред /все едно ги е бутал с ези4е/ , като мле4ните ????.

Ако темата не е за тук -преместете я Simple Smile

# 1
  • Мнения: 10 758
Незнам колко ти е голям Макс, но мойта щерка беше така до 3 годинки. Беше чудо. По никакъв начин не можехме да я отучим.После изведнъж се отказа. Каза, че не била вече бебе и не й трябва биба. Но не съм забелязала да са й се изкривили зъбите. Пък и това са млечните, какво се притесняваш. Постоянните още не са избили.
 Май не ти помогнах с нищо.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С какъв биберон сте? Доколкото знам анатомичните на "Нук" са направени така, че да не изкривяват зъбките. Освен това скоро попаднах на реклама на някакъв специален биберон за деца със зъби - не му помня марката обаче!

# 3
  • Мнения: 644
А не са ли й леко напред долните зъбки?Все едно с езика е бутала напред?

# 4
  • Мнения: 644
Цитат на: chockolina
С какъв биберон сте? Доколкото знам анатомичните на "Нук" са направени така, че да не изкривяват зъбките. Освен това скоро попаднах на реклама на някакъв специален биберон за деца със зъби - не му помня марката обаче!


GP-то днес ми каза,4е не биберона е проблема ,а езика...Отделно,4е небцето се променяло... #Onfire ..абе не ми се говори-направо ме ошашави с кви ли не отрицателни резултати Sick

# 5
  • София
  • Мнения: 3 046
Четох някъде, че след като се откаже от бибата зъбките сами се намествали, независимо на каква възраст става това. Е, разбира се не си представяте първокластник с чантата на рамо и биберон в устата - но не било притеснително, ако млечните зъбли са криви от бибата, щели да се оправят, а и това не влияело на постоянните. Важното е млечните да са здрави.
Аз нямам опит, само казвам какво прочетох, дано да е вярно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 46 430
Преди да дам биба на дъщеря ми, първо го обсъдих с нашата зъболекарка и тя каза, че не е възможно тя да е причината за изкривяване на зъбите. Аз й имам доверие  Rolling Eyes  Какво казват вашите зъболекари?

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
По-добре биба от колкото палчето. Моят е на 8 год и още си го смуче. Вече сменяме зъбките и става страшно. Млечните се бяха кривнали - горните напред, долните навътре. Постоянните започнаха да растат нормално, но той не им дава мира и тези са се изкривили сега. Ужас  ooooh! Май ще слагаме шини като смени всичките си зъбки.

# 8
  • Мнения: 644
Цитат на: chockolina
скоро попаднах на реклама на някакъв специален биберон за деца със зъби - не му помня марката обаче!


Моля те,сети се ,каква марка е този биберон Praynig
Ина4е Макс е то4но с НУК

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ще потърся днес следобед в бебешките списания и после ще пиша!

# 10
  • Мнения: 644
Цитат на: chockolina
Ще потърся днес следобед в бебешките списания и после ще пиша!



Много ти мерси! Heart Eyes  Blush

# 11
  • София
  • Мнения: 39 711
аз не знам дали ти казах за драстичните мерки на Джони. Топна бибата в лимонтозу, Дияна я лапна и я хвърли. После поплака малко "измий ми я", но с времето свикна, че без нея ще заспива.

# 12
  • Мнения: 3 211
Цитат на: AnMary_
аз не знам дали ти казах за драстичните мерки на Джони. Топна бибата в лимонтозу, Дияна я лапна и я хвърли. После поплака малко "измий ми я", но с времето свикна, че без нея ще заспива.

На колко години беше тогава?
Габи ползва само вечер като заспива и нощем като се буди и нищо й няма на зъбите. Аз също се притеснявах като израстнат как ще са, но са си много прави. Ние сме с Нук от най-малките до 6мес.

# 13
  • Мнения: 644
И Макс беше с Нук до 6 месеца,после я смени с Нук над 6 месеца ...

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Ох, не знам какво да ти кажа....
Аз се заканих, че като стане на 2 г. махам на Александра бибата. Обаче тя я затри някъде из къщи 3 дни преди рожденния ден. Така си заспа без биба... може да съм уцелила период, в който не са я мъчили зъбите... Обаче да чукам на дърво сега си заспива без биба и не се буди, което е учудващо, защото дни преди това се пробуждаше и търсеше бибата.

Според мен бибероните могат да изкривят зъбите. Чувала съм, че може да се отрази дори на постоянните зъби, но не знам доколко е вярно.

Ще ти кажа какво бих направила аз, ама си падам малко майка-цербер  Wink

Просто бих махнала бибата. Ще реве, ще се тръшка... ама в един момент ще спре. Е, ако много пък изпада в истерия ще я дам, ама замалко, после пак ще я взема по-незабелязано и така ще увеличавам времето без биба.. То всъщност детето си показва. Моето ме изненада, честно казано, аз очаквах тръшканици. Дано така да стане  и с махането на памперса...

А иначе при нас първо се махна бибата  в яслата. Сестрите много бързо я отучиха, не знам как, ама в един момент си спеше без биба, вечер я искаше. А за през деня не й давам биба може би преди да навърши годинка

Общи условия

Активация на акаунт