Много желязо в кръвта

  • 10 479
  • 5
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На какво може да се дължи?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никой ли не може да ми каже нищо за желязото? Не мога да разбера как то е повишено, а хемоглобинът и еритроцитите- в норма.
В Гугъл четох, че се получава след преливане на кръв- никога не ми е преливана, или след прием на много желязосъдържащи храни- аз съм вегетарианка и винаги са ме плашели с анемия... Rolling Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Рени, не мога да отговря конкретно на въпроса ти. Включвам се само, за да потвърдя, че е възможно да имаш разлики в хемоглобина и желязото. Не винаги едното е пряко свързано с другото. Докато бях бременна хемоглобинът ми падна на 91. Пих желязосъдържащ препарат и в резултат-хемоглобинът ми се повиши, но желязото си оставаше под нормалното ниво. Не ми обясниха защо се получава така.
В родилното пък лежах с момиче с нормален хемоглобин, но желязото и беше високо. Така че-среща се и това чудо.
Казваш, че си вегетарианка. Яйца и кисело мляко ядеш ли? Някои плодове и зеленчуци също имат повишено съдържание на желязо-киви, червени ябълки, червени зеленчуци. Също така-риба и черен дроб, но ти може би не ядеш такива неща.
Другият вариант е да имаш някакво заболяване, но не знам и аз какво. Нещо в обмена на желязото. Преполагам, че си записала час при специалист. Може би ти трябва хематолог.

# 3
  • Мнения: 6 315
Рени, колко е? Какво точно са изследвали?

Чета разни неща в нета, затова питам.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера лекар ми погледна резултата и каза, че желязото ми е много добре- лошо било ако е на долната граница. Стойността му е 25,72 при норма 6-26. Хемоглобинът ми е 126 при норма 115-160 (за жени)- видя ми се странно... Яйца и мляко почти не ям (млякото доколкото знам не съдържа много желязо, а това в жълтъка не е лесно усвояемо)... само червени плодове и зеленчуци ям, но не всеки ден (цвекло не обичам, а то съдържа много желязо).
Но този въпрос вече не ме занимава... някой ако иска да си поговорим за желязото- ок.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Да, разбрах вече, Рени. Щом ти е добре желязото, поне за това няма да се притесняваш.  Hug Моето желязо беше паднало на стойност 2.2  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт