Работна тема - 9.10.2007, 13.00 пред МТСП, ул.Триадица 2

  • 19 370
  • 350
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 333
Организационна тема за Дома за деца с увреждания в с. Могилино

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 21:53 от Maia Stoitseva

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
Какво можем да направим? И как?

# 2
  • Мнения: 2 563
Те имат нужда от повторна диагноза, индивидуални планове за рехабилитация и изпълнение на тази рехабилитация. Нужни са специалисти и въобще персонал с мислене, че тези деца могат да имат постижения, че носят душички и искат любов. 

Не знам как да постигнем това.

# 3
  • Мнения: 3 835
Записвам се в работната тема, като си копирам поста от предишната. не знаех, че тази вече е пусната. Hug

Чакаме Лавандер да систематизира по точки план програмата, по която ще се действа, за да се организира протеста. На срещата се обсъдиха доста неща. Сложно е, но като че ли не е невъзможно. Трябва обаче желязна организация.

Един от основните проблеми е, как да съберем хора, които да ни подкрепят на протеста. Трябват ни хора, не можем да отидем 20-30-40 човека само.
Линда предложи всеки един от нас, лично да се ангажира да доведе колкото човека може.
Освен това, трябва и тук да привлечем съмишленици, които да дойдат на протеста. За целта ни е нужно мото, а Хапка предложи и аватар. Всички, които подкрепят идеята, всички, които са с нас, да си сложим аватари и мото. По принцип стана ясно, че ни трябва мото и сбито в няколко изречения, обобщение на цялата ни идея, на всичко, което искаме. Нещо, което да е достъпно и разбираемо за всеки, но и в същото време да стига до сърцата. Трудна работа.

Така, аватар, нещо от този род. Ще помолим и момичетата от ФШ -те теми да дадат идеи.

Това съвсем примерно, давайте идеи.

Ще трябва да напишем и датата и часа на протеста.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Организационна тема за Дома за деца с увреждания в с. Могилино

    bouquet

ето какво ще се слу4ва тук WinkЩе планираме и обсъждаме подробностите по предстоящия протест Peace
Обобщавам от днес ,всеки който има какво да предложи  по програмата знае как да го стори Mr. GreenСЕга пускам основните неща.

1.Дата на протеста.Има конкретна,но няма да я пиша сега.В седмицата след 08.10.ще бъде,обедно време.

2.Място-шадравана пред Президентсвото.

3.Не уто4нихме текстовете за плакатите.За сега ангажирани са са Весето и Тео,но дайте пак тесктовете.

4.Хора за протеста.Ако са под 500  4овека с нас там не правим нищо.Съответно от вси4ки нас се иска максимална ангажираност  по този въпрос.
-Иваб ще се свърже със Съюза на хората с увреждания....
-Тео и Ети с у4ителския синдикат.....
-като цяло синдикатите-Матакосмата
-хора от провинцията ни трябват,може би и студенстка организация .......КОй ще се погрижи?
-деца от домовете-това не го обсъдихме.Аз го поемам,но искам идеи Praynig

5.Билбордовете и филма-Иваб и Линда поемат нещата.Филма ще го завъртим ден-два преди протеста.Нали така беше newsm78

6.Инфо до медиите ще се пуска единствено и само от Линда и Иваб.МОля никой по никакъв повод да не подава инфо освен ако не е съгласувано  с тях двете Praynig

7.Писмото до общината .Утре сутрин Зари внася такова пак ,но с друга дата и място .С изисквания за линейка,охрана и паркоместа.Тука Гери ще натисне хората от Герб да натиснат.

8.Наша си охрана Mr. GreenНяколко мъжаги да изнамерим за авторитет Joy

9.Рекламни карета за вестниците.Линда И Иваб ще го проверят това как става и дали е възможно без пари да стане.

10.ДА се провери графика на Президента,Масларова и Местан.Ети и Нанди.

11.4уждите медии-Мери(ББС),,Линда

12.Дом 8.Тука малко не разбрах връзката,но Ева ще разкаже  Peace

13.Озву4аване.Аз поемам нещата ,имам принципно съгласие,но пак се говори.

14.Водещ.Две предложения има-Камен В.(Иваб) и Илия Луков(аз).

15.Известни ли4ности,социлно ангажирани оба4е.Вкл.политици.......Тука нищо не съм записала,освен:
-Илия Луков
-БТР(Нанди)
-Васко кръпката(?)

16.Радиата и вестниците.Нищо ,4е съм медиите,все пак уто4нения.
-ФМ (Петя)
-Витоша(Мери)
-Дарик(аз)

давайте вестниците,освен Капитал(Иваб).ТВ са:

БТВ (аз )
Говоря за ли4ни контакти.

17.ТРябва ни полит.лоби,но се изяснихме,4е ще е сборно,изклю4ващо  БСП,Атака,ДСП и НДСВ.Не се връзваме сконкретна партия,а ще исползваме хората,работещи и искащи да помогнат за каузата.Много беше дълъг тука спора,но истината е,4е без лоби няма да направим нищо,Особено в бъдещите последващи действия.
Тука нямам спомен кой кого ще гони и търси  Rolling Eyes

18.Вси4ко,свързано с рапе4атването на флайери,писмата и петицията ще трябва да се обмисли добре.Принципно Весето може,но ве4е говорим за голям обем и незнам дали само тя ще успее.Още някой можещ да разпе4атва?
Както и бланките за подписи на Петцията на място .

19.Маси,тетрадки,химикалки ..........Кой има и можеда донесе?

20.Монтаж на филма за билбордовете-ЕВА

21.Има възможност за излъ4ванене 4аст от филма по ТВ България,с директен наш коментар от студиото.Цяло предаване демек.

22.ПРИЗИВА за протеста.Кратък текст,мотото ни,което ще ни представя.Кратко,то4но и ясно!!!!!!!!

23.Инициативен комитет от вси4ки нас,за да сме по-представитвлни Mr. GreenОсвен ДБМ и кои още,под каква форма то4но.Иренка,Ети-идеи?

24.ДРуги нужни неща за самия ден:
-мегафони-Ети
-плакатите-ВЕсето и Тео
-палатка предложи ЕТИ Joy
-как да сме обле4ени.Върти ми се в главата в 4ерно или бяло newsm78
-с деца или без деца?
-Директори и деца от домовете,кои?


25.Координатори.2-3 от нас,които ще са на стенд бай за тел.,медии,контактните лица изобщо.Ще ги знаем до утре.

26.Самото проти4ане на деня хи4 не го за4екнахме.Програмата и кой ,какво и как като форма и време.

27.Среща в сряда .
В Колко ?

28.Вси4ко ,свързано с фото шопа и доп.оформление -Дамаянти  Peace
какво обя4е ще ни трябва на фотошоп.

29.Вси4ки възможни ангажирани с проблемите НПОта.АЗ Twisted EvilНо о4аквам предложения,4е не ги знам вси4ки newsm78
МОля ви само като пишете нещо към коя то4ка ще е ,за да се разбира Praynig

ми,мислим да ви стига за сега Twisted EvilКво изпуснах?


Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 22:57 от lavender

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
леле,кви сте бързи Joy

Тео,Дамаянти много я бива по фото шопа.СЕга ще я добавя като МОЛ Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 3 835
Предложенията по текстовете за плакатите:

Масларова да поживее в Могилино!

Помагайте, а не убивайте!

Масларова и Местан в Могилино! - повтаря горното.

Човешко отношение за децата от Могилино!

Те имат нужда от топла дума и прегръдка! Колко струва това?

Децата са на България, вие НЕ!

Децата от Могилино, лицето ни пред Европа!

Човещина, грижи и отговорност за децата!

Спете спокойно деца, Масларова бди над вас!

Масларова за децата: "Те толкова си могат!"
Ние за масларова: Тя толкова си може!

Това изрових от темата.

Тео,Дамаянти много я бива по фото шопа.СЕга ще я добавя като МОЛ Twisted Evil

Знам, Дамаянти ти си! Hug Joy

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
РОси, браво!
аз ще питам една позната за Васко Кръпката

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Значи да идваме тогава Thinking....то май само аз ще съм,но ще дойда!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
според мен са;

номера 3,5,6,9 и 10

както и "Масларова е срам за децата на България"

"България може без Масларова,но без децата-НЕ"

# 10
  • Мнения: 6 167
да, ето ме и мен. постнах в клю-то, но ето и тук.
с две думи там се заговорихме за аватара. аз по-скоро си го представям, като подпис.
направих нещо малко , няма очи, но ми харесва, че се вижда каквото трбява и шокира достатъчно, а и има.. ( извинете, ако прозвучи цинично) хубава комбинация на цветове. все пак това е принтскрийн, качеството не е върха на елхата.
за хубав слоган не ме е посетила музата, но съм против всякакви досадности в стил " Помогнете и пр."

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 23:36 от Lennie

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за лозунгите

1. Колко струва грижата за едно дете - ще я купим ли с увеличаване на заплатите
2. Когато бездействието убива...
3. БЪлгарската Холокоста /как ли се пише точно/ за децата с увреждания

нещо ми я няма музата
така съм потресена, че направо са мо като мисля за това и ми призлява.....

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
да, ето ме и мен. постнах в клю-то, но ето и тук.
с две думи там се заговорихме за аватара. аз по-скоро си го представям, като подпис.
направих нещо малко , няма очи, но ми харесва, че се вижда каквото трбява и шокира достатъчно, а и има.. ( извинете, ако прозвучи цинично) хубава комбинация на цветове. все пак това е принтскрийн, качеството не е върха на елхата.
за хубав слоган не ме е посетила музата, но съм против всякакви досадности в стил " Помогнете и пр."



харесва ми,ама ако може отдолу да има и "..........и вси4ки деца в домовете за увреждания".Малко ми е като рисунка Rolling Eyes
Мата днес предложи да е 4ерно-бяла  newsm78

# 13
  • Мнения: 6 167
аз също ще помисля за други слогани и ще ви предложа варианти.

лавендер, ще предложа, да. и наиситна - не е рисунка, снимка е. ти си гений.
някой помни ли това детенце как се казва?!

# 14
  • Мнения: 3 914
Аз ще съм на протеста СЪС ДЕТЕТО ,Роси не се сещам сама,но ще направя каквото кажеш,знаеш че време ще намеря Hug
Всъщност,това което предлагам аз:
Тъй като ,във филма видях ,какво би се случило с моето дете ,ако бе попаднало там/благодаря на Бога че не е/,защото Вики също не вижда и не ходи,предлагам ние ,родителите на деца с увреждания,особено тези на които им личи/като моето/ да сме там с децата,за да покажем как живеят те,а всъщност че и те могат да са щастливи,стига да имат необходимите грижи,които не се изчерпват с нахранвне и сменяне на пелената

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 23:19 от Viki i mama

Общи условия

Активация на акаунт