ТАРАМБУКА

  • 2 200
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Имам голямо желание, да подаря  Gift на брат ми тарамбука.Скоро има  nbirthdayрожден ден, но за съжаление не зная каква да бъде. Разглеждах в интернет, харесах си доста модели. Моля някой да ми помогне със избора или ако може поне съвет- дървена или метална(алуминиева,медна).Брат ми ще е на седмото небе.Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 074
Можеш да му подариш и едното и другото, качеството ще зависи от самия инструмент.
Все пак класиката си е дървена тарамбука. Можеш внимателно да огледаш кожата - не бива да има и драскотинка. Звукът трябва да е плътен и мек, а не да "дрънчи". Малките тарамбуки всъщност се използват само за определен звук или изобщо са чисто сувенирни, така че вземи средна или голяма.
Някои, металните в повечето случаи, имат дори ключове за настройка на звука. Ако не се лъжа, би трябвало да са настроени на ла или ми, за да бъдат добър "гръбнак" на останалите инструменти. Това е горе-долу.
Всички инструменти имат свои класове: от долнопробен до изключителен, все пак е въпрос и на пари. Съветвам те да купиш инструмента от голям магазин, не знам дали във Фактор например имат, но там със сигурност ще ти препоръчат нещо добро. Продавачите, Краси и Порто, са и известни музиканти (Блус трафик, Подуене блус бенд и др.), така че си разбират.
Късмет и много весело изкарване!

Общи условия

Активация на акаунт