Запушени канали на едната гърда

  • 709
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Мили майки моля ви за съвет.На 5.09.2007 се роди моята принцеса Цветиана и се кърмим и днес успешно,но на едната гърда имам чувството че част от каналите се запушиха.От външната страна стои като на буци и има и болка.Изчеждам се след всяко кърмене ,но не помага тази половина си остава напрегната и болезнена .Това е от 3-4 дни.Моля помогнете какво да правя за да се облекча?

# 1
  • Мнения: 1 328
Слагай топли компреси, не горещи преди изцеждане. Опитай да цедиш на ръка, с помпа - бавно и постепенно ще изчезнат бучките, но цедене трябва!
За да стимулираш рефлекса на потичане - слагай за малко на здравата гърда бебка, след 1-2 мин. на другата или да цедиш, или премествай бебето.
Слагай намачкани зелеви листа след кърмене и след цедене.
Слагай бебка по-често на тази гърда - тя е най-добрата помпа Simple Smile
Съветвам те да те изцеди някоя акушерка примерно ако до утре не успееш да се справиш с проблема. Или поне облекчение ако не усетиш.  Peace
Има едно мазило - за мастит при крави, на мен много добре ми влияе.
Лецитин - на Валмларк примерно, поне 4-5 дневно..
Има и хомеопатични за отпушване на канали - Белладона 9 CH. Но и за него лекар попитай..
Успех пак!

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 13:59 от jenny_b

# 2
  • Мнения: 1 672
най -  добрия вариант е да се изцедиш на ръка болезнено е но е най добре.При мен беше по същия начин със възпалени канали само че и неможаха да ми ги отдушат дори и с инжекции.Така че давай смело изцеждане на ръка.Това е моя съвет иначе може и мамстит да се получи

# 3
  • Мнения: 176
На мен веднъж също ми се случи, помогнаха ми компресите със спирт, която правиш на мястото където е бучката и същевременно повдигаща превръзка на гърдата ( напремер с кърпа препасваш гърдата или някоя блузка по тялото така че да повдигне гърдата), и естествено не трябва да спираш изцеждането.Има един вариант на изцеждане ,който не е така болезнен.В буркан слагаш топла вода колкото гореща може да понесе зърното ти и потапяш гърдата така че да се образува вакум, млякото само започва да изтича.

# 4
  • Мнения: 407
Няколко пъти ми се запушиха млечните канали и знам,че колкото по-бързо действаш за тяхното отпушване толкова по-добре.
jenny_b ти е отговорила много изчерпателно.Аз съм правила почти всичко което ти е написала.Пълнех също едно малко шише от мин.вода с топла вода и с него масажирах бучката.Слагах малкия да суче възможно най-често.Не се бави защото може да се получи мастит и вече става по-опасно.
След няколко бучки единственото което ми помогна на мен е едно хомеопатично лекарство.Не мога да се сетя за името.Последната бучка се разнесе за по-малко от 24 часа,после го пих няколко седмици и от тогава до сега не съм имала повече проблеми.
Успех и пиши как вървят нещата.

# 5
  • Мнения: 95
Направих компрес с зеле и изтисквам с помпата на Авент през около 30 мин като че ли има ефект nikol5

# 6
  • Мнения: 95
Nikol5 имали вариант да се сетиш за името на хомеопатичното лекарство

# 7
  • Мнения: 407
До сега се чудех къде да погледна за да се сетя.Една мама ми го беше написала на лични,но съм го изтрила и се сетих,че в една книга за кърменето също го пише.Лекарството се казва Бриония Сн6. Първия ден ги пиех по 6 гранулки на 2 часа,на следващия ден когато всичко беше вече изчезнало намалих на 3 пъти на ден пак по 6.Така продължих 2-3 седмици и спрях.Когато усещах напрежение в гърдите си взимах по 3 гранулки и повече бучки не съм имала.
Пиши ако има подобрение.С помпата не е толкова ефикасно,бебето суче по силно от помпата.Може преди да даваш да суче да си правиш топъл компрес за да потича по-лесно млякото.

# 8
  • Мнения: 1 440
Хомеопатичното, което срещам тук във форума е Bryonia 9CH. Има и някоидруги - Phytolacca 9CH, Pulsatila 200CH
Аз също си патих така с бучки, мастити, абсцеси. Това, което мога да кажа е:
- правиш компрес от настрърган лук+цедено кисело мляко и намазваш гърдата; увиваш с нещо плътно, но не стегнато и стои 2 часа
- вземаш горещ душ и същевременно масажираш по посока от бучката към зърното около 5-10мин.
- цедиш веднага след банята (или кърмиш)
- слагаш студен компрес за кратко или зелев лист (но внимавай зелето предизвиква потискане на лактацията)
М/увременно пиеш лецитин (ако е от 1200мг около 3-4бр. като при подобрение намаляваш дозата плавно до 1 на ден профилактично докато кърмиш)
Гледай да не спиш в/у тази гърда, за да не притискаш каналите  Peace

# 9
  • Мнения: 332
wichi освен всичко, което са те посъветвали, пробвай да изцедиш гърдата, както на теб ти е най-удобно и след тъова бебка да яде от нея, като е гладна дръпа по-силно. Докато има, после я слагаш на пълната гърда. Така всеки път. Аз последно имах запушване когато сина ми беше на 4 месеца, а уш трябва да издърпва всичко, но бяха жегите и така се случи........буцата омекваше бавно, и болката не отшумя изведнъж. Отне около седмица, докато си почувствах гърдата съвсем като преди. Акушерка ми каза, да наблюдавам да не вдигна температура и гърдата дане све втвърдява повече, или буцата да става по-голяма, и да продължавам да цедя преди всяко кърмене, и бебо винаги на нея да почва. КАто мине проблемът, кръмата се регулира и в двете гърди за около 3 дена.
С таткото докато мислехме как и какво - той вика, защо не пробвам със редуване на студен и топъл компрес. Това след 3тия ден вече. Знам че студен компрес не се препоръчва. Но....първо студения компрес, около 15 минути, за да свие съдовете.  И после топъл, пакоколо 15 мин., колкото можех дапонеса или под душа, за да се разширят съдовете, и веднага след това цедене. като че имаше ефект и това.
Стискам палци да не става по-сериозно и да отшуми скоро.

# 10
  • Мнения: 126
И аз преживях няколко запушвания. Правих какво ли не, но най-голяма полза видях от бутилка с топла вода/колкото можеш да търпиш/ на мястото и бебка да суче в същото време. Няма по-добра помпа от бебето. Успех!

# 11
  • Мнения: 95
Хиляди благодарности на всички,мисля че положението е горе-долу овладяно сега започвам поддържаща терапия.Още веднъж много благодаря на всички.Желая лека и успешна седмица,целувки на всички бебета
 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт