ЕДНАТА ГЪРДА Е ПО ГОЛЯМА ОТ ДРУГАТА

  • 7 534
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Здравейте момичета.Много съм притеснена.Имам дъщеричка на 6 месеца,която кърмя.Проблема е там,че едната ми гърда(лявата) винаги е по голяма от другата.На моменти-по твърда и леко болезнена.В нея има винаги повече кърма-около 100 гр.съм цедяла.А в другата гърда има по малко-около 50 гр.цедя.Сутрин в 5-6 часа когато трябва да се кърмим,лявата ми гърда е огромна и пълна,а дясната си е нормална(не много пълна ).Моля ви,пишете ако сте имали подобни проблеми.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 254
Здравей, при мен е същото положение - просто лявата ми гърда е по-развита и по-млекодайна. Тя е й тази, която се препълва видимо, другата много рядко. Не мисля, че е проблем - при повечето жени двете гърди не са еднакво развити. Кърми си спокойно!  bouquet

# 2
  • Мнения: 873
и моите са с видима разлика в размера,та се чудя когато спра да кърмя дали ще се изравнят? newsm78

# 3
  • Мнения: 11 003
И при мен лявата е малко по-голяма, поради същата причина.

и моите са с видима разлика в размера,та се чудя когато спра да кърмя дали ще се изравнят? newsm78

Да, ще се изравнят.

# 4
  • Мнения: 242
за съжаление и при мен се получи същия проблем по същото време на кърменето, после постепенно малкият изостави лявата гърда и оттогава до днес го кърмя само с дясната (в която постоянно тече кърма за него Laughing)лявата е два пъти по-малка от дясната и едва ли ще се изравнят като спра да кърмя-коригирам донякъде дефекта със сутиени с банели-в магазините на ZA-ZА продават един модел на Атлантик-спортен-от чист памук-много е красив -15 лв....Надявам се второто бебе да компенсира нещата...а после-силикон Mr. GreenСлед като забелязах, че гърдите ми са станали различни взех да разпитвам-дори бях пуснала тема тук...единственото, което ми се стори ефикасно, но вече бях пропуснала момента беше, че явно детето предпочита едната гърда пред другата-при мен при по-малката каналите бяха по-малко)-съветът беше да поставям детето на лявата гърда в същата позиция, все едно суче от дясната...И накрая-не се притеснявай толкова- в началото и аз бях в ужас-сега някак свикнах-дори на морето ми беше готино-продават много красиви бански, които компенсират дефекта...В името на детенце си струва-поне така смятаме аз и мъжът ми:) Hug

# 5
  • Мнения: 4 300
Момичета, това е абсолютно нормално. Няма човек без асиметрия. Аз също откак кърмя имам разлика между гърдите, понякога по малка, понякога по голяма. 99% съм сигурна че ще се коригира след като спра да кърмя.
Имам приятелка, чиято асиметрия беше малко по силно изразена, без да е раждала и кърмила.
На мен например веждите са ми леко различни, какво да се прави, не сме идеални. За тях със сигурност нямам надежда да се оправят някога Mr. Green.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравей, при мен е същото положение - просто лявата ми гърда е по-развита и по-млекодайна. Тя е й тази, която се препълва видимо, другата много рядко. Не мисля, че е проблем - при повечето жени двете гърди не са еднакво развити. Кърми си спокойно!  bouquet

при мен положението е същото, само че по - млекодайна ми е дясната  Wink

# 7
Каката съм кърмила 2г5м, 6-7мес от които само от лявата гърда. Тя стана очевадно по-голяма. Тя се отби когато бях бременна във 2месец. Почти веднага лявата гърда стана със размерите на дясната и нямаше никаква разлика. Сега с малката пак лявата е по-млекодайна и по-голяма. Но сега кърмя и от двете гърди и разликата не е толкова видима. Само аз я виждам. Затова и съм 100% сигурна, че след кърменето ще се уеднаквят. И да се кърми от едната гърда, или предимно от едната няма проблем, освен донякъде естетически, които е на заден план  Grinning

# 8
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
И аз съм в същото положение.По голямата гърда има и повече канали и по лесно се изцежда.Може би  причината е в каналите.

# 9
  • Мнения: 801

при мен положението е същото, само че по - млекодайна ми е дясната  Wink
и при мен дясната беше по-голяма. ПО принцип дясната гърда ми беше  по-голяма, но едва забележимо...по време на бременността ми обаче видимо се уголеми...гинекологът, който ми следеше бременността, ми каза, че когато спра да кърмя ще се уравновесят двете гърди, т.е. както бяха преди да забременея, с едва доловима разлика...Е, да, ама не - кърмих Радост 5 месеца...от тогава е минала една година, а дясната ми гърда си е направо фрапантно по-голяма от лявата.......

# 10
  • Мнения: 872
На мен пък обратно - по - малката гърда е по-млечна,а беба почти не суче от по-голямата,сигурно защото зърното й е по-неудобно.И въпреки това по-млечната гърда пак си е по-малка.

# 11
  • Мнения: 455
При мен лявата гърда е видимо по-голяма и това е резултат от нощното кърмене на сина ми. Когато стана на 6 месеца - докато спрях да го кърма на година и два месеца той спеше в нашето легло - от лявата ми страна. И естествено при 3-4 пъти будене и кърмене през ноща тази гърда се стимулира повече , образува повече кърма и е по-голяма. Дори през последните 3 месеца се кърмехме единствено от лявата гърда. Като спрях да кърмя - гърдите се изравниха напълно...

Сега с второто ми дете всичко се повтаря. И дъщеря ми предпочита лявата гърда. Понякога дори ми отказва да суче от дясната. Това, което съм сигурна обаче, е че когато ми дойде кърмата на втория ден след раждането - нямаше разлика между гърдите. Тази разлика се образува постепенно с времето в зависимост от предпочитанията на бебето или на майката...

Общи условия

Активация на акаунт