Как може да се провери дали пъпната връв е увита?

  • 10 262
  • 73
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 262
Здравейте бъдещи мамчета,
Имам странен въпрос  newsm78, извинете ме ако вече сте го обсъдили по други теми.
Има ли изследване или преглед, чрез който да се провери дали пъпната връв на бебчо е увита? Знаете, че това е доста опасно особено при естествено раждане та се чудя дали може да се провери предварително.
На мен засега ми се оформя цезар по предписание, но.... ако успея да си оправя проблема с очите, може и да ми разрешат естествено.
За протокола  Grinning, тъй като се включвам за сефте - чакам девойка на 22.11

# 1
  • София
  • Мнения: 408
Здравей!
Може да се види дали е усукана на ехограф и това задължително би трябвало да го направят преди раждането.
УСПЕХ!!! Simple Smile

# 2
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Само чрез ехограф може да се види  Peace

# 3
  • Мнения: 2 746
И мен ме вълнува този въпрос.Моето бебе се очаква да е едричко и напоследък почвам да си представям разни страхотии с пъпната връв.Докторката нищо не ми е споменавала до момента.

# 4
  • Мнения: 296
И на моето дете беше увита пъпната връв, но не около вратът, а над рамената като тиранти беше се увила и ръцете му бяха  дръпнати назад, което пак затрудни малко раждането. Нищо не видяха на ехографа преди това Thinking. Даже и аз преди да родя това бях питала лекарката, която ми води раждането и тя ми каза, че това се виждало в процеса на раждане (което много ме съмнява)

# 5
  • Мнения: 5 401
... това се виждало в процеса на раждане (което много ме съмнява)

 newsm78

Би трябвало УЗ да покаже! Успешно раждане, бременлийки!   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Вижда се на ехограф, спокойно.
Моят лекар ми показа, че не е омотана (този път) и как би изглеждала, ако е омотана. Гледат се едни сенки и удебелявания.
Проблема с очите надали ще можеш да си го оправиш до раждането  Wink

Иначе, заповядай в нашата ноемврийска темичка в отчетните форуми.   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 672
Здравей!
Може да се види дали е усукана на ехограф и това задължително би трябвало да го направят преди раждането.
УСПЕХ!!! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 502
Хм, а моята доки беше абсолютно убедена, че не може да се види, понеже и аз и зададох същата питанка. Аз ще раждам живот и здраве октомври и се чудех и за това. Тя каза, че пъпната връв е пихтиесто образувание, което нямало как да се види на ехото. Всичко ставало ясно на самото раждане, което не ме успокои много...  Sad

# 9
  • Мнения: 4 111
Хм, а моята доки беше абсолютно убедена, че не може да се види, понеже и аз и зададох същата питанка. Аз ще раждам живот и здраве октомври и се чудех и за това. Тя каза, че пъпната връв е пихтиесто образувание, което нямало как да се види на ехото. Всичко ставало ясно на самото раждане, което не ме успокои много...  Sad

И моята така ми каза, може да са ни излъгали, досещам се защо.
 #Cussing out

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е вярно - увитата пъпна връв не се вижда на ехограф!
Най-често може да се разбере по тоновете на бебето, които са влошени и(ли) постоянно се движат в обезпокоителни параметри.
Обикновено увиването не представлява проблем за раждането, освен ако не е увита прекалено много пъти и е силно скъсена, така че не позволява слизането на бебето. Повечето бебета се раждат с увиване на връвта около някоя част от тялото. Неслучайно при раждането на главата рутинно се проверява дали връвта е около врата - просто се случва при много голям процент бебета.

# 11
  • Мнения: 4 111
Кремито, погледни в отчетните теми http://www.bg-mamma.com/index.php?board=30.0, тук бременните обсъждат много неща, темите са разделени по месеци, в зависимост от това кой кога очаква бебето си! Леко раждане!  Hug

# 12
  • Мнения: 353
Вижда се на ехограф.

# 13
  • Мнения: 3 478
Незнам вижда ли се на ехо или не, но тук не гледат. Направо си раждаш без това да е потвърдено. Както Хедра е казала, затова в процеса на раждането се закача монитора на корема, за да се ориентират по тоновете. Като се покаже главата наистина проверяват вратлето за увиване и реагират на място. На моята дребуска и беше увита, но това се случва доста често Peace

# 14
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не е вярно - увитата пъпна връв не се вижда на ехограф!
Най-често може да се разбере по тоновете на бебето, които са влошени и(ли) постоянно се движат в обезпокоителни параметри.
Обикновено увиването не представлява проблем за раждането, освен ако не е увита прекалено много пъти и е силно скъсена, така че не позволява слизането на бебето. Повечето бебета се раждат с увиване на връвта около някоя част от тялото. Неслучайно при раждането на главата рутинно се проверява дали връвта е около врата - просто се случва при много голям процент бебета.

Напротив, вижда се... Когато мен ме гледаха, лекарят ми показваше пъпната връв, увита около вратлето на бебо ... Или си е измислял ?

Общи условия

Активация на акаунт