гаранционен срок на дограма

  • 3 758
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Имаме ПВС дограма от 4 години , но вече вътре между стъклата има мухал.Самите стъкла са сиви от вътре и замъглени .Интересуваме има ли някакъв таранционен срок в които можем да направим рекламация.Все пак явно не е бил добре уплатнен стъклопакета.

# 1
  • Мнения: 215
Гаранционният срок на стъклопакета е отделен от този на дограмата . Обикновено е 7-10 години . При всички случаи би трябвало да сте в гаранция . Всички пакети ли са ви така ?

# 2
  • На село
  • Мнения: 873
Това лято слагахме дървена дограма със стъклопакет и PVC дограма на един друг прозорец. И двете фирми дадоха гаранция на стъклопакета 5 години.

# 3
  • Мнения: 8 999
В договора,  който сте сключили с фирмата  при поръчката на  дограмата, със сигурност има клауза за гаранцията.

# 4
  • Мнения: 646
При нас също в договорите с фирмите , в които сме поръчвали дограма пише гаранциа на дограмата и на стъклопакета. Имам проблем в кухнята, но гаранцията е изтекла..

# 5
  • Мнения: 227
Същия проблем го имаме и ние. Накрая преди месец решихме да сменим стъклопакета, защото няма друг начин, извикахме си друга фирма, момчетата махнаха дефектните и поставиха нови прозорци, останалите, които бяха останали нормални стъкла ги обезвъздушиха и обезводниха(не съм сигурна, че така се казва, но пробиваха някакви дупки в дограмата).
много гаден проблем, на нас Скай лайн не ни зачетоха гаранцията, според тях конденза и този проблем били от Стайните растения!  #Crazy

# 6
  • Мнения: 852
В моят договор за смяна на дограма пише,че имам 3 години гаранция/за монтаж и херметичност на стъклопакета/Вече я имам от година и половина и досега за щастие не ми се е налагало да ползвам гаранцията!Профйла ми е немски от фирмата казаха,че и това е от значение,защото тогава когато избирахме дограма за българската даваха гаранция 1 година!

# 7
  • Мнения: 1 896
За стъклопакета гаранцията обикновенно е 6 месеца ,а за дограмата различно-минимума е една година.Това ориентирочъчно са гаранциите,които дават фирмите производители на дограма.
А иначе фирмите производители на профила дават гаранция за самия профил около 50 години.

# 8
  • София
  • Мнения: 74
Не съм доволна от фирма "Градеви" в София гаранцията на стъклопакета  е 5 години в договора ни, а вече на 3 години след монтажа стъклата са матови и замъглени. Въпреки посещението на човек от фирмата ни казаха, че няма нищо на стъклопакета.
Моето мнение, е че явно дограмата на която и да е фирма издържа към 5 - 6 години и след това се сменя стъклопакета неизбежно е.

Общи условия

Активация на акаунт