В множествено число

  • 654
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Въпросът ми е към майките, които употребяват множественото число: ние ядохме, ние се кърмехме, ние се напишкахме, ние се разболяхме...
Та винаги ми е било чудно тук във форума това събирателно отношение/изказване/изразяване на майки.
Защо го правите?
Чувствате се по единни с децата си?
Така усещате нещата че са по правилни, отколкото да употребите единствено число за своето дете?
Доста често ме учудва този начин на 'изразяване', а и примерно за мен детето ми е самостоятелен човек/индивид и някак не ми идва 'отвътре' да употребя -  ние се напишкахме - изпозвам може би ние се разхождахме, защото наистина двамата се разхождахме, или играхме, но заедно го направихме..
Моля Ви, бихте ли ми обяснили каква е причината за използването на това 'множествено число' във вашите постове

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Това е 346-та тема по този въпрос. Последната е от преди месец някъде  Peace

# 2
  • Мнения: 1 080
Защо не ? Когато детето ми боледува - аз боледувам с него .На един месец е много индивидуално детето ще знаеш .

# 3
  • Мнения: 2 161
Никога не съм говорила по този начин,но като гледам как постоянно се пускат теми на тази тема,от вътре ми идва да започна.

# 4
  • Мнения: 2 161
Защо не ? Когато детето ми боледува - аз боледувам с него .
Е,направо не се сдържам да попитам- а когато ака?

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
Шанел, благодаря ти, аз се стърпях. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 951
Tigercheto , ако наистина толкова те интересуваше този въпрос, и не целеше да се правиш на интересна, щеше да си пуснеш търсачката. Има един куп теми за това  Peace

# 7
  • Мнения: 2 161
Тигърчето точно прави интрига в момента.След близането на лъжици,следва да се скубем за множественото число и накрая за мъжО.И след това предлагам всички заедно да оскубем създателите на рекламата на ГарниеР.Вярно е,че ме дразни използването на множествено число,както и мъжО,ама в крайна сметка който както си иска да си казва на детето и на мъжа.Нали не говорят на моето дете и на моят мъж.

# 8
  • Мнения: X
Е, не, само преди седмица - две имаше същата тема!

Общи условия

Активация на акаунт