Отговори
  • Мнения: 332
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1097/
преди 3 дена прочетах тази статия, и не ми мирва главата. Как може този продукт да се препоръчва от Българската педиатрична асоциация, и как може това да е добър старт за моето, вашето дете. Ако погледнете енергийната стойност на продукта http://www.danone.bg/products.php?id=8   та той съдържа 16,5 гр. въглехидрати. Не пише колко са от добавена зарах, но ако не са от зарах, то са подсладители. Тези 16,5 гр. са 3 супени лъжици захар на 100 гр. кисело мляко ?????( да приеме, че 5 гр не са добавена захар, остават 2 пълни супени лъжици) И това се препоръчва от педиатри  newsm78  "еднакво подходящ за сутрешна или следобедна закуска, за десерт с обяда или вечерята" Ако дам на детето си на сутрешната закуска, на следобедната и на вечеря за десерт, това прави 50 гр рафинирана захар. Кои лекар би го препоръчал? До какво води всекидневната употреба на толковаа захар? 
още един цитат: Пордуктът осигурява солидна основа за здравословен растеж в ранна детска възраст. Верно - има калций, има вит. Д, има протейни (двойно на количеството на съдържащото се в киселото им мляко (Кисело мляко 3% масленост, В 100 г продукт се съдържат:Мазнини: 3 g, Въглехидрати: 4.1 g, Белтъчини: 3.3 g,)

Та, разбирам, че това е рекламна кампания за Данон, няма лошо, нооооооо педиатричната асоциация да го препоръчва?
Това е моето мнение, вие какво мислите, и бихте ли давали такава закуска/десерт системно, вместо обикновенно кисело мляко с нарязан плод и захар (която няма да е 2 суп. лъж. на 100 гр) , или мед (още по-добре)?

# 1
  • Мнения: 423
Да, аз давам на дъщеря ми Данонино следобед. честно да ти кажа въобще не съм се замисляла толкова подробно върху това колко захар има и т.н. виждам, че го яде с апетит и определено и харесва, а държа да отбележа, че по-принцип хич не е по сладките неща. Аз не съм маниачка на това какво точно яде, защото си мисля, че няма смисъл.

# 2
  • Мнения: 3 478
Ами те едва лиочакват по 3 пъти на ден да се дава това кисело мляко на децата, според мен просто дават пример по кое време на деня е подходящо. Твоя си работа дали ще го ползваш веднъж или три пъти на ден. Ние докато си бяхме в БГ точно това ядеше малката за закуска (или по едно на ден). Аз лично не бих и дала едно и също за закуска, десерт и следобедна закуска в един ден.

# 3
  • Мнения: 332
основната ми мисъл беше, че според мен, не би трябвало да се препоръчва от педиатрите, при наличие на толкова захар в 100 гр. продукт. Иначе, да отвреме на време бих давала, но не всеки ден. Не намирам за нужно, камо ли повече от веднъж на ден.

# 4
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не давам на детето си купешки плодови млека (той и не ги харесва), но като се замисля какъв плод има вътре .... ooooh!!

# 5
  • Мнения: 1 065
Не давам такива неща точно по описаните от теб причини. За щастие няма и драми по този повод, защото дъщеря ми не е фен на подобен род десерти. Разбирам какво имаш предвид- това че нещо е препоръчано от т.нар. педиатрична асоциация (спомняме си и случая с водата на Девин), съвсем не значи че е разумен избор, а би трябвало да е точно така. За щастие имаме глави на раменете си и можем да преценим  Wink

# 6
  • Мнения: 773
Не давам на детето си купешки плодови млека (той и не ги харесва), но като се замисля какъв плод има вътре .... ooooh!!

 Миналата седмица ядох Данисимо с плод ягода. Малко странни ми се сториха тия плодове, ама нали често не купувам, викам си може да са си такива. Естествено не го изпих цялото, зощото ми стана едно тежко някакси. Е познайте после какво съм правила цяла нощ. Sick
 
Данисимо вчера за първи път дадох на Анди да опита. Но едва ли често ще му купувам, защото честно да си кажа ми се струват скъпички за тоя грамаж. А захарта и съставките въобще не се сетих да погледна. Embarassed Само погледнах да няма плодове вътре.

# 7
  • Мнения: 19 272
честно някой от вас вярва ли,че Данонино съдържа всичките описани полезни вещества?!преди време имаше едно изследване колко лактобацили се съдържат в отделните марки кисели млека.всички млека на Данон не съдържаха почти никакви .след този случай не бих вярвала повече на тези али бали на Данон.просто са си платили ,за да се препоръчва тази глупост от Асоциацията на педиатрите.

# 8
  • Мнения: 423
Не давам на детето си купешки плодови млека (той и не ги харесва), но като се замисля какъв плод има вътре .... ooooh!!
А плодовете, които ти и даваш какви са ако не е тайна?! newsm78

# 9
  • Мнения: 22 343
Аз лично не бих давала на детето си никое от млеката рекламирани от Данон, че стават за деца.
Всичко е нишесте, захар и т.н. И после ми обясняват, че било здравословно.
А след това се чудят и защо имало толкова много затлъстели деца.

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не давам на детето си купешки плодови млека (той и не ги харесва), но като се замисля какъв плод има вътре .... ooooh!!
А плодовете, които ти и даваш какви са ако не е тайна?! newsm78
Ами давам плодове според сезона и то подбрани с любов Hug -домашни (ако имам възможност),пресни , свежи , без загнило(случвало ми се е в плодово мляко на Данон точно такъв вкус да улуча)!Нали не си мислиш , че зимата като си купиш плодово  мляко ягода вътре има пресни ягоди ooooh!!Достатъчно ли изчерпателна бях! Wink

# 11
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Всички знаят че истинското мляко е някъде другаде, но не и в продуктите на Данон

# 12
  • Мнения: 423
Не давам на детето си купешки плодови млека (той и не ги харесва), но като се замисля какъв плод има вътре .... ooooh!!
А плодовете, които ти и даваш какви са ако не е тайна?! newsm78
Ами давам плодове според сезона и то подбрани с любов Hug -домашни (ако имам възможност),пресни , свежи , без загнило(случвало ми се е в плодово мляко на Данон точно такъв вкус да улуча)!Нали не си мислиш , че зимата като си купиш плодово  мляко ягода вътре има пресни ягоди ooooh!!Достатъчно ли изчерпателна бях! Wink

хубаво, но подбраните с любов плодове не ги правят по-хубави и качествени каквито са били преди години!!!!! Naughty

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз давам 1-2 до 3 пъти в седмицата.Като сме навън ми е малко сложно с плодовете.Не се бях замисляла за захрта,но невероятно много ми се вижда,ако е истина разбира се.

# 14
  • Мнения: 417
Давам  три пъти в седмицата.Харесва го и го яде,едва ли ще и стане нещо.Относно плодовете подбрани с любов,за които прочетох по нагоре,мисля,че е пълна глупост.Не всеки има възможност да си гледа в тях плодове или зеленчуци.Ще ми обясните ли как да си гледам банани?Отиваш на пазара и си купуваш плодове и зеленчуци,обаче тогава си казваш:А не!Аз не знам как са ги гледали тези продукти,каква и по колко тор са слагали,дали са отглеждани на екологично чисто място...и т.н.И к'во правим тогава?  33uuНяма да даваш на детето,защото не са здравословни.
И аз се старая до колкото мога да си храня детето здравословно,но ....такова вманиачаване вече ми идва в повечко.Едва ли ще стане нещо ако изяде една лъжичка повече захар от това ,което му се полага за седмицата примерно.

Общи условия

Активация на акаунт