Колко е нормално да спи бебе на 2 месеца?

  • 937
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здравейте,

Сигурно някои ще ми се смеят (и дано да е така), но се притеснявам, че моето бебче спи много.
Той е на 2 месеца, но спи непробудно по 5-6 часа и не само през ноща, но и през деня .......
А нали уж така малки се будят да ядат всеки 2-3 часа??

Аз го кърмя само (не е на изкуствено) а кърмата бързо се усвоява.

Наддава тегло малко, и лекарката му на контролния преди месец каза, че бил ОК - другата седмица пак е на контролен преглед .... Но аз да попитам все пак. С баткото бях на крак денонощно всеки час-два .....
И сега затова питам

# 1
  • Мнения: 1 371
Моето почти не спеше през деня, ако се излъжеше за 20-30 минути за целия ден.  ooooh! Малко пък беше притеснително това. Сега си спи по един час и сутрин, и следобяд.
Щом педиатърката ти не казва нищо, значи всичко е наред.

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Мога само да казжа, че благородно ти завиждам. Mr. Green При нас спането от втория месец стана мисия невъзможна и все още е така. Crazy
Но, сериозно по въпроса ти, ако наистина се притесняваш, консултирай се отново с лекар. Макар че на твое място едва ли бих се тревожила, все пак всяко дете е различно от останалите,а и толкова бързо се променят...

# 3
  • Мнения: 1 596
Бебетата растат докато спят Heart Eyes Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 244
Е, и аз малко завиждам  Grinning Не мисля, че е притеснително.
Колко кърмения ви се събират за денонощие и колко наддава?

# 5
  • Мнения: 73
Първият месец не е хубаво да спи повече от 4-5 часа.Вече не е притеснително.Явно му стига млякото.

# 6
  • София
  • Мнения: 606
И ние спим по 4-5 часа и сме само на кърма. Педиатърката ни каза, че сме надали нормално. Още края на пырвият месец си направи храненията 5-6 на ден, но пък си хапва малко повечко 100-135 мл на хранене. Така че, няма нищо притеснително.

# 7
  • Мнения: 280
Много благодаря за отговорите.
Аз забравих да кажа нещо важно - бебчо му правиха тешка операция на сърцето преди да стане дори на 2 седмици, така че 1виа му месец беше малко съкратен като се има в предвид, че след такава операция трябваше да се научи да диша и всичките му органи да функционирят отново ...

Но вече мина 1 месец след операцията и той предимно спи. Хапва си поне 5-6 пъти, но не яде дълго - докато отвори очи и реши че е гладен и аз почна да го кърмя той пак е заспал.

Наддава но не чак толкова много ...

Купила съм си кантар тук и ще го премеря пак да ви каза колко наддава.

Благодаря за отговорите!

# 8
  • Мнения: 11 003
На 2 месеца дъщеря ми започна да спи по цяла нощ без да се буди. Сутрин отново спеше по 1 час, следобяд по още 2-3 часа. Само на кърма е.
Не си усложнявай живота с кантар, щом бебче изглежда добре и пълни памперсите, значи си хапва колкото трябва.

# 9
  • Мнения: 438
Звездомир на вашата възраст спеше по много малко.Мъчиха го колики.Когато отминаха започна да спинка повечко.Ако всичко си му е наред не мисля че трябва да се притесняваш,някои бебета спинкат повечко  Wink .Когато раждах в стаята имаше едно такова бебче. Майка му едва го събуждаше за кърмене,а като започнеше да суче след 10 минути заспиваше на гърдата. Така че някои просто са си поспаливи.  Hug

# 10
  • Мнения: 1 098
Ние също сме на два месеца, през деня спим понякога по 4 часа, през нощта и по 8 часа, по- често по 6, на кърма сме, не се притеснявам Peace

# 11
  • Мнения: 353
Че като му се спи!
Ние сме почти на 4мес и бодърстваме около 4-5 часа за 24. Всичко останало е сън. Hug

Общи условия

Активация на акаунт