как да разбера дали наистина съм осиновена?

  • 10 355
  • 7
  •   1
Отговори
Прочетох (в закона) че при пълно осиновяване на дете, осиновителите могат да сменят името му така както намерят за добре ако детето е под 14г. Следователно се губи връзката със биологичните родители напълно...
Та проблемът ми всъщност е такъв: преди известно време баба ми ми каза, че съм осиновена. Незнаех дали да и вярвам затова попитах баща си, който категорично отрече. Майка ми е починала отдавна а двамата ми най-близки роднини ми казват съвсем различни неща...
Има ли някакъв начин да разбера истината?

# 1
  • Мнения: 1 249
Прочетох (в закона) че при пълно осиновяване на дете, осиновителите могат да сменят името му така както намерят за добре ако детето е под 14г. Следователно се губи връзката със биологичните родители напълно...
Та проблемът ми всъщност е такъв: преди известно време баба ми ми каза, че съм осиновена. Незнаех дали да и вярвам затова попитах баща си, който категорично отрече. Майка ми е починала отдавна а двамата ми най-близки роднини ми казват съвсем различни неща...
Има ли някакъв начин да разбера истината?

На колко години си сега ?

Няма закон, който да ти дава безусловно тези права, независимо какво пишат журналистите.

Питам за възрастта ти не защото тя би ти дала правото да научиш каквото и да било само на това основание, а ако си по-малка да не се тормозиш излишно.

Първо поеми дъх, усмихни се, запали една свещичка за майка си и се опитай да се грижиш добре за себе си - здрава ли си, учиш ли нещо, има ли занимания, които да са ти приятни ?

Ако баща ти казва нещо - бих го разбрала, веднъж е загубил майка ти, може да го е страх от страха му да не загуби и теб.

Баба ти и баща ти в добри или поне в търпими отношения ли са ?

Ако си малка, моля те, помисли над идеята ми, че има време пред теб и след като станеш на определена възраст ще си по-силна за да научиш, ако все още искаш. Никой не ти забранява нищо да мислиш и чувстваш, само те моля да си грижовна лъм себе си.

 Hug Hug Hug

# 2
Значи подред Simple Smile Почти на 18 съм, все още уча. Всъщност смятам, че не ми е рано да знам истината. Сигурна съм, че няма да промени отношението ми към семейството, но просто е много объркващо когато от двете страни те заливат с различна информация...
А относно баща ми и баба ми.. ами като куче и котка са, за търпимост въобще неможе и дума да става

# 3
Лесли,
от една страна, слушай Мираета, защото тя е минала по този път и знае какво говори. Особено по точката: грижи се за себе си. Това е много, много важно, най-напред се грижи за себе си! Не за баба си, за баща си, за който и да е -  за себе си! От друга страна, когато те тормози такъв въпрос, много е трудно да запазиш спокойствие и да продължиш, все едно, че нищо не е било. истината лекува, даже когато боли. Най-вероятно ще отвориш рани на много хора, може да те залее мръсотия, воня и гной, но само така ще можеш да разчистиш и собствената си душа. Знам, че пак ще ми се намесят тези, които са осиновени и ще кажат, че не съм в състояние да ги разбера. Но това се отнася и за други ситуации в живота, когато става въпрос за тайни и дълго покривани и отричани чувства. Кога човек е готов да узнае истината, никой не може да каже.
Не е изключено баба ти да ти говори тези неща, за да обиди баща ти. Старите хора по мои наблюдения понякога губят контрол над приказките си поради склероза и пр. Опитай да намериш хора около тебе, с които да споделяш и да те подкрепят. продължавай да пишеш и тук.
Прегръдки и успех в училище!  Hug

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,също на твоята възраст разбрах,че съм осиновена и точно майка ми беше починала и точно като теб не знаех да ли да вярвам на тази информация-питах една роднина и тя така ми отговори,че точно нищо не каза.На сутрината баща ми като се прибра от работа го попитах директно-той се разплака и ми каза.От този ни разговор минаха 10 години и аз,никога по-вече не го споменах!За мен няма никакво значение,че съм осиновена и никога не проявих любопитство относно хората,които са ме създали!

# 5
  • Мнения: 43
Родители са тези, които са те отгледали а не тези които са те изоставили

# 6
  • Мнения: 1 249
Родители са тези, които са те отгледали а не тези които са те изоставили

Тя не се съмнява в това, кои са родителите и и кого обича и зачита като такива.

Защо мислите, че трябва да и го кажете с едно изречение.?
На мен така с едно изречение повече ми прилича на упрек от Ваша страна към момичето за това, че си е позволило да мисли и пише по въпроса.
След това изречение  няма шанс тя да се почувства по-добре.
А Вие ?

Извинете ме ако греша !

# 7
  • Мнения: 3 715
И на мен на такова ми заприлича, да не говорим, че не виждам връзката с темата.

ДЕТЕТО ИМА ПРАВО ДА ЗНАЕ ИСТИНАТА, ТО НЕ ПИТА ПРАВИЛНО ЛИ ПОСТЪПВА, А КАК ДА ГО НАПРАВИ, ТАКА ЧЕ НЕКА ДА ПИШЕМ ПО ТЕМАТА.

Общи условия

Активация на акаунт