Какви коли се карат в различните страни

  • 4 115
  • 39
  •   1
Отговори
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Не знам дали темата, ще е интересна за всички. newsm78
Ще я формулирам така: Каква кола имате и с какво се придвижвате най-често? Какви превозни средства има там, където живеете?

Аз доскоро с бебешката количка се придвижвах  Laughing по метрото, по автобусите и доста пеша. Значи вече две години станаха. И сега отговарям как става номера, че сигурно ви е чудно как става така в голям град като Калгари. Просто супера е наблизо, лекаря на бебето е наблизо /наблизо - значи на няколко пресечки/, а като излизахме на детски занимания си правехме едночасова разходка с поредица автобуси и метрото /зависи къде сме тръгнали с малкия/. И така живота можел значи и без кола...
Взимали сме колата на свекъра по няколко повода , както и сме ползвали тези коли дето мъжа ми ги ползва за командировки.

Ето обаче, хрумна ни вече да си купим. И сега от никаква кола, скочихме на кола с 7 места - тъй че за цялата рода има вече място Laughing Тук, в Канадата за семейна кола имат миниваните, та и ние Toyota Siena си взехме.

Иначе в Калгари има метро, множество автобуси, стават задръствания от коли в пиковите часове, виждат се мотори по улиците и дори някои хора се придвижват с колела. Разпространени са доста траковете и миниваните, макар и да има доста от малките коли.
Има и летище в Калгари Peace  А и балони сме виждали при хубаво време  Wink

Ето я и нашата кола:
http://images21.snimka.bg/004107846.jpg

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 21:21 от Дивиана

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Придвижвам се основно с влак и рейс. С последното превозно средство отнема доста време и редовно ми минава времето в чакане на един и друг рейс. Причината да не карам кола е, че правителството ми плашща картата за транспорта.
Иначе имаме такава кола:
http://www.automarket.bg/wallpaper/ford_Galaxy_2.jpg

Всеки ме пита за какво ми е толкова голяма кола, но е идеална за всичкият ми багаж, когато тръгваме за България.

В Холандия основното превозно средство е , ама аз съм скарана с него и така си стои на сушина.

# 2
  • Мнения: 1 436
Аз се придвижвам с влак, защото ме оставя на 3 преки от офиса. Мъжът ми - с колата, защото покрай тях няма грам градски транспорт  Laughing. Колата ни е такава.

В Сан Франциско има всякакъв градски транспорт, който е много удобен ако отиваш в центъра. Ако искаш да мръднеш малко встрани, обезателно трябва кола.

# 3
  • Мнения: 3 804
тук превоза е много редовен основно микробуси-4астни,големите автобуси-държавни и таксита-и та вида пшревоз са евтини,но има една уловка не можеш да спреш такси на улицита и направо да се ка4иш първо казваш за къде си и тогава ако си в неговата посока те ка4ва ако не 4акаш следващото.
най разпространените коли тук са минивановете-нормални са като цена  и понеже семействата са с по 4-5 деца вановете са по удобни,ние също сме с такъв

# 4
  • Мнения: 3 461
В Бахрейн си изгубен ако нямаш кола. Градски транспорт има само за работниците по строежите, жени не стъпват в него. Такситата са кожодери, никой не пуска метъра , цяла тема им посветих преди време.  Карам мини купър кабрио, много е маневрено, провирам се навсякъде, паркирам без проблеми и издувам газта до последно, много стабилна кола на пътя. Laughing Мъжът ми е с  джип.

# 5
  • Мнения: 3 423
Градски транспорт има... жени не стъпват в него.

Защо? Забранено ли е или е опасно?

# 6
  • Мнения: 3 461
Градски транспорт има... жени не стъпват в него.

Защо? Забранено ли е или е опасно?

Предполагам, че не е забранено, не е и опасно, защото никой няма да посмее да те закачи. Неудобен е, не се покрива целия остров, некомфортен, голяма част от  рейсовете са раздрънкани тотално и без климатици. Странно , не мога да дам обяснение защо почти никой не стъпва в него, а може би нещата, които изредих са достатъчни.

# 7
  • Мнения: 3 423
Хахахах, не е странно, почти като в София е.

# 8
  • Мнения: 2 563
Форд Таурус и влак. Върл противник съм на джипове, SUV-та, Хъмъри, ванове и прочие "Ще прекосявам Казахстан лятно време" возилища (освен ако нямате повече от две деца). Гледам в България много се тачат, щото "събират много".

# 9
  • Мнения: 3 461
Върл противник съм на джипове, SUV-та, Хъмъри, ванове и прочие "Ще прекосявам Казахстан лятно време" возилища (освен ако нямате повече от две деца). 

 Е, при нас в пустинята също се тачат много, сред тези пясъци , дюни и многолюдни фамилии. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 800
Имаме Хонда Акорд, но търговския център е на 2 минути път от вкъщи и ходя пеша.
Абсолютно подкрепям Хиър за големите коли Peace

# 11
  • Мнения: 750
Придвижвам се само с кола.Моята е мерцедес Е-класа. Peace
Мъжът ми има две фирмени коли и си бръм4и с тях Party

# 12
  • Мнения: X
най-масовите са VOLVO, SAAB, AUDI

все пак при нашия климат ти трябва надеждна кола

масов карат едни стари и грозни комби модели VOLVO - като катафалки са
но събирали: ските, пушката, кучето, детската количка отзад и евентуално един лос

ние засега нямаме, но скоро ще бъде една от тези марки или БМВ

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Форд Таурус и влак. Върл противник съм на джипове, SUV-та, Хъмъри, ванове и прочие "Ще прекосявам Казахстан лятно време" возилища (освен ако нямате повече от две деца). Гледам в България много се тачат, щото "събират много".
В България се тачат, защото на другите модели, ходовата част се разбива за отрицателно време  Crazy И аз съм привърженика на такива коли на родна земя  Peace
Иначе тук карат предимно коли с десен вола Wink В Лондон, особенно централната част, се набляга на градския транспорт и такситата. Определено излиза по-евтино и бързо  Money

# 14
  • Мнения: 7 091
Форд Таурус и влак. Върл противник съм на джипове, SUV-та, Хъмъри, ванове и прочие "Ще прекосявам Казахстан лятно време" возилища (освен ако нямате повече от две деца). Гледам в България много се тачат, щото "събират много".

Хиър, те две деца в SUV трудно се събират, пък за повече да не говорим. Ако имаш 2+ деца само миниван те оправя Simple Smile.
Към твоите обяснения бих добавила - и ако климатичните ви условия го изискват, щото тука при нас не си ли с нещо такова, какъвто сняг пада и каквито са ни температурите, направо трябва да си не добре да караш на голямо разстояние нещо, което не е 4х4, особено с деца вътре.

Общи условия

Активация на акаунт